• Zawody Szkolnego Związku Sportowego w Badmintonie

     • Dnia 19.10.2023 roku odbyły się zawody  Szkolnego Związku Sportowego w Badmintonie.

      Zawodnicy z naszej szkoły zajęli:

      • II miejsce w Igrzyskach Dzieci Dziewcząt,
      • III miejsce w Igrzyskach Dzieci Chłopców,
      • II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Chłopców,
      • III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Dziewcząt.

       

      Gratulujemy

     • Budżet Obywatelski 2024! - Mamy TO!

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

      Mamy TO! 

      Po raz kolejny chciałbym złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy głosowali na nasz projekt wykonania skoczni do skoków w dal w Budżecie Obywatelskim 2024.

      Realizacja projektu rozpocznie się w lipcu 2024 r.

      Nasz kompleks sportowy dzięki Państwa zaangażowaniu rozrasta się i będzie służył wzrostu aktywności ruchowej i sprawności uczniów naszej szkoły.

      Jeszcze raz serdecznie dziękuję za zaufanie i zaangażowanie!

       

     • Stonoga na Aktywnej przerwie

     • Kolejna odsłona aktywnej przerwy - stonoga na sali gimnastycznej. 

      Dziękujemy Pani Ewie, Asi, Genowefie, Bogusławie, Ani i Edycie za udział że swoimi klasami w naszej zabawie.

      Klasom czwartym, które się przyłączyły oraz klasie 5B również. Przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego oraz całemu Kołu Osobistego Rozwoju za pomoc w przeprowadzeniu wprowadzenia na każdej przerwie. 

      Karolu - czuwałeś i było bezpiecznie. Razem mamy moc!!! 

     • Głosujemy w Plebiscycie Edukacyjnym 2023!

     • Redakcja „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego” ma przyjemność poinformować, że nauczyciele: Małgorzata Morawska-W-Ce Dyr., Bogusława Śmigielska, Genowefa Pogorzelska, Ilona Konieczna, Dorota Orłowska, Katarzyna Sałkowska, Aneta Dobrowolska, Beata Chmurska i Wojciech Frączek otrzymali nominacje do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.

      Jednocześnie nominację do nagrody otrzymał także dyrektor Artur Błażejewski.

      Głosowanie w plebiscycie trwa. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel

      Z poważaniem,

      Redakcja „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego” 

     • #przerwanaczytanie - Akcja czytelnicza pod hasłem „PRZERWA NA CZYTANIE”

     • Udało się!!!

      Zgodnie z założeniami akcji 6 października br. podczas wszystkich przerw międzylekcyjnych zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i pozostali pracownicy szkoły zagłębiali się w lekturze ulubionych książek. Każda sala klas I-III zmieniła się w czytelnię, gdzie „maluszki” przebrane w baśniowe kostiumy czytały, czytały i czytały...

      W świetlicy, ku uciesze „Świetlików”, zjawił się KOT W BUTACH (Pani Agnieszka) i przypomniał, jak to z nim było na podstawie opowiadania H. Januszewskiej.

      Każdy czytał tam, gdzie mógł: na korytarzach, w szatniach, na boisku … i jak mógł: na siedząco, na stojąco, na leżąco …

      I tak w miłej, „zaczytanej” atmosferze upłynął dzień z książką. Nasza szkoła wzięła udział w tej międzynarodowej akcji po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni!
       

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
       

     • Podsumowanie akcji Szkolnego Koła Wolontariatu

     • DRODZY WOLONTARIUSZE!

          Październik obfituje w naszej szkole w  wiele charytatywnych akcji. W Tygodniu Szczęścia zbieraliśmy słodycze dla podopiecznych Ośrodka dla Niepełnosprawnych „Wspólna Troska” i środki czystości dla hospicjum. Dary przyniesione przez naszych dużych i małych wolontariuszy przekazaliśmy już zainteresowanym. Obdarowani wyrazili ogromną wdzięczność i prosili, żeby wszystkim serdecznie podziękować, co też czynimy.

          Rozpoczęliśmy również całoroczną zbiórkę nakrętek. W tym roku szkolnym zbieramy dla Ośrodka „Wspólna Troska”. 

          10 i 11 października odbyła się druga wielka akcja w szkole: „Ciacho dla Waldka”. Zaangażowała się w nią cała społeczność szkolna: dzieci, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy, dlatego okazała się wielkim sukcesem. Pysznych ciast, babeczek, muffinek było bardzo dużo, a mimo to …. zabrakło słodkości. Tak wielkim cieszyły się powodzeniem. Na każdej przerwie ustawiały się kolejki chętnych do skosztowania frykasów i wrzucenia datków do puszki.

          Dzięki wspaniałomyślnym i ofiarnym wolontariuszom z klas VII–VIII, którzy upiekli dodatkowe ciastka, mogliśmy przedłużyć akcję o jeden dzień i dotrzeć do wszystkich zainteresowanych pomocą na rzecz Waldka. Wszyscy, którzy wzięli udział w zbiórce, byli bardzo hojni. Łącznie zebraliśmy 2911 zł i 9 gr. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji Sto Serc z dopiskiem: DLA WALDKA ze Skierniewic. Małemu, dzielnemu chłopcu życzymy nowych ortez i dużo zdrowia.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim Wolontariuszom: uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły. Zapraszamy do obejrzenia w galerii zdjęć z tych wydarzeń.

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
      i Samorządu Uczniowskiego 

     • Kolejna Aktywna przerwa

     • Kolejne spotkanie na Aktywnej przerwie pt. AKTYWNA PRZERWA W BIBLIOTECE pn. "ZIELONY KŁOPOT". Morał w tej bajce jest oczywisty. Każdy z nas urok ma osobisty. On niezależny jest od koloru, wzrostu, bogactwa ani ubioru. Nie wolno innym przez to dokuczać oraz przyjaźni z nimi wykluczać. Stąd czytelnicy i czytelniczki cencie dżdżownice i gąsieniczki. 

      W zabawie uczestniczono 7 klas I-III malując motyle oraz wykonując wspólny plakat z przesłaniem. Nauczycielom tych klas dziękujemy bardzo za udział. Organizacja we współpracy z Paniami z Biblioteki - wielkie podziękowania oraz SU który zorganizował ekologiczne jabłka. 

      Radość uczniów to dla nas  największy sukces. Warto było zobaczyć te uśmiechnięte buzie.

     • Konkurs czytelniczy

     • KONKURS ZACHĘCAJĄCY DO CZYTANIA KSIĄŻEK

      „CHWILE SPĘDZONE Z KSIĄŻKĄ”

         Zachęcamy uczniów klas V- VIII do udziału w konkursie zachęcającym do czytania książek, prosimy o przygotowanie pracy plastycznej w formie plakatu, krótkiego filmu lub zdjęć scenek z książek zachęcających do czytania pt. „Chwile spędzone z książką”.

      Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do biblioteki szkolnej
      - plakatu format A4 lub A3
      - filmu na pendrive, który nie może trwać dłużej niż 1 minutę i 30 sekund
      - zdjęć scenek z książek na pendrive zachęcających do czytania.


      Wszystkie prace muszą być podpisane i powinny zawierać: imię, nazwisko oraz klasę ucznia oraz autora i tytuł książki do której jest dedykowana wykonana praca.

      Cel konkursu:
      1. Zachęcenie młodzieży do czytania książek.
      2. Promocja czytelnictwa, jako źródło prawidłowego rozwoju człowieka.
      3. Poszerzenie wiedzy z zakresu fotografii.
      4. Stworzenie kolarzu zdjęć, które zainspirują do czytania książek.

      Zasady uczestnictwa:
      Konkurs skierowany jest do uczniów klas V–VIII.
      Prace można przygotować indywidualnie lub w przypadku scenek i filmików grupowo (maksymalnie 5 osób).
      Termin dostarczania prac do 17 listopada 2023 roku.
      Komisja konkursowa przy ocenie zdjęć, filmów oraz plakatów kierować się będzie kryteriami: pomysłowość ujęcia tematu, oryginalność, walory artystyczne, kompozycja i interpretacja własna.

      Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

       

     • Sztafetowe biegi przełajowe

     • W środę 11 października 2023 r. w Rawie Mazowieckiej odbyły się zawody ½ województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Mimo zaangażowania, włożonego  wysiłku, rywalki i rywale okazali się silniejsi.  Dziewczęta zajęły V, a chłopcy VIII miejsce.

      Skład dziewcząt: Staniak Michalina, Malesa Nikola, Dyjasińska Nikol ,  Dziubińska Karolina, Kazimierczuk Lena,  Różycka Maria, Meszka Karolina, Natasza Kalska, Wiktoria Seliga,

      Skład chłopaków:  Nikodem Pazurek, Wiktor Pazurek, Tomasz Czerwiński ,  Franek Larczyński, Jan Gabrych, Igor Bartosik, Miłosz Skibiński, Bartosz Wojenka, Ernest Woźniak.

      Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

      Opiekun zawodów: p. Katarzyna Janusz

       

       

       

     • Kampania Przytul się do Drzewa

     • 29 września uczniowie klasy 2b  włączyli się w kampanię PRZYTUL się do DRZEWA. Niezależnie od tej akcji - w której wzięliśmy udział po raz pierwszy - często na spacerach przytulamy się do drzew i słuchamy, co do nas mówią, a także czerpiemy od nich "zieloną energię" :))

      Bo przecież drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. W zamian dajemy drzewom naszą miłość i wdzięczność za to, że SĄ! :))) 

      Mamy nadzieję, że dzięki tej kampanii drzewa poczują się bezpieczniej, a my takimi małymi kroczkami pokazujemy, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów.

     • Aktywna przerwa!

     • Członkowie koła rozwoju osobistego wraz z opiekunem p. Agnieszką Węcławiak byli organizatorem aktywnej przerwy. Na przerwie uczniowie zaprezentowali bajkę o Czerwonym Kapturku, w której Wilk staje się smakoszem jabłek zamiast Babć. 

      Jak się okazało jabłka smakowały nie tylko wilkowi ale i uczniom!

      Dziękujemy uczestnikom za obecność a osobom w organizacji za wsparcie i poświęcony czas.

      KOR

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka  skierowanego do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmującego  tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

      Zapraszamy rodziców do zapoznania się z materiałami „Mądre dziecko to bezpieczne dziecko”. (kliknij w link, aby pobrać prezentację).

      Małgorzata Morawska
      Pedagog szkolny

       

     • Akcja "Sprzątamy dla Polski"

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Jej finał odbędzie się 4 października 2023 r.

      Celem przedsięwzięcia jest promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne.

      Organizatorem inicjatywy jest Fundacja „Sprzątamy dla Polski”. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki.

      Mamy nadzieję, że wszyscy nauczyciele i uczniowie przyłączą się do zbiorowego sprzątania naszego najbliższego otoczenia.