• Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego “I love English“

     • 20 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Język Angielskiego  “I love English“ zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Skierniewicach.

      Ten dzień okazał się szczęśliwy dla Kaliny Skarżyńskiej z kl. IVb, Ireny Bagdasaryan z kl. IVc oraz Piotra Majchra z kl. IVc, ponieważ zajęli w konkursie pierwsze miejsce.

      Uczniowie własnoręcznie wykonali grę planszową Snakes & Ladders, która  zyskała  uznanie u przedstawicieli komisji konkursowej. Rozwiązywali także test z wiedzy gramatyczno- leksykalnej, wykonywali zadania dotyczące symboli związanych z krajami anglojęzycznymi oraz ułożyli dialogi.

      GRATULACJE!!!

       Opiekunowie: Agnieszka Jelonek – Krupińska i Jolanta Woszczyk

     • Tydzień pod znakiem piłki nożnej

     • BRAWO WY !!!

      Ten tydzień upływa pod znakiem piłki nożnej.

      W dniu 22 maja 2024r.. rywalizowały dziewczęta z klas IV–VI,  zaś 23 maja 2024r. do rywalizacji przystąpili chłopcy również z klas IV–VI.

      W skład żeńskiego zespołu weszły: Cybulska Gabriela, Czajka Karolina, Dudek Pola, Dyjasińska Nikola, Koprowicz Nela, Lisińska Józefina, Malesa Nikola, Sękowska Roksana oraz Stefańska Lena.

      Było tu wiele łez, emocji  i sportowej zaciętości… jak to u dziewcząt.

      Dziewczyny dzielnie walczyły z kolejnymi zespołami ostatecznie zajmując IV miejsce.

       

      W skład zespołu męskiego weszli: Gorzałczyński Igor, Kalski Olaf, Klimczyk Jakub, Konecki Mikołaj, Nowak Olaf, Oświeciński Olaf, Uczciwek Aleksander, Wojenka Bartosz, Woźniak Ernest.

      Chłopcy stworzyli rewelacyjny zespół !!!

      Najpierw wygrali ze Szkołą Podstawową nr „7” - 3:2 po bardzo emocjonującym meczu, następnie ograli „9”:  1:0, ulegając ostatecznie „4” w finale: 1:0

      Chłopcy rozegrali bardzo ładne mecze, świetnie dogadywali się na boisku tak, jakby grali ze sobą od lat.

      Pięknie rozgrywając piłkę walczyli do końca, nie dopuszczając do siebie zmęczenia, ani negatywnych emocji.

      To wszystko doprowadziło chłopców do II miejsca w zawodach.

      OGROMNE GRATULACJE DLA CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT !!!

     • Półkolonie letnie dla dzieci kl. I-III

     • Miasto Skierniewice informuje, że w Szkole Podstawowej Nr 4, w budynku przy ul. Szarych Szeregów 6 w Skierniewicach, organizowane będą półkolonie letnie dla dzieci klas I-III z terenu Miasta Skierniewice. Zajęcia podczas półkolonii prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 w 2 turnusach:

      I turnus w dniach 24-28 czerwca 2024 roku

      II turnus w dniach 01-05 lipca 2024 roku

       

      Liczba miejsc na półkoloniach letnich jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      Karta Kwalifikacyjna Uczestnika Wypoczynku będzie do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 4, ul. Szarych Szeregów 6 w Skierniewicach od dnia 24 maja 2024 r. w godz. 8.00 – 16.00, telefon: (46) 833 53 98.

      Każdy uczestnik półkolonii letnich (tj. rodzic / opiekun prawny) ma obowiązek złożenia Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika Wypoczynku w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 4 ul. Szarych Szeregów 6 w Skierniewicach. Ostateczny termin złożenia kart kwalifikacyjnych upływa w piątek 31 maja 2024 roku.

      Wszyscy uczestnicy półkolonii letnich korzystają z obowiązkowego odpłatnego obiadu, którego cena wynosi 7,00 zł za 1 dzień. Koszt udziału dziecka na jednym turnusie półkolonii letnich wynosi: opłata za udział w turnusie 100,00 zł* + opłata za obiad.

           *  Pieniądze z tytułu udziału dziecka w półkoloniach letnich w kwocie 100,00 zł za jeden turnus przeznaczone będą na zakup m.in. materiałów do prac plastycznych i gier. W przypadku rezygnacji z udziału w półkoloniach letnich, opłata za udział w turnusie nie podlega zwrotowi.

      Opłata za udział w turnusie/turnusach oraz wyżywienie, za dzieci, które zostały zakwalifikowane na wypoczynek, winna zostać uiszczona przelewem na konto Szkoły Podstawowej Nr 4, ul. Jasna 30 w Skierniewicach Nr: 92 1020 3352 0000 1802 0193 6582 w terminie do dnia 3 czerwca 2024 roku. W tytule przelewu należy podać: półkolonie letnie, turnus/y (I/II) , nazwisko i imię dziecka*.

          * W przypadku uczestnictwa 2 lub więcej dzieci należy podać nazwiska i imiona wszystkich dzieci.

      Potwierdzenie zapłaty za udział w półkoloniach oraz wyżywienie należy przedstawić Kierownikowi półkolonii pierwszego dnia pobytu uczestnika na półkoloniach.

     • Podsumowanie XXI Konkursu Informatycznego "SKIER@INFO_2024"

     • 20 maja 2024r w Szkole Podstawowej nr4 odbyło się podsumowanie XXi Konkursu Informatycznego "SKIER@INFO_2024".
      Uczeń klasy 8c Brajan Kollbek zajął II miejsce wśród Skierniewickich Podstawówek.
      Opiekun: L. Misztal, A. Błażejewski
      Gratulacje!!!

     • Święto Chrztu Polski

     •    14 kwietnia 2024 po raz szósty obchodziliśmy Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019r. Upamiętnia wydarzenie datowane na 14 kwietnia 966r., kiedy Mieszko I, książę Polan, przyjął chrzest w swoim imieniu i ludu, któregom był władcą.

         Uczniowie na zajęciach historii mieli okazję do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu, do zadumy i wdzięczności. Chętni przygotowali krótkie noty informacyjne dotyczące tego wydarzenia, prezentacje multimedialne, plakaty, prace plastyczne i utrwalali wizerunek pierwszego historycznego władcy Polski – Mieszka I. Odegrali scenkę rozmowy pomiędzy Mieszkiem I a jego doradcami.

     • Wyniki XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Na ortograficznej Arenie

     • 12 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach odbyła się XVIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Na ortograficznej arenie.

      Po raz kolejny konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice. W konkursie wzięło udział 19 uczestników klas siódmych i ósmych z terenu miasta i gminy Skierniewice. Uczestnicy mieli okazję w ciekawy sposób utrwalić posiadaną wiedzę ortograficzną, a także sprawdzić własne możliwości. Tematyka tegorocznego konkursu związana była z podróżami.

      Po sprawdzeniu prac uczniów, sześcioosobowa komisja składająca się z nauczycieli – polonistów z trzech szkół z terenu miasta Skierniewice, podczas podsumowania konkursu, które miało miejsce 10 maja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

      1. Tytuł Mistrza Ortografii i Interpunkcji zdobył Stanisław Strzelczyk – uczeń klasy VIII NSP Źródła im. Stanisława Kostki w Skierniewicach, który zdobył jednocześnie wyróżnienie za najlepiej napisane dyktando.

      2. II miejsce – Wojciech Makowski – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach, który zdobył także wyróżnienie za najlepiej napisany test ortograficzny.

      3. Wyróżnienia zdobyli:

      · Lura Kumosińska – kl. VII b – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Skierniewicach.

      · Amelia Marat – kl. VIII c - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach.

      · Natalia Kuśmierczyk – kl. VII b - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach.

      Organizatorzy konkursu

     • Rozstrzygnięcie Turnieju Wiedzy Przyrodniczej LOP

     • 10 maja na terenie Nadleśnictwa Skierniewice odbył się etap finałowy XVII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej, którego organizatorem jest Liga Ochrony Przyrody – okręg Skierniewice. Rywalizacja odbywała się w trzech etapach: szkolnym, miejsko - gminnym i okręgowym. W finale okręgowym wzięli udział najlepsi młodzi przyrodniczy ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego, Rawy Mazowieckiej i powiatu rawskiego oraz powiatu łowickiego.

      Miło nam poinformować, że troje uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w tym konkursie. Izabela Sidoruk (7a) oraz Wojciech Makowski (8a) uzyskali tytuł Laureata, zaś Anna Filipczak (6b) tytuł Finalisty konkursu.

      Po rozwiązaniu zadań z zakresu biologii i geografii na punktach zadaniowych, uczniowie wzięli udział w lekcji terenowej oraz wspólnym ognisku zorganizowanych dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa Skierniewice.

      Gratulujemy nagrodzonym oraz życzymy dalszego rozwijania zainteresowań naukami przyrodniczymi.

      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

     • Wyniki I Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „English Is Everywhere”

     • W kwietniu w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Języka Angielskiego ‘’English is  Everywhere”. Konkurs został zorganizowany w trzech kategoriach wiekowych dla uczniów klas II-III, IV-V oraz VI-VII i cieszył się dużym zainteresowaniem.

      Konkurs miał na celu propagowanie znajomości języka angielskiego oraz wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo i wspieranie ich w dalszej nauce języka angielskiego.

      Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

      Kategoria kl. II-III

      I miejsce:      Ludwik Maciejewski z kl. IIIe                     

      II miejsce:      Pola Charun  z kl.  IIa  i  Laura Dziąg  z kl. IIIa                       

      III miejsce:      Mikołaj Czechowski  z kl. IIIb

      wyróżnienie:   Łucja Celejewska  z kl. IIIa, Michał Bielicki  z kl. IIId

      Kategoria kl. IV-V

      I miejsce:     Pola  Domańska z kl. IVa                  

      II miejsce:     Mateusz  Maj  z kl. Va                   

      III miejsce:     Maksymilian Prachnio z kl. Vd, Gabriela Mike z kl. Vc

      wyróżnienie:      Aleksandra Milewska z kl. Va, Natasza Kolodziejczak z kl. Va     

      Kategoria kl. VI-VII 

      I miejsce:      Mikołaj Dudek z kl. VIe

      II miejsce:      Klaudia Kuśmierczyk z kl. VIIe, Wojciech Machnicki z kl. VIIc

      III miejsce:      Karol Szlenkier z kl. VIa, Zoe Dudek z kl. VIIa,                                

                          Agnieszka Sadkowska z kl. VIIe

      wyróżnienie:      Borys Suszkowski z kl. VIIa, Katarzyna Markowicz z kl. VIIe

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział  w konkursie.

       

      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym apelu podsumowującym wszystkie konkursy

      w II półroczu roku szkolnego 2023/2024.

       

      Koordynatorzy konkursu:
      Agnieszka Jelonek-Krupińska,
      Jolanta Woszczyk

     • Pasowanie na czytelnika

     • Uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Poznali zasady funkcjonowania wypożyczalni i czytelni, celująco zdali egzamin ze znajomości bohaterów książkowych, więc niż nie stało na przeszkodzie, aby wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

      Nowych czytelników serdecznie witamy i zapraszamy do naszej biblioteki!

      Jest w czym wybierać :-)

     • Koszykówka 3x3

     • We wtorek 7 maja damska i męska reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach Koszykówki 3 x 3. Ta odmiana koszykówki w ostatnim czasie cieszy się co raz większą popularnością, dlatego nasza szkoła z ochotą wzięła w nich udział.

      W damskiej drużynie zaprezentowały się 3 dziewczyny: Barbara Mozga, Nokola Malesa i Marika Gross. Męski zespól reprezentowany był przez: Bartka Strożka, Olafa Nowaka oraz Ernesta Woźniaka.

      Zarówno dziewczęta jak i chłopcy walczyli dzielnie! Damski zespół zajął dobre III miejsce, chłopcy uplasowali się zaś za podium. Opiekunami podczas zawodów była pani Ewa Zdzieszyńska-Tasak i pan Karol Skrzydło.

      DZIĘKUJEMY A GODNE REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY!