• Wyniki XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Na ortograficznej Arenie

• 12 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Skierniewicach odbyła się XVIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Na ortograficznej arenie.

Po raz kolejny konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice. W konkursie wzięło udział 19 uczestników klas siódmych i ósmych z terenu miasta i gminy Skierniewice. Uczestnicy mieli okazję w ciekawy sposób utrwalić posiadaną wiedzę ortograficzną, a także sprawdzić własne możliwości. Tematyka tegorocznego konkursu związana była z podróżami.

Po sprawdzeniu prac uczniów, sześcioosobowa komisja składająca się z nauczycieli – polonistów z trzech szkół z terenu miasta Skierniewice, podczas podsumowania konkursu, które miało miejsce 10 maja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

1. Tytuł Mistrza Ortografii i Interpunkcji zdobył Stanisław Strzelczyk – uczeń klasy VIII NSP Źródła im. Stanisława Kostki w Skierniewicach, który zdobył jednocześnie wyróżnienie za najlepiej napisane dyktando.

2. II miejsce – Wojciech Makowski – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach, który zdobył także wyróżnienie za najlepiej napisany test ortograficzny.

3. Wyróżnienia zdobyli:

· Lura Kumosińska – kl. VII b – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Skierniewicach.

· Amelia Marat – kl. VIII c - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach.

· Natalia Kuśmierczyk – kl. VII b - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach.

Organizatorzy konkursu

• Rozstrzygnięcie Turnieju Wiedzy Przyrodniczej LOP

• 10 maja na terenie Nadleśnictwa Skierniewice odbył się etap finałowy XVII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej, którego organizatorem jest Liga Ochrony Przyrody – okręg Skierniewice. Rywalizacja odbywała się w trzech etapach: szkolnym, miejsko - gminnym i okręgowym. W finale okręgowym wzięli udział najlepsi młodzi przyrodniczy ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego, Rawy Mazowieckiej i powiatu rawskiego oraz powiatu łowickiego.

Miło nam poinformować, że troje uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w tym konkursie. Izabela Sidoruk (7a) oraz Wojciech Makowski (8a) uzyskali tytuł Laureata, zaś Anna Filipczak (6b) tytuł Finalisty konkursu.

Po rozwiązaniu zadań z zakresu biologii i geografii na punktach zadaniowych, uczniowie wzięli udział w lekcji terenowej oraz wspólnym ognisku zorganizowanych dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa Skierniewice.

Gratulujemy nagrodzonym oraz życzymy dalszego rozwijania zainteresowań naukami przyrodniczymi.

Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

• Wyniki I Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „English Is Everywhere”

• W kwietniu w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Języka Angielskiego ‘’English is  Everywhere”. Konkurs został zorganizowany w trzech kategoriach wiekowych dla uczniów klas II-III, IV-V oraz VI-VII i cieszył się dużym zainteresowaniem.

Konkurs miał na celu propagowanie znajomości języka angielskiego oraz wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo i wspieranie ich w dalszej nauce języka angielskiego.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria kl. II-III

I miejsce:      Ludwik Maciejewski z kl. IIIe

II miejsce:      Pola Charun  z kl.  IIa  i  Laura Dziąg  z kl. IIIa

III miejsce:      Mikołaj Czechowski  z kl. IIIb

wyróżnienie:   Łucja Celejewska  z kl. IIIa, Michał Bielicki  z kl. IIId

Kategoria kl. IV-V

I miejsce:     Pola  Domańska z kl. IVa

II miejsce:     Mateusz  Maj  z kl. Va

III miejsce:     Maksymilian Prachnio z kl. Vd, Gabriela Mike z kl. Vc

wyróżnienie:      Aleksandra Milewska z kl. Va, Natasza Kolodziejczak z kl. Va

Kategoria kl. VI-VII

I miejsce:      Mikołaj Dudek z kl. VIe

II miejsce:      Klaudia Kuśmierczyk z kl. VIIe, Wojciech Machnicki z kl. VIIc

III miejsce:      Karol Szlenkier z kl. VIa, Zoe Dudek z kl. VIIa,

Agnieszka Sadkowska z kl. VIIe

wyróżnienie:      Borys Suszkowski z kl. VIIa, Katarzyna Markowicz z kl. VIIe

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział  w konkursie.

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym apelu podsumowującym wszystkie konkursy

w II półroczu roku szkolnego 2023/2024.

Koordynatorzy konkursu:
            Agnieszka Jelonek-Krupińska,
            Jolanta Woszczyk

• Pasowanie na czytelnika

• Uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Poznali zasady funkcjonowania wypożyczalni i czytelni, celująco zdali egzamin ze znajomości bohaterów książkowych, więc niż nie stało na przeszkodzie, aby wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

Nowych czytelników serdecznie witamy i zapraszamy do naszej biblioteki!

Jest w czym wybierać :-)

• Koszykówka 3x3

• We wtorek 7 maja damska i męska reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach Koszykówki 3 x 3. Ta odmiana koszykówki w ostatnim czasie cieszy się co raz większą popularnością, dlatego nasza szkoła z ochotą wzięła w nich udział.

W damskiej drużynie zaprezentowały się 3 dziewczyny: Barbara Mozga, Nokola Malesa i Marika Gross. Męski zespól reprezentowany był przez: Bartka Strożka, Olafa Nowaka oraz Ernesta Woźniaka.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy walczyli dzielnie! Damski zespół zajął dobre III miejsce, chłopcy uplasowali się zaś za podium. Opiekunami podczas zawodów była pani Ewa Zdzieszyńska-Tasak i pan Karol Skrzydło.

DZIĘKUJEMY A GODNE REPREZENTOWANIE NASZEJ SZKOŁY!