• Zbiórka darów

     •  Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie - Wolontariusze!

      W związku z apelem Prezydenta Miasta Skierniewice w sprawie pomocy Ukrainie, Szkolne Koło Wolontariusza organizuje zbiórkę darów. Potrzebne produkty to:

      - spożywcze (z długą datą ważności),

      - medykamenty,

      - środki czystości i higieniczne,

      - pieluchy, chusteczki, kaszki,

      - koce, śpiwory, karimaty itp.

      W tej chwili szczególnie brakuje:

      - oleju

      - szczoteczek do zębów

      - szczotek do włosów

      - odzieży dla dzieci i dorosłych

      - ręczników i koców.

      Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie Miasta Skierniewice: https://liblink.pl/R2r1Vh9VEm
      oraz na stronie: 
      https://www.facebook.com/SKIERNIEWICEDLAUKRAINY/

      Codziennie od poniedziałku - 28.02. do piątku - 4.03., wzorem poprzednich akcji, nasi wolontariusze będą chodzić po klasach i zbierać ofiarowane rzeczy. Wszystkie dary będziemy segregować i na bieżąco przewozić na halę sportową OSiR - miejsce wyznaczone przez Prezydenta na magazyn. Jeśli okaże się, że pomoc i wsparcie są nadal potrzebne - akcję przedłużymy o kolejny tydzień (tygodnie).

      Prośba Organizatora i nasza jest taka, żeby przekazywane na rzecz poszkodowanych na wojnie Ukraińców i uchodźców przedmioty i produkty były NOWE i z aktualną datą przydatności. Miejmy świadomość, że te rzeczy muszą starczyć ludziom na dłuższy czas.

      Wierzymy, że cała społeczność szkolna, jak zawsze, włączy się z pełnym zaangażowaniem i hojnością w tę zbiórkę.

      Nie zapominajmy, że w wielu klasach naszej szkoły uczą się dzieci z Ukrainy. Bądźmy solidarni z nimi i ich rodzinami w trudnych czasach doświadczania wojny.

      Tylko dobrocią, ofiarnością i miłością możemy przeciwstawić się złu i to czyńmy z odwagą i zdecydowanie!

      Liczymy na Was!

      OpiekunowieSzkolnego Koła Wolontariatu

     • Zabawa karnawałowa kl. 1B

     • W dniu 11 lutego klasa 1 B uczestniczyła w zabawie karnawałowej połączonej z Walentynkami. Dzieci brały udział w konkursach oraz obdarowywały się nawzajem własnoręcznie wykonanymi serduszkami.

     • #Solidarni z Ukrainą

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice oraz Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach,

      To czego jesteśmy świadkami, wojna na Ukrainie, to rzecz straszna!

      U wielu z nas, dorosłych, wywołuje ona uczycie strachu i niepokoju. Te same odczucia mają nasze dzieci. Dlatego aby pomóc im zrozumieć obecną sytuację i poradzić sobie z negatywnymi emocjami zachęcam Państwa do zapoznania się z poniższymi materiałami:

      Jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie na Ukrainie?

      Wojna na Ukrainie. Jak o niej rozmawiać z dziećmi i młodzieżą?

      W naszej szkole uczą się również dzieci z Ukrainy, dlatego w sposób szczególny chcę zwrócić się dzisiaj właśnie do nich:

      Dołożymy wszelkich starań abyście czuli się w naszej szkole bezpiecznie. Jeżeli tylko potrzebujecie naszej pomocy, jesteśmy dla Was zawsze.

      Nie jesteście sami. Jesteśmy z Wami!

      Jesteśmy Solidarni z Ukrainą!

       

      Artur Błażejewski

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach

     • Wygrajmy ze SMOGIEM

     • Nasza szkołą bierze udział w projekcie "Wygrajmy ze smogiem". W związku z tym w budynku przy ul. Kilińskiego 9 został zamontowany czujnik antysmogowy do pomiaru smogu oraz różnych parametrów powietrza na terenie szkoły. Każdy z Państwa może zapoznać się z wynikami pomiaru klikając na link:

      https://smogtok.com/onedevice?probeId=3339

      Zapraszamy!

     • Konkurs fotograficzny

     • Na przestrzeni lat nasze miasto bardzo się zmieniło. Prosimy o nadesłanie zdjęć współczesnych Skierniewic. Autorów najciekawszych fotografii nagrodzimy. Termin nadsyłania zdjęć do 15 marca b.r. :

      E–mail: kielczynskikarol@o2.pl

     • Świetlicowe walentynki

     • W piątek 11 lutego 2022 r., odbyły się w świetlicy szkolnej - Walentynki. Uczniowie uczestniczyli w różnych zabawach: papierowy deszcz, muzyka stop, lustro, czarodziejskie jabłuszko oraz wykonywali kartki walentynkowe dla swojej ulubionej koleżanki lub kolegi.

     • Sprawozdanie z działań Wolontariatu

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie – Wolontariusze!

           Czas zakończenia I półrocza roku szkolnego 2021/22 jest okazją do podsumowania działalności charytatywnej Klubu Wolontariatu w naszej szkole. Od września do stycznia przeprowadziliśmy wiele akcji na rzecz potrzebujących, zarówno ludzi, jak i zwierząt. Były to między innymi: zbiórka żywności na paczki świąteczne dla podopiecznych jadłodajni Caritas, słodyczy dla dzieci z Ośrodka dla Niepełnosprawnych, środków higienicznych dla Hospicjum, akcja „Ciacho dla Franka”, zbiórka korków dla Dominiki, zniczy na groby żołnierskie, kartki z życzeniami świątecznymi dla seniorów z DPS i dzieci niepełnosprawnych, udział w ogólnopolskich akcjach charytatywnych: Góra Grosza oraz WOŚP, czy zbiórka karmy i koców dla schroniska dla zwierząt.
          Wszystkie działania to ogromna ofiarność i zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Wielki entuzjazm i natychmiastowy odzew małych i dużych wolontariuszy przy okazji każdej akcji zadziwiała nas i wzruszała. Dzięki szczodrości serc uczniów i ich rodziców wszelkie zbiórki kończyły się powodzeniem, a co za tym idzie, wdzięcznością obdarowanych.
          Chcemy również poinformować naszych Wolontariuszy o kwotach zebranych w akcjach pieniężnych. „Ciacho dla Franka” – to 1322,25 zł uzbieranych za zakup ciastek, do puszek na „Górę Grosza” wpłynęło 1381,68 zł, a na WOŚP udało się zebrać 2199,66 zł,  szczególne podziękowanie  należy się klasie 3C, która ze swojej puszki do wspólnej kwoty szkoły dołożyła 234,71 zł!
          Na wyjątkowe uznanie we wszystkich akcjach zasługują mali Wolontariusze z klas I–III i ich rodzice. Piękną postawą i chęcią niesienia pomocy mogą stanowić wzór dla wielu starszych kolegów.

          Dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie wspierali misję wolontariatu i zapraszamy do współpracy w II półroczu. Teraz życzymy  udanych ferii i zasłużonego odpoczynku.

      Opiekunowie
      Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Wyniki konkurs Comic Story

     • Miło Nam ogłosić, że zwycięzcami Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Comic Story” zostali:
      1. miejsce - Skorłutowska Wiktoria kl. 8f
      2. miejsce - Alicja Jabłońska i Dominika Grochowska kl. 5a
      3. miejsce - Maciej Kiełczyński kl. 5d

      Zwycięzcom gratulujemy!
      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych edycji.

      Realizatorzy
      Barbara Przybył
      Agnieszka Jelonek-Krupińska

     • Kolejne sukcesy Borysa!

     • Ten rok dla naszego ucznia Borysa Łyżeń był wyjątkowy!

      Zdobył tytuł Mistrza Polski, zwyciężył w serii Rotax Max Chellege Poland oraz zdobył tytuł Wicemistrza Świata na zawodach Grand Finals w Bahrainie!

      Otrzymał tytuł Odkrycia Roku 2021 magazynu Polski Karting oraz Kierowcy Roku 2021 programu Karting Raport na kanale Motowizja.

      Rok 2022 rozpoczyna natomiast od powołania na członka Kadry Narodowej w sporcie kartingowym!!!

      Borys Łyżeń serdecznie gratulujemy!!! I dalej kibicujemy.

     • Zabawa karnawałowa w świetlicy szkolnej

     • W dniu 31.01.2022 r. świetliki bawiły się w rytmie karnawałowych przebojów. Przeprowadzono zabawy w formie konkursów: taniec z balonami, karmienie kisielem, jedzenie jabłka na czas, rozwijanie orzechów, budowanie najwyższej wieży z rolek papieru toaletowego, czy zatańcz jak... .

      Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody.  Na koniec usiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Pomimo, iż musieliśmy postępować zgodnie z reżimem sanitarnym, wszyscy świetnie się bawili.

     • Wyniki VIII Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek

     • W VIII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek ,,Hej kolęda, kolęda" zorganizowanym przez ZSSO w Skierniewicach, który odbył się w formule online, wzięło udział 24 uczniów ze skierniewickich szkół.

      - w kategorii I - klas I-II:

      III miejsce zdobył  Iwańczyk Marcel z klasy 2c

       

      - w kategorii II-klas III-IV:

      II miejsce zdobył Skibiński Miłosz z klasy 3c


      -w kategorii IV- klas VII-VIII:

      wyróżnienie - Lipke Kinga z klasy 7c


      GRATULUJEMY!

      Wręczenie nagród nastąpi w późniejszym terminie, w zależności od rozwoju sytuacji pandemicznej.

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS IV-V

     • Z przyjemnością informujemy, iż laureatami tegorocznych zmagań z niełatwą polską ortografią zostali następujący uczniowie:

      MISTRZ ORTOGRAFII wśród uczniów klas IV:  KORNELIA GOSZKOWSKA – kl. IV A

      MISTRZ ORTOGRAFII wśród uczniów klas V : BORYS SUSZKOWSKI – kl. V A

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i gratulujemy zwycięzcom!!!

      Organizatorzy 
       

     • Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Piłka siatkowa

     • Dnia 14 stycznia 2022 roku odbyły się zawody powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Piłka Siatkowa. W zawodach tych dziewczęta uzyskały I miejsce, natomiast chłopcy zajęli II miejsce. Gratulujemy.

     • Akcja: „Dotleniamy mózg”

     • Dnia 15 grudnia 2021 roku uczennice z klasy 4b i 4c  wchodziły do sal lekcyjnych i zachęcały do wyjścia za ławek i ruszenia się. Wykonanie kilku prostych ćwiczeń śródlekcyjnych miało pokazać uczniom jak ważne są ćwiczenia fizyczne i ile dają radości.