• Zebrania z rodzicami

     • Drodzy Rodzice,

      zapraszamy na zebrania z rodzicami w formie stacjonarnej:

      - 12.09.2022 r. (poniedziałek) godz. 17.00 - kl. I A, I C, II A, II E, III B, III C,

      - 13.09.2022 r. (wtorek) godz. 17.00 - kl.  I B, I D, II B, II C, II D, III A, III D,

      - 12.09.2022 r. (poniedziałek) godz. 17.00 - kl.  IV A, IV C, IV D, V B, V D, VE,

      - 13.09.2022 r. (wtorek) godz. 17.00 - kl.  IV B, IV E, V A, V C,

      - 15.09.2022 r. (czwartek) godz. 17.00 - kl.  VI-VII (ul. Kilińskiego 9)

      - 16.09.2022 r. (piątek) godz. 17.00 - kl.  VIII (ul. Kilińskiego 9)

       

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/23

     • 1 września 2022 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla klas I-VIII

      w czterech turach (klasy I-II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII).

      Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.

      Pan dyrektor Artur Błażejewski powitał wszystkich zgromadzonych. Uczniom życzył sukcesów w nauce.

      Uroczystość rospoczęcia rokuszkolnego 2022/23.

     • Obiady szkolne

     • Szanowni Państwo,

      Informuję, że zapisów na obiady szkolne należy dokonać poprzez dziennik elektroniczny Librus wysyłając informacje do sekretariatu lub wypełniając zamieszczoną poniżej deklarację. Deklarację należy również przekazać do sekretariatu szkoły przy ul. 1 Maja 15. 

      Ze względu na wysokie ceny produktów spożywczych koszt obiadu dwudaniowego wynosi od 1 września 2022 r.  6,50 zł.

      W tym roku szkolnym niestety nie będzie funkcjonować aplikacja Zamów posiłek.

      Opłaty będą dokonywane na podstawie wysyłanych do Państwa informacji w kolejnych miesiącach, (tak, jak to odbywało się we wcześniejszych latach) na konto szkoły.

      Regulamin obiadów i numer konta zostaną przesłane do Państwa w późniejszym terminie.

      Rozpoczęcie wydawania obiadów planowane jest po zakończeniu remontu. O terminie zostaną Państwo powiadomieni.


      Artur Błażejewski

      Dyrektor szkoły

     • Всю інформацію про правила роботи закладу

     • Всю інформацію про правила роботи закладу, включаючи правила прийому, надає директор.При необхідності ви можете безкоштовно скористатися послугами перекладача української мови:т. 885 605 998 (пані Ірина Шотомська)

     • Pasje i sukcesy naszych uczniów

     • Weronika Lesiak
      KLASA VII B

      W dniach 7-10 lipca 2022 roku w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 lat) w pływaniu, które przyniosły spektakularny sukces naszej Weronice Lesiak.

      Weronika zdobyła złote medale i podwójny tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych 14- lat na dystansach 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym oraz srebrny medal i tytuł wicemistrzyni na dystansie 200 m stylem klasycznym.  Wraz z koleżanką i kolegami sięgnęła  po złoto i tytuł Mistrzów Polski płynąc w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

      W dniu 11 lipca 2022 r. reprezentacja Skierniewic odebrała gratulacje od prezydenta Krzysztofa Jażdżyka w skierniewickim Ratuszu.

      Pasja + marzenia + talent + praca +odpowiedzialność = SUKCES
      Brawo Weronika! Wielkie gratulacje!

        

     • ZWIEDZALIŚMY DOLNY ŚLĄSK

     • W dniach 8 – 10 czerwca uczniowie naszej szkoły (z klas 8a, 8d, 7a oraz 7c) udali się na wycieczkę, podczas której poznawali walory przyrodnicze i kulturowe Dolnego Śląska. Pierwszego dnia zawitaliśmy do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia, w którym odwiedziliśmy ogród zoologiczny wraz z Afrykarium. Następnie zostaliśmy zabrani na spacer po wrocławskiej starówce i Ostrowie Tumskim, po drodze poszukując słynnych krasnali.

      Na koniec dnia przybyliśmy do miejsca naszego zakwaterowania Karłowa – śródgórskiej wioski położonej w sercu PN Gór Stołowych. O poranku kolejnego dnia, rozpoczęliśmy marszrutę na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki, którą zwieńczyło dotarcie do Tronu Liczyrzepy.

      Następny punkt programu obejmował wędrówkę po Błędnych Skałach. Naszym przewodnikiem był Pan Stanisław, dzięki któremu wszyscy znaleźli wyjście z tego skalnego labiryntu. Dzień pełen wrażeń zakończyła wizyta w jednym z najstarszych europejskich uzdrowisk – Kudowie Zdroju.

      Trzeciego dnia udaliśmy się na penetrację podziemi Włodarz – hitlerowskiego kompleksu militarnego w Górach Sowich. Zaczęliśmy od projekcji filmu w podziemnym kinie, zwiedziliśmy dwa poziomy podziemi oraz płynęliśmy łodzią po ich zalanej części.

      Wyjazd zaliczamy do udanych i wracamy bogatsi w wiedzę krajoznawczą i dobre wspomnienia. Serdecznie pozdrawiamy naszą pilotkę – Panią Grażynę, która była dobrym duchem wyjazdu. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, będącego fotorelacją z wycieczki.  

      Opiekunowie

     • Podsumowanie konkursu Multi Las Wokół Nas

     • Sukces w konkursie przyrodniczym


      Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Izabela Sidoruk z klasy 5a, zajęła 1 miejsce w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Skierniewice pn. „Multi las wokół nas".

      Zadanie konkursowe polegało na nagraniu i montażu filmu pt. Las wielu funkcji. Zapraszamy do obejrzenia wspaniałego filmu naszej uczennicy. 

     • UCZNIOWIE SP2 W OGÓLNOPOLSKIM FINALE CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W ŁODZI

     • W sobotę 18 czerwca na stadionie AZS Łódź odbył się XXVIII ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Prawo uczestnictwa w zawodach uzyskało 8 przedstawicieli naszej szkoły, jednak do Łodzi udało się ich sześcioro. W startach eliminacyjnych nasi uczniowi spisali się na miarę swoich możliwości. Niestety, nikomu nie udało się awansować do niedzielnych wąskich finałów. Najbliżej startu i walki o medal był Brajan Kryczka, któremu zabrakło 0,07 setnych sekundy do najlepszej 16 zawodów. Wyniki naszych uczniów: - Zwierzchowski Mateusz (rocznik 2010): Piłeczka palantowa, wynik 40 m., miejsce 19 na 33 startujących (awans do finału uzyskało 12 najlepszych zawodników), - Krzemińska Zofia (rocznik 2012): Bieg na 300 m., czas: 55,27 s., miejsce 35 na 61 startujących (awans do finału uzyskało 12 najlepszych zawodniczek), - Krzemińska Antonika (rocznik 2010): Bieg na 300 m., czas: 49,86 s., miejsce 20 na 60 startujących (awans do finału uzyskało 8 najlepszych zawodniczek), - Seliga Amelia (rocznik 2010): Bieg na 60 m., czas: 9,09 s., miejsce 39 na 62 startujących (awans do finału uzyskało 16najlepszych zawodniczek), - Nowakowska Malina (rocznik 2010): Piłeczka palantowa, wynik 34 m., miejsce: 20 na 39 startujących (awans do finału uzyskało 13 najlepszych zawodniczek), - Kryczka Brajan (rocznik 2010): Bieg na 60 m., czas: 8,85, miejsce 19 na 38 startujących (awans do finału uzyskało 16 najlepszych zawodników). Opiekunami naszych uczniów podczas zawodów w Łodzi byli: p. Jolanta Doruchowska i p. Karol Skrzydło

      WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM GRATULUJEMY SPORTOWEJ RYWALIZACJI I GODNEGO REPREZENTOWANIA NASZEJ SZKOŁY! JESTEŚMY PEWNI, ŻE ZA ROK BĘDZIE JESZCZE LEPIEJ!!

     • SP2 V PIŁKĄ NOŻNĄ W WOJEWÓDZTWIE !!!

     • Chłopcy z klas 7-8 reprezentujący naszą Szkołę wywalczyli v miejsce w województwie łódzkim w piłce nożnej! Aby tego dokonać chłopcy uczestniczyli w 3 turniejach: powiatowym w Skierniewicach, półfinale województwa w Rawie Mazowieckiej oraz wielkim finale w Zgierzu. Pierwszy Turniej (31.05.2022) to rywalizacja powiatowa na naszym boisku orlik przy ul. 1 Maja. Tu pokonaliśmy wszystkich konkurentów z miasta, odpowiednio: SP1, SP4, SP5 i SP9. Wygrywając te zmagania chłopcy wywalczyli awans do półfinału. Półfinał odbył się w Rawie mazowieckiej (3.06.2022) gdzie pokonaliśmy szkoły z: Kutna, Łowicza, Rawy Mazowieckiej i zremisowaliśmy ze szkołą podstawową z Bolimowa. Wygrywając rywalizację w Rawie Mazowieckiej nasza Szkoła awansowała do Finału wojewódzkiego w Zgierzu (10.06.2022). I tu zaczęły się tak zwane „schody”, gdyż 8 z 11 zawodników w terminie zgierskiego Finału wyjechało z klasą na Zieloną Szkołę. Chęć rywalizacji, reprezentowanie Szkoły, walka do końca, nie pozwoliły aam zrezygnować z walki o mistrzostwo. Okazało się, że w naszej SP2 jest więcej piłkarzy, którzy mogą reprezentować szkołę. W dziewięcioosobowym składzie, zmiennicy, spróbowaliśmy swoich sił w Finale. Niestety, poziom umiejętności był dla nas za wysoki. Po dwóch porażkach ze szkołą z Ujazdu i Piotrkowa Trybunalskiego wywalczyliśmy V miejsce w województwie łódzkim!!! Finał wygrała reprezentacja z Ujazdu.. DUŻE BRAWA dla 17 piłkarz naszej Szkoły! V Miejsce w rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego to sukces którego w naszej Szkole na tym poziomie nie było od dekady. Żal straconej szansy, gdyż piłkarsko nasi chłopcy mogli powalczyć o złoty medal. Skład Reprezentacji SP2 w Turniejach w Skierniewicach (powiat) i Rawy Mazowieckiej (półfinał województwa): Chłopcy kl. VII-VIII: Gruchol Kubik Bartek (8e), Kopczynski Borys (8e), Sosnowski Miłosz (8e), Stachecki Jakub (8e), Wypych Jakub (8e), Wójcik Patryk (8e), Jędrzejewski Szymon (8b), Kowalski Oktawian (7f), Czyżewski Michał (8a), Cieślak Jan (8d), Turianysia Yuri (5b), opiekun: p. Karol Skrzydło. Skład Reprezentacji SP2 w Finale wojewódzkim w Zgierzu: Chłopcy kl. VII-VIII: Michał Szczęsny (8d), Jan Cieślak (8a), Igor Sowa (8a), Turianysia Yuri (5b), Maksymilian Rosa (7b), Jakub Matyjek (7e), Igor Mikulski (6b), Dominik Michalski (8e), opiekun: p. Karol Skrzydło

     • Siatkówka plażowa

     • Dnia 30 maja 2022 roku odbyły się zawody z cyklu Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Reprezentujący naszą szkołę dziewczęta i chłopcy zajęli I miejsce.

      Gratulacje !!!