• Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021

     •  

       

      Szanowni Państwo!

      Do 30 września Główny Urząd Statystyczny przeprowadza w kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.  

      SPISZ SIĘ ON-LINE I OTRZYMAJ UPOMINEK! 

      Zapraszamy do udziału w akcji promującej samospis internetowy. Pierwszych 100 osób, które spiszą się internetowo na stronie https://spis.gov.pl  i powiadomią Urząd Statystyczny w Łodzi o tym fakcie otrzyma UPOMINEK-NIESPODZIANKĘ!

      Gdzie należy wysłać informację o samospisie i co powinna zawierać można przeczytać w regulaminie akcji na stronie: https://lodz.stat.gov.pl/edziennik.

      Liczy się każdy! Wygrywa najszybszy! 

      Obok obowiązującego samospisu internetowego na stronie spis.gov.pl, w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne.  Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej, czy też w urzędach miast lub gmin, w specjalnie utworzonych punktach spisowych.Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.Udział w spisie jest obowiązkowy!

      Nasz udział w spisie jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!

     • KONKURS "WODA WOKÓŁ NAS"

     • Zachęcamy uczniów klas I - III do wzięcia udziału w konkursie WODKAN "Woda wokół nas". Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy prezentującej racjonalne gospodarowanie wodą. 

      Format pracy: A4 lub A3 (dowolność)
      Technika pracy dowolna (praca płaska)

      Uwaga: Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych i zbiorowych!


      Podpisane prace wraz ze zgodą opiekuna należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. 1 Maja 15. Prace będzie odbierał Pan Wojciech Frączek.

      Termin przyjmowania prac upływa 10 maja (poniedziałek). 

      Prezentujemy plakat naszej uczennicy - Weroniki Lesiak (kl. 6B) zachęcający do udziału w konkursie.

      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych
       

     • KONKURS PT. ZOSTAŃ EKOBOHATEREM

     • Z okazji Dnia Ziemi Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach ogłosiła konkurs plastyczny pt. Zostań Ekobohaterem. Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów konkursu.


      II miejsce zdobył Eryk Owczarek (uczeń kl. II b, opiekun p. Dorota Pawłowska).
      Wyróżnienia zdobyły:
      - Katarzyna Skoneczna (uczennica kl. I c, opiekun p. Genowefa Pogorzelska).
      - Kaja Suszkowska (uczennica klasy II a, opiekun p. Edyta Salamon).


      Prezentujemy prace naszych NAJMŁODSZYCH EKOBOHATERÓW.


       

     • Wyniki konkursu "Piramida zdrowego żywienia..."

     • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW


      23 kwietnia b.r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się finał miejskiego konkursu na wykonanie piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Miło nam poinformować, iż prace trojga uczniów naszej szkoły zdobyły uznanie jury konkursowego.


      Nagrodę za zdobycie 1 miejsca otrzymał Michał Sobczak (uczeń klasy VI b).
      Nagrodę za zdobycie 2 miejsca otrzymała Dominika Majewska (uczennica klasy IV a).
      Wyróżnienie otrzymał Wiktor Ruzik (uczeń klasy V b).


      Uczniowie naszej szkoły wykonali aż 11 prac konkursowych. Każda z nich była wyjątkowa, pomysłowa i dopracowana. Pracę na konkurs wykonali:
      - Alicja Jabłońska (kl. IV a),
      - Lena Żmudzka (kl. IV a),
      - Dominika Grochowska (kl. IV a),

      - Alexander Sochaczewski (kl. V a),
      - Paweł Stolla (kl. V a),
      - Julia Rosak (kl. V c),
      - Marcelina Łopatka (kl. VI a),
      - Maciej Farej (kl. VI b).


      Dziękujemy organizatorom konkursu za docenienie prac uczniów naszej szkoły. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się w inicjatywny promujące zdrowy styl życia.


       

     • Łódzkie gra w szachy

     •  

       

      Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu #Łódzkiegrawszachy !!!

      Przez najbliższe tygodnie nasi nauczyciele będą się dokształcać w zakresie metodyki gry w szachy, a w szkole wkrótce pojawią się zestawy szachów, szachy ogrodowe i zajęcia dla uczniów. 

      Projekt został zainicjowany przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, wielkiego pasjonaty gry w szachy. Natomiast prowadzącą zajęcia dla nauczycieli szkół podstawowych jest nasz pedagog Karolina Milewska.

     • Dzień Ziemi - instrumenty porecyclingowe

     • Każdego roku w 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to święto, które ma uświadomić wszystkim ludziom, że należy chronić naszą planetę przed zaśmieceniem i zanieczyszczeniem. Istnieją różne sposoby, by chronić naszą przyrodę przez zanieczyszczeniami. Jedną z nich jest recycling. Uczniowie klasy IV e użyli papieru, plastiku i innych materiałów do stworzenia ekologicznych instrumentów pod kierunkiem pani Magdaleny Radek. 

      Oto prezentacje dźwięków instrumentów:

      1. Bębenek

      2. Bębenek obrotowy

      3. Bębenek 2

      4. Grzechotki

      5. Grzechotki 2

      6. Bębenek obrotowy 2

      Ciekawostka: Dzień Ziemi uczczono po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku.
      W Polsce obchodzimy go od 1990 roku.
       

     • U NAS Czysty Las - Międzynarodowy Dzień Ziemi

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pt. "U nas czysty las".

      Plakat prezentuje efekty działań uczniów naszej szkoły.

      Dziękujemy tym, dla których los naszej planety nie jest obojętny. 
       

     • Akcje Wolontariatu

     • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie – Wolontariusze!

      W imieniu opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie akcji zbierania żywności na świąteczne paczki dla podopiecznych jadłodajni Caritas w Skierniewicach i słodyczy dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych „Wspólna Troska”, a także wszelkich darów dla pogorzelców z Ozorkowa.

      Hojność naszych ofiarodawców przeszła wszelkie oczekiwania. Zebrana żywność umożliwiła przygotowanie 120 paczek dla ubogich rodzin, samotnych oraz bezdomnych. Ponad trzydzieścioro dzieci z Ośrodka otrzymało słodkie świąteczne upominki, które sprawiły im ogromna radość. A zgromadzona odzież, pościel, środki czystości itp. przekazane poszkodowanym w pożarze przewożone były kilkoma kursami, gdyż nie zmieściły się w samochodach wolontariuszy. Panie z Centrum Wolontariatu były pozytywnie zaskoczone ogromem zebranych darów i wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękują!

      Zdjęcia wolontariuszy przynoszących paczki mogą Państwo obejrzeć w galerii na stronie Szkoły. Zapraszamy!

      W kwietniu mamy zamiar znowu wspomóc schronisko dla zwierząt. Dlatego też Szkolne Koło Wolontariatu organizuje kolejną zbiórkę karmy dla psów i kotów ze skierniewickiego schroniska dla zwierząt. W dniach 14 - 21.04. W obu budynkach szkoły będą wystawione pojemnikina suchą i mokrą karmę, mile widziana szczególnie mokra. Bardzo prosimy, okażcie znów dobre serca i wspomóżcie naszych braci mniejszych. Czekamy na Wasze hojne dary, które będziemy mogli przekazać mieszkańcom schroniska - opuszczonym psiakom i kotkom.

      Przypominamy również, że nadal trwa akcja zbiórki nakrętek dla Dominiki. Można je składać w pojemnikach w obu budynkach. 23 kwietnia rodzice Dominiki odbiorą korki, za które zawsze bardzo dziękują.

      Liczymy na Waszą pomoc!

      Pamiętajcie, że do przyniesionych darów należy dołączyć kartkę z danymi ofiarodawcy (imię, nazwisko, klasa). Przysyłajcie również zdjęcia, jak przynosicie dary.

      Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

      Marzena Kaczor

     • Oferta Teatru Powszechnego w Łodzi

     • Szanowni Państwo,

      Teatr Powszechny w Łodzi serdecznie zaprasza w weekend dzieci, młodzież oraz dorosłych na spektakl on-line:

       „Ony” 16, 17 i 18 kwietnia 2021 o godzinie 19.15

       

      Bilety kosztują symboliczne 20 groszy, kupicie je tutaj:

      https://powszechny.pl/pl/teatr/spektakle/ony/

       
       
      Ony

       
      Autor: Marta Guśniowska
      Reżyseria: Ewa Pilawska
      Twórca autorskich warsztatów: Andrzej Jakubas 
       
      Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
      Ruch sceniczny: Jarosław Staniek, Iwona Staniek
      Obsada: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Karolina Krawczyńska, Sebastian Jasnoch, Filip Jacak, Kamil Suszczyk, Michał Lacheta, Arkadiusz Wójcik 
       
      Znakomity, wielopoziomowy tekst Marty Guśniowskiej to bajka à rebours. To opowieść o współczesnym świecie, o naszych zmaganiach, lękach i drzemiących w nas potworach. Główny bohater, po stracie matki wyrusza w podróż w poszukiwaniu ojca, którego nigdy nie znał. Droga, którą przebywa w onirycznej, bajkowej scenerii staje się metaforą dojrzewania. Podczas podróży Ony spotyka korowód bajkowych postaci, zdobywa serce Księżniczki, ma niesamowite przygody, by w finale osiągnąć spokój. A może po prostu, aby dorosnąć?

       
      Spektakl z cyklu "Dziecko w sytuacji".

      Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

      Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

     • Konkurs plastyczny ph.:„O takiej szkole marzę...”

     • W marcu 2021 roku uczniowie klas I –III naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym o puchar Dyrektora WODN w Skierniewicach pod hasłem „O takiej szkole marzę...”.

      Uczeń klasy II a, Tomasz Stelmach otrzymał nagrodę II stopnia w kategorii klasy I-III.

      Gratulujemy !

     • Wyniki OLIMPUSKA - sesja zimowa 2021


     • 16 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się sesja zimowa olimpiady OLIMPUSEK   - sprawdzian zintegrowany. Uczniowie  rozwiązywali testy wiedzy w formie stacjonarnej.

      Gratulujemy!:
      1. Błażejowi Siatkowskiemu II c – dyplom laureata i nagroda książkowa

      Dyplom laureata:
      1. Kinga Starosta II a 
      2. Kornelia Nowak  II b
      3. Mateusz Maj II a   

      17 lutego 2021 r. – uczniowie z klas I-III przystąpili do olimpiady OLIMPUSEK z języka angielskiego.

      Gratulujemy !
      1. Sebastianowi Gierachowi III b – dyplom laureata.


      Gratulacje dla wszystkich uczestników i ich nauczycieli.
      Do zobaczenia w sesji wiosennej.

      Ewa Szyszczyńska, Barbara Przybył
      (Szkolny koordynator olimpiady)

     • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego OLIMPUS - sesja zimowa

     • W lutym ponad stu uczniów naszej szkoły brało udział w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUS z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego.

      Uczniowie rozwiązywali testy wiedzy w formie stacjonarnej.

      Jest nam niezmiernie miło poinformować iż mamy 7 laureatów olimpiady języka angielskiego.

      Agata Gmerek, klasa 4a – 7 miejsce w kraju
      Wojciech Machnicki, klasa 4c – 9 miejsce w kraju
      Maciej Ciechański, klasa 6a – 7 miejsce w kraju
      Zuzanna Galek, klasa 7a – 7 miejsce w kraju
      Bruno Wojciechowski, klasa 7b i Tomasz Jachimowski, klasa 7d – 9 miejsce w kraju
      Nikodem Klepaczka, klasa 8b – 7 miejsce w kraju

      Wielkie gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli. 

      Do zobaczenia na kolejnym ogólnopolskim konkursie Panda.

      Agnieszka Jelonek-Krupińska
      (Szkolny koordynator olimpiady)

     • Konkurs "U NAS CZYSTY LAS"

     • 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

      Zachęcamy Naszych Uczniów do włączenia się w akcję WFOŚiGW w Łodzi "U NAS CZYSTY LAS". 

      Wybierzcie się na spacer, przynieście dowolną ilość śmieci. Po powrocie do domu wyrzućcie je do śmieci domowych, pamiętając o prawidłowej segregacji. Wykonajcie max 3 zdjęcia📸 
      1. zdjęcie: zdjęcie śmieci w lesie i ich lokalizacja przed sprzątaniem
      2. zdjęcie po zabraniu śmieci po sprzątaniu

      Dodajcie, jeśli macie ochotę 
      3. zdjęcie przedmiotu, który powstał ze śmieci przyniesionych z lasu i wykorzystanych do budowy to zadanie dla chętnych.


      Zdjęcia prześlijcie na adres mailowy fraczekw@gmail.com do 21 kwietnia (włącznie).

      Finałem akcji jest umieszczenie zdjęć na oficjalnym facebooku organizatora WFOŚiGW.

      Uczestnicy akcji zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.