• Zbieramy dla WOŚP'u

     • Brawo SP2! Zebraliśmy do puszek WOŚP 1949,61 zł. To jest ponad 3 razy więcej niż w zeszłym roku, kiedy przekazaliśmy na Wielką Orkiestrę 596,76 zł. 

      Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za wielkie serca!

     • Akcje Koła Wolontariatu - XII, I

     • W grudniu i styczniu w naszej szkole przeprowadziliśmy wiele akcji charytatywnych. Wszystkie okazały się ogromnym sukcesem dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych Wolontariuszy.

      Zebraliśmy słodycze dla Seniorów z Dziennego Domu Pobytu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      Zebraliśmy również dużo żywności do jadłodajni dla ubogich.

      Od dzieci z domu dziecka DOM otrzymaliśmy podziękowanie za zebrane słodycze.

      Na zdjęciach również dary zebrane dla skierniewickiego Hospicjum im. A. Olszewskiej.

      Wszystkim darczyńcom dziękujemy!!!

     • Podsumowanie akcji „Szlachetna paczka”

     • Akcja „Szlachetna paczka” trwała w naszej szkole od 27.11.2023 r. do 16.12.2023 r. W Weekend Cudów paczki pojechały do magazynu, a stamtąd do wybranej przez nas Rodziny.

      Od początku, kiedy ogłoszono akcję w szkole, wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu bardzo zaangażowali się w pomoc koordynatorowi tej akcji p. Adriannie Frątczak, która współpracowała z p. Marzeną Kaczor – koordynatorką Szkolnego Koła Wolontariatu i z p. Anią – wolontariuszką Szlachetnej paczki - opiekunką wybranej rodziny.

      Każdego dnia uczniowie ogłaszali akcję i zbierali produkty dla rodziny ze Skierniewic. Zaowocowało to współpracą ze sponsorem lodówki – firmą OBIS, pp. Katarzyną i Piotrem Walczak. Także nauczyciele i inni pracownicy szkoły zaangażowali się w tę pomoc. Za pieniądze zebrane od nich dokupiono produkty przydatne rodzinie, ponieważ pierwotny plan zakupienia kurtek zmienił się po znalezieniu sponsora. P. Justyna Szmigiel zasponsorowała kurtki dla młodszych dzieci i buty dla najmłodszego członka rodziny.

      Ale największą część paczki udało się przygotować dzięki uczniom i ich rodzicom, którzy przynosili potrzebne rzeczy, a czasami kontaktowali się osobiście w celu określenia trafności swoje pomocy – w efekcie oprócz produktów żywnościowych i środków czystości pomogli przygotować prezenty dla każdej osoby z wybranej rodziny.

      Wszystkie produkty zostały zapakowane przez wolontariuszy z naszego Koła a p. Magdalena Duda pakowała prezenty. W jednej z nich dołączona została kartka z życzeniami od całej społeczności szkolnej. Po podliczeniu okazało się, że przygotowaliśmy dla rodziny 41 paczek. Dostawę paczek 16.12.2023 r. do magazynu i rodziny zapewnili nam strażacy z OSP Skierniewice, którzy te wszystkie paczki przewieźli do „naszej” rodziny. Lodówka została przewieziona bezpośrednio ze sklepu, w którym została zamówiona.

      Z relacji ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu darów wynika, że nie spodziewała się ona aż takiej ilości paczek. Były łzy wzruszenia, ogromna radość i wielkie zaskoczenie. Mama ze łzami w oczach powiedziała, że nigdy jeszcze nikt tak jej nie pomógł. Dzieci od razu zaczęły rozpakowywać z wielką ciekawością swoje prezenty i słychać było okrzyki radości. Ilość i jakość paczek przerosły oczekiwania rodziny.

      Rodzina bardzo serdecznie dziękuję Darczyńcom.

      Pani Wolontariusz do tego dodała: Ze swojej strony chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu paczki.

      I ja bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołożyli chociażby małą cegiełkę do tej akcji (także tym, których nie wymieniłam powyżej). Samodzielne przygotowanie paczki byłoby niemożliwe/przekracza moje możliwości, a zależało mi, żeby paczka nie była tylko pomocą świąteczną ale długoterminową.

     • Zabawa karnawałowa w świetlicy

     • Czas karnawału obfituje w różnorodne zabawy, tańce i wszechobecną radość.

      Tegoroczny  karnawał w naszej świetlicy odbył się w dniu 15.01.2024 r. 

      W ozdobionej girlandami sali, wykonanymi przez dzieci, przygotowałyśmy dla naszych wychowanków różne konkursy i zabawy, między innymi: taniec z kartką, taniec z balonem, nisko, coraz niżej…, rzuty kulą z papieru do celu. Nie zabrakło również zabaw rozwijających umiejętności manualne: rysowanie bałwanka czy karmienie kisielem z zasłoniętymi oczyma. Zabawę zwieńczył słodki poczęstunek.

     • #Zakochaniwpomaganiu - WALENTYNKA DLA PUPILA

     • W Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach 14 lutego 2024 r. organizowana jest akcja WALENTYNKA DLA PUPILA, podczas której będzie zbierana mokra karma dla psów i kotów, kocyki oraz dywaniki (nie posiadające piór). W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Skierniewicach przebywa obecnie 230 psów i 40 kotów.

      Zapraszamy na godz. 9:30 do Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach gdzie w holu będzie można zostawić mokrą karmę dla pupila, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność scenografii, oraz osobiście poznać podopiecznych skierniewickiego schroniska. W ramach wydarzenia odbędzie się bezpłatny pokaz filmu o przygodach Reksia ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

      Zachęcamy do ubrania się w odcieniach miłości – na czerwono.

      Ze względu na ograniczenia sali koncertowej możemy zaprosić na bezpłatny pokaz filmu tylko 300 osób, w związku z tym obowiązują zapisy na: warsztaty@cekis.pl w tytule @ prosimy wpisywać WALENTYNKA DLA PUPILA. W treści nazwę szkoły, liczbę uczniów i opiekunów, oraz nr do kontaktu.