• STYPENDIA SOCJALNE - pomoc materialna dla uczniów

• Termin składania wniosków w szkole: od 1 września do 14 września 2023r.

Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły, u pedagogów szkolnych oraz pobrać bezpośrednio ze strony (Aby pobrać wniosek - kliknij na ten link).

1. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń, który  spełnia następujące kryteria:
            * miesięczna wysokość dochodu na osobę w gospodarstwie domowym w miesiącu sierpniu 2023r. nie może być wyższa niż 600,00 zł netto,
            * kwota dochodu z 1ha przeliczeniowego  345,00 zł netto,
            * dochód oblicza się na podstawie art. 8 ust 3 – 13 ustawy o pomocy społecznej (Dz. U z 2023r., poz. 901),
            * stypendium szkolne przysługuje uczniom, którzy zamieszkują na terenie miasta Skierniewice,

Ponadto, jeżeli w rodzinie występuje:
            * niepełnosprawność
            * ciężka lub długotrwała choroba
            * wielodzietność
            * rodzina jest niepełna
            * bezrobocie
            * alkoholizm
            * wystąpiło zdarzenie losowe
            * narkomania
            * brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych

Wszelkie pytania proszę kierować do pedagogów szkolnych.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• Zapraszamy uczniów i rodziców na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024, które odbędą się 4 września 2023 r. w budynku przy ul. 1 Maja 15 w godz.:

9.00 - kl. I-III

10.00 - kl. IV-VI

11.00 - kl. VII-VIII

Informuję również, że 4 września o godz. 8.00 w kościele św. Staniaława B.M. w Skierniewicach odbędzie się masza święta inaugurująca nowy rok szkolny 2023/2024. Wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli zapraszamy do udziału we mszy świętej.

• Apel podsumowujący II semestr 2022/ 2023

• Dnia 20 czerwca 2023 roku odbył się apel podsumowujący II semestr 2022/ 2023 dla klas 4-8.

Wyróżniający się w konkursach uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wręczono również nagrody w konkursie szkolnym „Super Omnibus”.

• Zakończyliśmy kolejny projekt e-Twinning

• Przez pół roku współpracowaliśmy z kolegami i koleżankami ze Słowacji, Hiszpanii, Grecji, Turcji Bułgarii. Nasza praca polegała na  przygotowaniu  prezentacji, w której opowiedzieliśmy o swoim kraju, mieście, szkole i wartych zobaczenia miejscach swojego regionu.

Przygotowaliśmy prace plastyczne i prezentację tematów, takich jak środowisko, konsumpcja, gospodarka odpadami, zmiana klimatu, trzy R - redukcja, ponowne użycie i recykling, itp. Dzieliliśmy się swoimi lokalnymi problemami środowiskowym.

Wykonywaliśmy  zadania ekologiczne: rzemiosło, rysowanie, śpiewanie, oglądanie filmów, robienie występów, odwiedzanie miejsc itp. Ważnym celem było to, aby dzieci z całego świata wspólnie świętowały Dzień Ziemi.

Podczas spotkania online partnerzy projektu poznali zrealizowane działania i porównali  je ze swoimi szkołami. Studenci odkryli jak mogą uczyć się od siebie nawzajem , poszerzyli swoją wiedzę o nowe słownictwo.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego zakończenia projektu

Barbara Przybył

• Sukcesy w konkursie Obieżyświat

• Z radością informujemy o sukcesach Naszych Uczniów w I Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo - Geograficznym Obieżyświat dla uczniów klas V - VIII, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach.

Brajan Kryczka (z klasy 6c) zajął 1 miejsce, zaś Jan Rokicki (z klasy 6b) - 3 miejsce w teście indywidualnym.

Aleksandra Soboń (z klasy 8a) zajęła 3 miejsce w teście indywidualnym.

Ponadto drużyna z klas 8 w składzie: Aleksandra Soboń (8a), Mateusz Lewandowski (8a), Szymon Sidoruk (8b) zajęła 2 miejsce w rywalizacji zespołowej.

Gratulujemy sukcesów Naszym Uczniom oraz życzymy pogłębiania zainteresowań naukami przyrodniczymi.

Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

• Konkursu fotograficznego „Był sobie raz zielony las…”

• W dniu 12.06.2023 r., odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego „Był sobie raz zielony las…” skierowanego do dzieci uczęszczających na naszą świetlicę.
            Jury oceniło prace i przyznało nagrody:
            1 miejsce – Pola Charun – kl. 1a
            2 miejsce – Liliana Cieśla – kl. 2c
            3 miejsce – Asher Haidowvych – kl.1d
            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu wspaniałych talentów w dziedzinie fotografii.

• Międzyszkolna akcja „Słoń Podróżnik” w świetlicy szkolnej.

•  W tym roku nasza świetlica brała udział w międzyszkolnej akcji „Słoń Podróżnik”, zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 7 w Skierniewicach. Jej finałowym punktem był konkurs plastyczny na temat „Mój Słoń Podróżnik”, w którym uczestniczyło dziewięcioro Świetlików. Spośród autorów bardzo ciekawych prac wyłoniono czworo laureatów. Jest nam niezmiernie miło oznajmić, iż należą do nich dwie nasze uczennice –

Patrycja Dećko z kl. IIIc oraz Gabrysia Czarnołęcka z kl. Id  zdobyły „ex aequo”  III miejsce .

Gratulujemy zwycięzcom  a wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

• Egzamin na kartę rowerową.

• W naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych.

Podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu egzaminu p. Ilonie Ojrzyńskiej i p Elżbiecie Markowskiej.