• Sprzątanie cmentarzy

     • W tygodniu poprzedzającym tradycyjne polskie święto wspomnienia zmarłych – Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny - członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami wybrali się na skierniewickie cmentarze: Strzelba, św. Józefa oraz zabytkowy cmentarz przy kościele św. Stanisława w celu uporządkowania opuszczonych grobów mieszkańców miasta oraz mogił żołnierskich i ofiar wojen. Uczniowie z zapałem, energią i zaangażowaniem grabili liście, zbierali wypalone lampki, wyrywali zielsko, wycierali tablice na pomnikach, a także ustawiali przewrócone krzyże. Po zakończonych pracach zapalili znicze, które cała społeczność szkolna zbierała wciągu poprzedniego tygodnia.

      Tą akcją zrealizowaliśmy jedno z zadań działalności wolontariatu: pamięć o przodkach oraz żołnierzach poległych w czasie wojen i powstań i opieka ich grobami.

      Zapraszamy do galerii zdjęć dokumentujących to wydarzenie.

     • #Szkołapamięta

     • Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w akcji #Szkoła pamięta. Pod opieką wychowawców i nauczycieli  klasy młodsze, jak też  starsze, porządkowały miejsca pochówku  osób, których nie ma już wśród nas. Wielu z nich zapisało się w naszej historii jako postaci wybitne, zasłużone w walkach o wolność naszego kraju, naszej lokalnej ojczyzny. Na grobach zapłonęły znicze.                                                 

      Uczniowie z klasy VI b: Ania Toczyska, Ina Kosonóg, Agnieszka Dolecka, Julka Dębska, Filip Pawlik, Szymon Urbaniak, Janek Rokicki , Patryk Wójcik przygotowali prace upamiętniające ważne wydarzenia historyczne i bohaterską postawę Polaków oraz tradycje Zaduszek. Słowa wielkiego Polaka – Józefa Piłsudskiego niech zawsze będą z nami:

         ,,Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi,   czasowo zajmujących dane terytorium”.

      Koordynator: Anna Anwajler

     • Nominacja

     • z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie łódzkim jest prowadzony przez „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany”.

      Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymali pracujący w Państwa szkole nauczyciele: Ewa Grzegorzewska, Katarzyna Markowicz, Małgorzata Kobierska.

      Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel

       

     • Uroczyste otwarcie kuchni i stołówki szkolnej

     •     W dniu 14 października 2022 r., tuż po uroczystości związanej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, nastąpiło kolejne, bardzo ważne wydarzenie dla naszej społeczności szkolnej. Zaszczyceni obecnością wielu zaproszonych gości świętowaliśmy zakończenie przebudowy i remontu kuchni oraz stołówki szkolnej.

           Był to przede wszystkim czas na podziękowania, wyrażenie zadowolenia i wdzięczności oraz czas na wspomnienia, bowiem przygotowana prezentacja multimedialna przypomniała jak wyglądało i jak zmieniało się to miejsce na przestrzeni wielu lat. Następnie wszyscy byli świadkami symbolicznego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia obiektu.

           Inwestycja opiewająca na sumę ponad 1,5 mln złotych została sfinansowana przez Miasto Skierniewice. Obecnie kuchnia spełnia wszystkie wymogi i przepisy sanitarne oraz została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Pomieszczenie, w którym znajduje się stołówka szkolna wygląda nowocześnie, są nowe stoły i krzesła, pomalowane ściany, piękna podłoga i oświetlenie. Dodatkowo miejsce to pełni również funkcję sali konferencyjnej, gdyż został tam zamontowany sprzęt do prezentacji audiowizualnych. Z całą pewnością metamorfozę kuchni i stołówki można uznać za niezbędną i wzbudzającą zachwyt.
       

     • WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     •            W dniach 12 i 18 października w Naszej Szkole odbyły, w wyniku których wyłoniono skład                                                              Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023.  

                  W głosowaniu wzięli udział uczniowie z klas IV - VIII. Uczniowie dokonali następującego wyboru:

      Przewodniczący szkoły - Franciszek Kacprzyk z klasy 8e
      Zastępcy - Budynek B

                                                                        - Nina Kubicka z klasy 8c
                                                                        - Nadia Domeradzka z klasy 7b

      Zastępcy - Budynek A
      - Natalia Białkowska z klasy 5b
      - Hanna Paradowska z klasy 4a

      Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy pozostałym kandydatom do Rady SU, członkom komisji wyborczej oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w głosowaniu.
                                                                                    Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

       WYBORORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Apel profilaktyczny "Stop! Przemocy rówieśniczej"

     • 18 października 2022 roku odbył się Apel profilaktyczny pt. Stop! Przemocy rówieśniczej dla klas 6 i 7. Gościem specjalnym była psycholożka pani Henryka Socha-Zawadzka, która w formie warsztatu przybliżyła młodzieży temat przemocy rówieśniczej. Omówione zostały formy przemocy, skutki oraz sposoby radzenia sobie z dokuczaniem ze strony rówieśników. To ostatnie zagadanienie dzieci zaprezentowały odgrywając z prowadzącą scenkę. Ponadto na apelu ogłoszone zostały wyniki konkursu międzyszkolnego, w którym zwyciężyli uczniowe 6B - zadaniem uczniów było nakręcenie filmu profilaktycznego dotyczące przemocy rówieśniczej.

      Organizatorzy: Aleksandra Szuplewska, Urszula Pokora

     • Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

     • 2 października odbył się Międzynarodowy Dzień bez przemocy. Z okazji tego dnia w Naszej Szkole odbył się konkurs pt. „ Stop! Przemocy rówieśniczej”, w którym udział brali uczniowie klas 6-8. Ich zadaniem było nagranie krótkiego filmu profilaktycznego dotyczącego przemocy rówieśniczej.

      Ponadto 18.10.22 r. zorganizowany zostanie Apel dla klas 6 i 7, którego tematyka będzie dotyczyła Przemocy Rówieśniczej. Apel poprowadzi gość specjalny pani Henryka Socha – Zawadzka – psycholożka pracująca w Stowarzyszeniu Wspólna Troska w Skierniewicach.

     • Wycieczka integracyjna uczniów klas 6b i 6c.

     • W dniu 13.10.2022r  uczniowie klasy 6b i 6c uczestniczyli w  wycieczce klasowej do Łodzi.
      Zwiedzali Centrum Nauki i Techniki EC1, uczestniczyli w grze laserowy paintball oraz w zajęciach z instruktorem w  Parku Trampolin SALTOS.

     • Zajęcia z robotyki

     • Zakup materiałów dydaktycznych w ramach #LabolatoriaPrzyszłości umożliwił uruchomienie kolejnych zajęć z robotyki, tym razem dla klas szóstych.

     • Gala Edukacji 2022

     • W dniu 13 października 2022 roku na Gali Edukacji, nagrodę Prezydenta Miasta Skierniewice za swoje osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, otrzymały dwie nauczycielki naszej szkoły: Pani Katarzyna Lange oraz Pani Marzena Kaczor.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Zdjęcia: Radio RSC

     • Wycieczka do teatru CAPITOL i kręgielni w Warszawie.

     • W dn. 11.10.2022 r. uczniowie klas V a, V c, V d, V e oraz VIII d uczestniczyli  w wyieczce do Warszawy na musical pt: „DREAMS” w teatrze CAPITOL oraz do kręgielni. Po spektaklu  na scenie teatru odbyło się spotkanie z aktorami.  Zabawa była doskonała i niezapomniane wrażenia.

      wycieczka - w teatrze i kręgielni

     • PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI Sztafetowe Biegi Przełajowe - 11.10. 2022 r.

     • ​​​​Biegowy sezon zbliża się już do końca, a na zakończenie chcielibyśmy się pochwalić kolejnym sukcesem: uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach zarówno

      w kategorii młodzieży (klasy VII -VIII)
      jak i dzieci (klasy IV-VI)
      okazały się najlepsze ze Skierniewickich szkół, w półfinałach Sztafetowych Biegów Przełajowych, które
      odbyły się  w Rawie Mazowieckiej.
      ​​​​​​

      Kategorię młodzieżową reprezentowały:                          Kategorię dzieci reprezentowały:

      - Czerwińska Antonina kl. VIII D                                        - Dyjasińska Nikola

      - Jabłońska Marta  kl. VIII E                                               - Krzemińska Antonina   

      - Kulawiak Sylwia   kl. VIII B                                               - Krzemińska Zofia

      - Lesiak Weronika  kl. VIII B                                               - Maszynkiewicz Wiktoria

      - Łopatka Marcelina kl. VIII A                                             - Mike Antonina

      - Ostrowska Wiktoria kl. VIII B                                           - Seliga Wiktoria

      - Płotkowiak Nel  kl. VII A                                                   - Staniak Michalina

      - Wypych Milena kl. VIII B

                                                                                                    Wszystkim zawodniczkom GRATULUJEMY !!!

      Sztafetowe Biegi Przełajowe

     • Podsumowanie klasyfikacji zawodów Szkolnego Związku Sportowego w Skierniewicach

     • Dnia 6.10.2022 roku odbyło się uroczyste podsumowanie klasyfikacji zawodów Szkolnego Związku Sportowego w Skierniewicach. Nasza szkoła odebrała statuetkę i puchar za poprzedni rok szkolny.

      w Igrzyskach Dzieci (klasy IV-VI) uzyskaliśmy IV miejsce, natomiast

      w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII – VIII)  III miejsce​​​​​​​

      podsumowanie klasyfikacji zawodów zawodów Szkolnego Związku Sportowego w Skierniewicach

     • Badminton

     • Dnia 5.10.2022 roku odbyły się zawody  w Badmintonie dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła uzyskała następujące wyniki

      Igrzyska Dzieci – Badminton dziewcząt – I miejsce

      Igrzyska Dzieci – Badminton chłopców – III miejsce

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Badminton dziewcząt – III miejsce

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Badminton chłopców – IV miejsce​​​​​​

      Badminton