• Zebrania z rodzicami

     • Szanowni Rodzice,

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na zebrania z wychowawcami klas.

      Harmonogram zebrań:

      6 maja 2024r. godz. 17.00 (poniedziałek) -
      1a, 1c, 2d, 3b, 3d, 4b, 4d, 5b, 5d, 5e, 6b, 6d

      7 maja 2024r. godz. 17.00 (wtorek) -
      1b, 2a, 2b, 2c, 3a, 3c, 3e, 4a, 4c, 5a, 5c, 6a, 6c, 6e

      8 maja 2024r. godz. 17.00 (środa) -
      7a, 7b, 7c, 7d, 7e, 8a, 8b, 8c


      Wszystkie zebrania odbywają się w budynku A przy ul. 1 Maja.

      W środę, 8 maja zebrania dla klas ósmych rozpoczynają się o godz. 17.00 spotkaniem z p. dyr. Łopatką w stołówce szkolnej. Podczas spotkania rodzice zostaną zapoznani z procedurami egzaminu ósmoklasisty. Po tym spotkaniu odbędą się zebrania z wychowawcami

       

     • Międzyszkolny Turniej Wiedzy O Środowisku Społeczno-Przyrodniczym „PRZYRODOMANIA”

     • 29 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się w XVIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Środowisku Społeczno-Przyrodniczym „PRZYRODOMANIA”.  Młodzi przyrodnicy wykazali się znajomością nazw zgromadzonych okazów roślin oraz zasad segregacji odpadów. Umiejętnie pracowali w grupach rozwiązując zagadki słuchowe i obrazkowe. Wyjaśniali doświadczenia oraz odpowiadali na pytania o tematyce ekologicznej.
      Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mikołaj Czechowski kl. 3b, Mateusz Makowski kl. 3c oraz Michał Pilich kl. 3d zajęła I miejsce!!!

      Gratulujemy zwycięzcom!

     • Międzyszkolny Konkurs ,,Dzieje Polski w legendach”

     • 26 kwietnia 2024 r. w ZSSO w Skierniewicach odbył się XV Międzyszkolny Konkurs ,,Dzieje Polski w legendach”. W konkursie przeznaczonym dla uczniów  klas trzecich naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Czechowski z kl. 3b i Mateusz Makowski z kl. 3c.

      Mikołaj zajął II miejsce, natomiast Mateusz otrzymał dyplom i nagrodę za udział w konkursie.

      Obu chłopcom gratulujemy!

     • Dzień Otwarty w naszej szkole!

     • Dzień Otwarty za nami!

      Przyszli uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję zapoznać się z bogatą bazą dydaktyczną naszej szkoły. Dzieci twórczo i aktywnie pracowały podczas zajęć plastycznych, z zapałem włączały się w mini warsztaty teatralne i filmowe. Równie chętnie ćwiczyły i bawiły się w sali gimnastycznej i obserwowały magiczne zabawy z wodą. Ogromnym powodzeniem cieszyły się również  interaktywne okulary VR oraz zabawy na magicznej podłodze. Odwiedziny w bibliotece szkolnej i w sali języka angielskiego były okazją do poczucia się prawdziwymi uczniami.  

      Rodzice dzieci mieli możliwość porozmawiania z dyrekcją szkoły, nauczycielami i specjalistami, jak również współuczestniczyli w aktywnościach swoich pociech. Jesteśmy przekonani, że nasi mali goście wynieśli ze spotkania same dobre wspomnienia i  ze spokojem rozpoczną przyszły rok szkolny.

      Do zobaczenia we wrześniu!

      Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas.

     • ”Dzień otwarty” w Zespole Szkół nr 4 w Skierniewicach

     • W dniu 19 kwietnia 2024 roku uczniowie klas ósmych mieli okazję odwiedzić i zapoznać się z ofertą edukacyjną ZS nr 4 w Skierniewicach, zobaczyć sale lekcyjne poszczególnych kierunków oraz porozmawiać z obecnie uczęszczającymi uczniami.

     • Łączy nas pamięć!

     • 19 kwietnia w naszej szkole królowały żonkile. W ten symboliczny sposób wzięliśmy udział w XII edycji akcji społeczno-edukacyjnej pod hasłem „Żonkile”, której celem było uczczenie 81. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

      Na lekcjach historii poruszano temat powstania i wojny, którą przeżyła zaledwie garstka Żydówek i Żydów. Wśród nich był Marek Edelman i to właśnie od jego gestu – składnia każdego 19 kwietnia żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta – wziął się symbol akcji.

      Żonkile, które wcześniej wykonali uczniowie kl. IV-VIII, nawiązały do tej tradycji. Nosząc je z dumą przez cały dzień, pokazaliśmy, że łączy nas pamięć o walczących, a także około pięćdziesięciu tysiącach ukrywających się w ruinach getta cywilach w 1943 roku.

      Akcja nie miała na celu wyrażania poparcia dla jakichkolwiek ideologii, państw czy narodów. Była wyrazem naszej pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo.

     • Festiwal sztafet

     • 19.04.2024 roku odbył się Festiwal sztafet w Makowie.

      Nasza szkoła rywalizowała w Igrzyskach Dzieci dziewcząt i chłopców w sztafecie 4x 100 i sztafecie szwedzkiej oraz w  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców  w sztafecie 4x100 i sztafecie olimpijskiej.

      Za zdobycie I miejsca gratulacje dla dziewcząt w Igrzyskach Dzieci w sztafecie szwedzkiej oraz chłopców i dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafecie olimpijskiej.

     • Rozstrzygnięcie konkursu Zwierzęta Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

     • 25 kwietnia w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach odbyło się podsumowanie konkursu pt. Zwierzęta Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

      Z radością informujemy, że dwoje uczniów naszej szkoły - Klaudia Kuśmierczyk (7e) oraz Olaf Nowak (5c) zostało nagrodzonych w tym konkursie.

      Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i jednocześnie dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wykonali niezwykle pomysłowe prace zwierząt spotykanych podczas wędrówek przez Bolimowski Park Krajobrazowy.

      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

     • Powiatowy konkurs techniczny - „Dom przyszłości”

     •  W powiatowym konkursie -  „Dom przyszłości" w  2024

      I miejsce zajęła  Alicja Pilich z kl. VI b,
      III miejsce zajął  Marcel  Iwańczyk z kl. IV c
      wyróżnienie otrzymała Michalina Staniak z kl. VI b
                                                                      Gratulujemy  zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.

       

     • Sukcesy edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach

     • W SP2, nie tylko bawimy się, ale i uczymy, rozwijamy zainteresowania. Efektem tych działań są wyniki egzaminów, ale i Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi.

      Z dumą możemy ogłosić, że spośród 106 uczniów biorących udział, aż 4 uzyskało tytuł FINALISTY, jeden uczeń aż w 2 konkursach.

      W Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z :
      · geografii - Brajan Kryczka
      · języka angielskiego – Mikołaj Dudek
      · biologii - Łucja Perka, Izabela Sidoruk
      · historii - Brajan Kryczka

      Należy zaznaczyć, że tylko 1 z nich to uczennica kl.8, a punkty do szkoły średniej są uwzględnianie wszystkim.
      Wierzymy, że w przyszłym roku powtórzą swoje sukcesy.

      Serdecznie gratulujemy Finalistom i ich Rodzicom.

     • Drużynowe biegi przełajowe - Finał wojewódzki w Bełchatowie

     • Stało się już szkolną tradycją, że zawody biegowe to domena naszej szkoły.
      Sezon drużynowych biegów na długich dystansach zakończyliśmy w finale wojewódzkim w Bełchatowie.

      Gratulujemy naszym zawodniczkom, które najpierw wywalczyły awans, a potem dzielnie, a nawet do „bólu i omdleń” w nim walczyły.

      Do sukcesu przyczyniły się:
      Grochowska Dominika – wytrzymała, wytrwała i zawsze gotowa do walki …
      Perka Łucja – nasza biegowa indywidualna mistrzyni …
      Płotkowiak Nel – ruchowo utalentowana, zawsze chętna i bardzo dzielna …
      Jędrzejewska Wiktoria – wszechstronna ruchowo, aktywna, super wytrzymała …
      Mozga Aleksandra – odpowiedzialna i  wytrwała w sportowym boju …
      Malesa Nikola – dzielna i odważna …
      Górska Lilianna – twarda i konsekwentna w działaniu …
      Nowak Oliwia – zawsze gotowa do wsparcia drużyny …
      Rosak Julia – odważna i twardo dążąca do celu …
      Dolecka Agnieszka – młoda utalentowana biegaczka …

      Ponadto w grupie młodszej roczniki 2011-2012 szkołę reprezentowały: Dyjasińska Nikola, Krzemińska Zofia, Malesa Nikola, Perka Helena, Różycka Maria, Staniak Michalina.

      Wszystkim zawodniczkom GRATULUJEMY !!!

      p. D.Woźniak

       

     • XII Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej „Słowiki”

     • 11 kwietnia 2024 roku w kinoteatrze „Polonez” odbył się XII Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej „Słowiki”, objęty patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice.Naszą szkołę reprezentowali: Antoni Szlenkier z klasy IIa, Kamila Kamińska z klasy III b, Maria Szlenkier z klasy IVa, Amelia Błaziak z klasy VIb, Oliwia Maciesiak z klasy VIIb orazAnna Kotecka z klasy VIIIa. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.
      I miejsce w kategorii klas I-II zdobył Antoni Szlenkier,
      Wyróżnienie w kategorii klas III- IV zdobyła Maria Szlenkier
      Gratulacje!

     • XLV TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM - ELIMINACJE POWIATOWE

     • 23.04.2024r. na obiektach SP nr4 odbyły sie eliminacje powiatowe XLV Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce.
      Skład drużyny:

      • Igor Gorałczyński-Stefanov VIe
      • Olaf Oświeciński VIe
      • Filip Pawlik VIIb

      Opiekun: Leszek Misztal

      Gratulacje!

     • Porozumienie bez przemocy

     • W marcu uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez p. Agnieszkę Węcławiak. Głównym celem warsztatów było zwrócenie uwagi na znaczenie dialogu oraz zaufania do kompetencji dziecka, na tworzenie przestrzeni, w której dorośli i dzieci czują się bezpiecznie.

      Podejście „Porozumienia bez przemocy” oparte na wykorzystywaniu „języka żyrafy i szakala” w codziennej komunikacji pomaga nam wspierać każdą jednostkę, w tym, aby była widziana i potrafiła w pełni widzieć innych.

      Uczestnicy projektu wykazali się ogromnym zainteresowaniem poruszaną tematyką, z wyraźną przyjemnością zaangażowali się w projekt, dlatego będzie on kontynuowany podczas zajęć z wychowawcą.

       

     • Sukcesy przyrodnicze naszych uczniów

     • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły z sukcesami zakończyli rywalizację w XX KONKURSIE PRZYRODNICZYM, którego organizatorem było Klasyczne LO w Skierniewicach. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i sprawdzał wiedzę uczniów z zakresu: biologii, chemii, fizyki i geografii.

      2. miejsce w rywalizacji indywidualnej zdobyła Łucja Perka, zaś w gronie wyróżnionych znaleźli się: Katarzyna Markowicz, Brajan Kryczka i Borys Suszkowski.

      Drużyna z naszej szkoły w składzie: Łucja Perka, Katarzyna Markowicz, Patryk Wójcik wywalczyła także 2. miejsce w zmaganiach drużynowych.

      Dziękujemy organizatorom konkursu oraz życzymy naszym uczniom dalszego pogłębiania zainteresowań naukami przyrodniczymi.

      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

     • Nie NAWAlaj – ucz się pływać

     • 11 kwietnia 2024 r. w naszej szkole  odbyło się spotkanie z instruktorami i ratownikami Pływalni Miejskiej NAWA, która realizuje program edukacyjny Nie NAWAlaj – ucz się pływać.

      Program ma na celu promowanie umiejętności pływania oraz podnoszenie świadomości na temat bezpieczeństwa nad wodą.

      Uczniowie z klas 1- 3 z zaciekawieniem słuchali informacji o wodzie, obserwowali doświadczenia, wspólnie obalali mity i nieprawdziwe przekonania związane z wodą.

     • Drużynowe Biegi Przełajowe

     • 05.04.2024 roku odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe.

      W zawodach tych nasza szkoła uzyskała następujące wyniki:

      Igrzyska Dzieci Dziewcząt młodszych III miejsce;
      Igrzyska Dzieci Chłopców młodszych II miejsce;
      Igrzyska Dzieci Dziewcząt starszych I miejsce;
      Igrzyska Dzieci Chłopców starszych III miejsce;
      Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt I miejsce;
      Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopców III miejsce.
       

      Gratulujemy!