Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Artykuły

Aktualności

Szczegóły

KLAUZULA INFORMACYJNA
– obowiązuje od dnia 25 maja 2018 r. 


INFORMACJA
NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH
ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW
Materiał opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny
przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej


Apel z okazji Święta Niepodległości

  11 lisopada   W tym roku szkolnym rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły obchodzili 8 listopada. Podczas uroczystego apelu przygotowanego przez klasę 8a uczniowie przypomnieli niełatwą historię odzyskania przez państwo polskie niepodległości. Młodzi artyści zaprezentowali montaż słowno- muzyczny, recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni. Uroczystość została poprzedzona odśpiewaniem przez wszystkich uczniów czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”

Zapraszamy do galerii...


Warsztaty Języka Angielskiego EUROWEEK EuroWeek 0019

Już po raz kolejny nasi uczniowie mogli wyjechać na pięciodniowe warsztaty języka angielskiego Euroweek. W dniach 21 - 25 października czterdzieścioro uczniów z klas 6-8 aktywnie uczestniczyli w zajęciach w pięknej Willi Wiktorii w miejscowości Różanka, wraz z uczniami ze szkół podstawowych z miejscowości Psary i Siepraw. Tym razem nasi uczniowie mogli ćwiczyć język angielski oraz bliżej poznać kulturę krajów wolontariuszy z takich krajów jak: USA, Meksyk, Indonezja, Boliwia, Wietnam czy Włochy. Różnorodne projekty, kręcenie filmów, tworzenie aplikacji, prezentacje, energisery, wieczór filmowy, to tylko nieliczne przykłady zajęć, które czekały na uczestników warsztatów. Pięć dni intensywnego ćwiczenia języka angielskiego pozwoliło uczniom rozwinąć się językowo i kulturowo. Nowe doświadczenia, nowe przyjaźnie, nowe kultury, nowa wiedza. Wszyscy zadowoleni powrócili do Skierniewic i czekają na kolejny Euroweek. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z warsztatów i do zobaczenia w marcu.

Agnieszka Jelonek-Krupińska
Szkolny organizator wyjazdów na warsztaty Euroweek


Spektakl w Teatrze Muzycznym w Łodzi akademia

W poniedziałek - 21 października 2019r. - wszystkie klasy czwarte wraz z opiekunami p. B. Czechowską, p. D. Orłowską, p. M. Kaczor i p. A. Komorowską pojechały do Teatru Muzycznego w Łodzi na przedstawienie teatralne pt.: „Akademia pana Kleksa”. Spektakl wyreżyserowany na podstawie książki Jana Brzechwy bardzo podobał się widzom. Dużo efektów specjalnych, rytmiczna muzyka, dynamiczna akcja przykuwały uwagę dzieci. Wszyscy szczególnie żywo reagowali, gdy bohaterowie – Adam Niezgódka lub pan Kleks – prowadzili dialog z widownią.

         W czasie przerwy można było porozmawiać z aktorami wcielającymi się w role bohaterów opowieści. Nam też udało się spotkać z odtwórcą roli Adama Niezgódki – p. Kamilem Mularzem, który na co dzień pracuje w Teatrze Sceny Polskiej w czeskim Cieszynie, a nawet zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To było niezapomniane przeżycie.


 Pomagamy bezdomnym zwierzakompomoc

 25 października 2019r. zakończyła się szkolna zbiórka karmy dla   podopiecznych miejskiego schroniska dla zwierząt w Pamiętnej. Akcja przeprowadzona przez szkolne koło Wolontariatu cieszyła się ogromną popularnością. Włączyli się w nią uczniowie wielu klas, szczególnie hojne były dzieci z klas I – III. Nad zbiórką czuwali opiekunowie Wolontariatu – w klasach

I – V – p. M. Kaczor i p. D. Orłowska, a w klasach VI – VIII – p. K. Lange i p. M. Pluta.

         W piątek koordynator szkolnego Wolontariatu p. M. Kaczor wraz
z wolontariuszami zapakowała zebrane puszki, torby suchej karmy, batony
i wszystko, co ofiarowali uczniowie do samochodu i zawiozła do schroniska. Za co opiekunowie psiaków serdecznie podziękowali i wręczyli nam pamiątkowy dyplom. Jesteśmy dumni z postawy
i dobrych serc naszych uczniów.


 Pamiętamy o zmarłychznicze

 Szkolny Wolontariat zajmuje się nie tylko działalnością charytatywną skierowaną do ludzi i zwierząt. W związku z miesiącem pamięci o zmarłych wolontariusze ogłosili zbiórkę zniczy, które zapalą na opuszczonych grobach skierniewickich cmentarzy, a także w miejscach pamięci narodowej.  

         Akcja znów okazała się sukcesem. Zebrano mnóstwo nagrobnych lampek i wyruszono cmentarze św. Józefa i św. Rocha.

         Nasi wolontariusze z kl. IV C oraz klas VI i VII wzięli również udział w akcji sprzątania zabytkowego cmentarza przy kościele św. Stanisława. Wraz z innymi uczniami miejskich szkół ofiarnie grabili i zbierali opadłe liście, oczyszczając wiekowe już nagrobki.


Hołd poległym za Ojczyznę grb

Szkolne koło Wolontariatu dba również o miejsca pamięci narodowej, a także o groby poległych żołnierzy w obronie naszej ojczyzny.

         W przededniu Święta Niepodległości wolontariusze z klas IV B i IV C wybrali się na cmentarz św. Józefa, żeby złożyć hołd tym, co walczyli o wolną Polskę w czasie I i II wojny światowej. Uczniowie zapalili znicze na grobach żołnierskich, a także wszędzie tam, gdzie znajdują się tablice upamiętniające ofiary wojen – żołnierzy, harcerzy, więźniów Pawiaka, powstańców warszawskich
i cywilów.

         Byliśmy również przy Pomniku Niepodległości, który wszystkim skierniewiczanom przypomina o wielkim wydarzeniu odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. A w klasach
o tej rocznicy informują okolicznościowe gazetki.


Szkolny Konkurs Ortograficzny ortograficzy

23 października 2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Uczestnicy walczyli o tytuł Mistrza Ortografii w swojej kategorii. Dodatkowo szkolny konkurs miał charakter eliminacji dla klas V – VI
do Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego pn.: „Na ortograficznej arenie”, który
co roku organizuje nasza szkoła.

         Tekst konkursowego dyktanda nie należał do łatwych, ale niektórzy poradzili sobie
z nim bardzo dobrze. Szkolny Konkurs Ortograficzny przygotowały i przeprowadziły p. G. Antosik
i p. M. Kaczor.

Mistrzem ortografii klas VI został FILIP POSZWIŃSKI z kl. VI B

Mistrzem Ortografii klas V została SYLWIA PACHECKA z kl. V E

Mistrzem Ortografii klas IV został WOJCIECH MAKOWSKI z kl. IV A

         Do Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Na ortograficznej arenie” zakwalifikowało się troje uczniów: Filip Poszwiński z kl. VI B, Zuzanna Galek z kl. VI A oraz Natalia Gierach
z kl. VI C.

         Gratulujemy wszystkim laureatom, a zwycięzcom eliminacji życzymy wygranej
w miejskim konkursie „Na ortograficznej arenie”.


Szkolony i diecezjalny  Konkurs  Recytatorski  poezji Jana Pawła II
i poezji chrześcijańskiej

Z okazji Dnia Papieskiego jak co roku w naszej szkole organizowany był Konkurs Recytatorski poezji chrześcijańskiej i poezji świętego Jana Pawła II klasach VI – VIII. Tegoroczny konkurs przebiega pod hasłem „Wstańmy, chodźmy”

Spośród wszystkich uczestników na etapie diecezjalny reprezentowały nas uczennice z klasy VIe
1. Natalia Gierach „Wyruszyłem w drogę” autorstwa Mateusza Dowiata
2. Magdalena Malesa „Chodźmy  tam…”  Mirosława Parcyliusza

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

W Dzień Papieski młodzież naszej szkoły kwestowała również na rzecz młodzieży uzdolnionej pochodzącej z ubogich rodzin.

K. Lange


Pamiętamy o tych, którzy odeszli…

W ostatnich dniach października uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję sprzątania cmentarza przy kościele św. Stanisława. Poprzez ten czyn, młodzież uświadamia sobie jak ważna jest pamięć o naszych przodkach, którzy poprzedzili nas do wieczności. Uczymy w ten sposób, że oprócz modlitwy i zapalonego znicza ważne jest sprzątnięcie grobów, przede wszystkim tych, o których już nikt nie pamięta. Cieszy fakt, że młodzież czyniła to z radością i nikogo dobry humor nie opuszczał.

Listopad to czas, kiedy nawiedzając groby tych, którzy już odeszli, szczególnie pochylamy się nad tajemnicą życia i śmierci. Uroczystość Wszystkich Świętych w szczególny sposób nastraja nas do wspomnienia tych, którzy przeszli już do wieczności. Patrzymy na nich w perspektywie życia wiecznego. Ci, którzy dostąpili już zbawienia, są dla nas orędownikami przed Bogiem.
Natomiast 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące o ich zbawienie.

Dziękujemy wszystkim za udział w modlitwie różańcowej w październiku oraz tym, którzy wzięli udział w konkursie na najładniejszy różaniec. Wszystkie prace zostały nagrodzone oceną celującą, a najładniejsze dodatkowo nagrodą.

Świętość nie jest luksusem przeznaczonym dla niewielu. Jest zwykłym Twoim i moim obowiązkiem. Ja mam być święta na swój sposób – Ty na swój. Matka Teresa

K.Lange

 


Szkolny Konkurs różańcowy „Mój różaniec”

Przez cały październik w naszej szkole prowadzony był Konkurs Różańcowy na najładniejszy różaniec. Prowadziliśmy również konkurs na aktywny udział w Nabożeństwach Różańcowych w naszej parafii. Chcieliśmy w ten sposób rozbudzić pasję do różańca i do systematycznego odmawiania go. Ponadto młodzież wykazała się wspaniałymi pomysłami na zrobienie różańca. Wszyscy uczestnicy otrzymali oceny celujące z religii za udział, a najładniejsze prace zdobiły naszą pracownię katechetyczną. Na szczególne wyróżnienie zasługiwały następujące różańce:

Miejsce I – Julia Cegiełka VIa, Wiktoria Skorłutowska VIf

Miejsce II – Marcin Świerczyński VIIb, Maria Krupińska VIIb

Miejsce III – Kubik Maja VIIb, Filip Podkański VIIb

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

K. Lange

klasy IV

I miejsce - Ksawery Głuszek, kl IV B
II miejsce - Oliwia Nowak, kl. IV C
III miejsce - Krystian Dzięgiel, kl. IV C

wyróżnienie - Tomasz Winciorek, kl. IV B

kl V

I miejsce - Aleksandra Olejnik, kl. V A
II miejsce - Justyna Plaskota, kl. V E
III miejsce - Sylwester Maszynkiewicz, kl. V C

wyróżnienie- Maciej Winciorek, kl. V D

Organizatorzy - Krystyna Zając, Urszula Pawlak, Tomasz Chadamik


Zapraszamy uczniów kl. II - VIIIAlfik Humanistyczny 2013
do wzięcia udziału

w Ogólnopolskim
Konkursie Humanistycznym

 Alfik Humanistyczny

 edycja XXIII

 

 

Zgłoszenia i wpłaty (10 zł) do nauczycieli języka polskiego lub edukacji wczesnoszkolnej w terminie do 18.11.2019r.

Konkurs odbędzie się 11 grudnia 2019 r.

Szkolni koordynatorzy konkursu: P. Król, A. Pońska-Nowak, K. Sałkowska

regulamin konkursu

SZKOLNY KONKURS MUZYCZNY POD HASŁEM "GRAMY KOLĘDY"

koledy  Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI - VIII do udziału w Szkolnym Konkursie   Muzycznym ph. "Gramy kolędy", którego organizatorem jest pani Magdalena Radek.

 Termin  i miejsce konkursu: 3 grudnia 2019r. w  sali nr B15
od godz. 14.30

 Regulamin

 


SZKOLNY KONKURS KOLĘD W JĘZYKU ANGIELSKIM

koledyspiewSerdecznie zapraszamy uczniów klas VI - VIII do udziału w Szkolnym Konkursie Kolęd  w Języku Angielskim, którego organizatorem jest pani Magdalena Radek.

Termin  i miejsce konkursu: 10 grudnia 2019r. w  sali nr  B15
od godz. 14.30

Regulamin

 


 

Znalezione obrazy dla zapytania swieta bozego narodzenia

Drodzy Uczniowie !!!

Z OKAZJI NADCHODZĄCYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA OGŁASZAMY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

KLASY I-III.

WYKONANIE KARTKI ŚWIĄTECZNEJ (FORMAT I TECHNIKA PLASTYCZNA DOWOLNA).

KLASY IV-V.

WYKONANIE PLAKATU PRZEDSTAWIAJĄCEGO SYMBOLE ŚWIĄTECZNE (FORMAT I TECHNIKA PLASTYCZNA DOWOLNA).

TERMIN DOSTARCZENIA PRAC DO NAUCZYCIELI JĘZYKA ANGIELSKIEGO :
3 GRUDNIA 2019

                                                                                               
ORGANIZATORZY KONKURSU : J.Woszczyk, B.Czechowska, A.Gąsecka, B.Przybył


 

Znalezione obrazy dla zapytania swiat wesolych swiat

"Let's Sing Merry Melodies!"

”Let’s say a poem”

szkolny konkurs kolęd ,piosenek

lub wierszyków świątecznych

w języku angielskim

ZAPROSZENIE

Drodzy uczniowie!

 Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kolęd ,piosenek lub wierszyków świątecznych w języku angielskim "Let's Sing Merry Melodies!" ”Let’s say a poem”, który odbędzie się w naszej szkole 12. 12. 2019.Celem konkursu jest propagowanie nauki języka angielskiego poprzez muzykę lub słowo mówione w miłej, świątecznej atmosferze. 

Regulamin konkursu:

Konkurs "Let's Sing Merry Melodies!" ”Let’s say a poem” jest konkursem indywidualnym skierowanym do uczniów klas I-III Tematyka przedstawianych piosenek oraz kolęd lub wierszyków musi być związana ze Świętami Bożego Narodzenia, każdy występ może trwać do 5 minut. Jeśli dziecko wybierze piosenkę lub kolędę należy przygotować podkład muzyczny.

 Jury będzie brało pod uwagę wykonanie, poprawność językową, przygotowanie ewentualnych rekwizytów strój oraz interpretację. Kolejność uczestników zostanie rozlosowana w dniu konkursu.

ZAPISY:

Zgłoszenia przyjmujemy w terminie do 09.12. 2019 do pani Barbary Przybył

UWAGA:

Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane:

-Imię i nazwisko

-tytuł piosenki/ kolędy/wierszyka

Organizator Barbara Przybył


Informacja o podmiotach wykonujących działalność leczniczą
udzielających świadczeń zdrowotnych
w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży,
finansowane ze środków publicznych.


   
© ALLROUNDER