• Spotkanie z pszczelarzem

     • W ramach obchodzonego Dnia Ziemi w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z pszczelarzem. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć wyposażenia ula i narzędzi pszczelarskich. Wielkim powodzeniem cieszyło się przymierzanie stroju pszczelarza.

      Dowiedzieliśmy się między innymi: Co to jest pasieka? Ile pszczół mieszka w ulu? Ile miodu produkuje jedna pszczoła? Co oprócz miodu dają nam pszczoły?

      Spotkanie zakończyliśmy miodowym poczęstunkiem i wykonaniem przez uczniów pszczółek, które ozdobiły naszą salę.

     • Podsumowanie konkursu pt. Energia drzemiąca w skałach

     • Jest Nam niezwykle miło poinformować, iż prace uczennic Naszej Szkoły zostały nagrodzone w XXIII edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny.

      Wśród laureatów konkursu znalazły się Izabela Sidoruk oraz Dominika Majewska - uczennice klasy 5a.

      Z przyjemnością prezentujemy nagrodzone prace oraz dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się do udziału w tym konkursie.


      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych
       

     • „DWÓJECZKA” WYGRYWA TURNIEJ TYMBARKU!!!

     • W środę 20 kwietnia nasza Szkoła wzięła udział w turnieju miejskim o Puchar Tymbarku. Do rywalizacji wystawiliśmy dwa nasze zespoły chłopców w dwóch kategoriach: U12 (klasy 4-5) oraz U10 (klasy 2-3).

      Nasze reprezentacje zaprezentowały się z bardzo dobrej  strony. W końcowej rywalizacji chłopcy klas 2-3 WYGRALI swoją kategorię wiekową i w nagrodę zagrają w finale wojewódzkim w Łodzi!! Finał zaplanowany jest na 19 lub 20 maja br.

      Starsza reprezentacja zajęła najniższy stopień podium – III miejsce!!! Starsi chłopcy dzielnie walczyli jednak do końcowego sukcesu zabrakło strzelanych goli.

      Oba nasze zespoły rywalizowały w gronie czterech skierniewickich szkół: SP 9, SP 5 i SP4. W nagrodę prócz dyplomu każdy zawodnik dostał pamiątkowy medal.

      Duże brawa dla obu naszych reprezentacji!

      Skład U10: Pazurek Wiktor, Pazurek Nikodem, Nowak OIaf, Franciszek Larczyński, Sania Pohorielov, Kacper Kulawiak, Miłosz Skibiński, Jakub Klimczyk, Jan Jagodziński.

      Skład U12: Tomasz Gąsecki, Mateusz Zwierzchowski, Patryk Wójcik,  Kacper Dziedzic, Marcel Popek, Arian Tyjewski, Tobiasz Borowiec, Brajan Kryczka, Przemysław Cieśla.

      Opiekunami naszych uczniów byli: Dobrosława Woźniak i Karol Skrzydło.

     • Sadzimy Las w Leśnictwie Grabina

     • 22 kwietnia klasa 8d wzięła udział w akcji sadzenia lasu, które odbyło się na terenie Leśnictwa Grabina. Nasza młodzież, pod czujnym okiem leśników, sadziła jednoroczne sosny. Mamy nadzieję, że posadzone przez Nas drzewa wyrosną na dorodne i zdrowe sony. Po wytężonej pracy na młodzież czekała grochówka. Dziękujemy Nadleśnictwu Skierniewice za zaproszenia Naszych uczniów do zaangażowania w czynną ochronę przyrody.

     • Dzień Bez Plecaka

     • 4 kwietnia w Naszej Szkole odbył się „Dzień bez Plecaka”. Było wesoło i oryginalnie. Nasi uczniowie przynieśli szkolne przybory zapakowane na rozmaite sposoby: w koszach, zabawkach, walizkach, a nawet skrzynkach na narzędzia. Dowodem na kreatywne podejście uczniów jest fotorelacja, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • Sukcesy Naszych Uczniów

     • 21 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie 18 Konkursu Przyrodniczego, którego organizatorem było Klasyczne LO w Skierniewicach. Dwuetapowe zmagania obejmowały zadania z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii. W pierwszym etapie uczniowie uczestniczyli w pokazach i doświadczeniach naukowych, by następnie w 3-osobowych grupach rozwiązać zadania praktyczne. Drugi etap polegał na samodzielnym rozwiązaniu przekrojowego testu z przedmiotów przyrodniczych.

      Jest nam niezwykle miło poinformować, iż uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie ścisłych laureatów konkursu.

      Zwycięzcą konkursu w zmaganiach indywidualnych został Tomasz Jachimowski, zaś drugie miejsce zdobył Karol Kiełczyński (obydwaj z klasy 8d).

      Nasi uczniowie zdobyli również 1 i 2 miejsce w zmaganiach zespołowych.   Zespół, który zajął 1 miejsce wystąpił w składzie: Tomasz Jachimowski (8d), Szymon Sidoruk (7b), Miłosz Więcek (8a).

      Zespół, który zajął 2 miejsce wystąpił w składzie: Maciej Pawlik (7b), Michał Sobczak (7b) oraz Karol Kiełczyński (8d).

      Wśród nagrodzonych w konkursie znaleźli się również uczniowie klasy 8b: Szymon Jędrzejewski, Filip Poszwiński oraz Bartosz Machnicki, którzy zdobyli wyróżnienia w zmaganiach indywidualnych.

      Dziękujemy nauczycielom przedmiotów przyrodniczych za przygotowanie uczniów do konkursu.

     • Wycieczka do Torunia klas IIIb i IIId

     • 12 kwietnia uczniowie klasy IIIb i IIId uczestniczyli  w wycieczce do Torunia. Program wycieczki był bardzo bogaty  i ciekawy. Uczniowie brali udział w warsztatach pieczenia pierniczków w  Żywym  Muzeum Piernika. Następnie zwiedzali Stare Miasto  z przewodnikiem  w stylizowanym stroju. Oglądali między innymi  jeden  z najpiękniejszych i największych gotyckich Ratuszy Staromiejskich w Europie, Krzywą Wieżę, Dwór Artusa, Pomnik i  dom Mikołaja Kopernika, Fontannę Flisaka.  

      Potem w Planetarium udali się w  cudowną podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyli jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu, a także Słońce jako jedna z gwiazd.  W trakcie seansu poznali podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity.

      W Domu Legend Toruńskich przenieśli  się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Był też czas na zakup pamiątek i upominków dla najbliższych. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni  wrażeń.

     • Szkolny Dzień Talentów - 21 marca

     • Dnia 21.03.2022 roku w naszej szkole odbył się „Dzień talentów”. Uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia w następujących kategoriach: gra na instrumencie, taniec, śpiew, recytacja, scenki aktorskie, fotografia i rysunek. Występy uczestników zasługują na uznanie i ogromne brawa.

     • Światowy Dzień Autyzmu

     • 2 kwietnia odbył się Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji w dwóch klasach czwartych (4a i 4b) odbyły się zajęcia przybliżające problemy ludzi dotkniętych spektrum Autyzmu prowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego.

      Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się i doświadczyli na sobie w jaki sposób dzieci autystyczne odbierają bodźce z zewnątrz. Wybrany uczeń wcielając się w osobę z autyzmem poczuł negatywne skutki nadwrażliwości sensorycznej. Dziecko miało za zadanie wykonać proste zadanie matematyczne podczas, którego jednocześnie słuchało muzyki, świecono mu latarką po oczach i głaskano piórkiem po rękach. To doświadczenie pokazało uczniom, że dzieci autystyczne są często przestymulowane i przez to nie potrafią wykonać wielu prostych zadań poprawnie.

      Ponadto dzieci obejrzały film edukacyjny i na jego podstawie stworzyły plakat, na którym wspólnie napisaliśmy jak zachowuje się osoba autystyczna. Symbolem tego święta stał się kolor niebieski, zachęciliśmy uczniów aby w tym dniu ubrali się na niebiesko. Wyraziliśmy w ten sposób naszą solidarność, tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób z Autyzmem.

     • Laboratoria przyszłości

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice!

       

      Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria przyszłości. Umowy zostały już podpisane.

      Teraz czekamy na sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne i wyposażenie pracowni.

      Mamy dla Was wiele niespodzianek, min.drukarki 3D, studio filmowe i dźwiękowe, drony, klocki LEGO, gogle do virtualnej rzeczywistości, i in.

      Myślę, że nauka stanie się dla Was fantatstyczną zabawą.

      Ja również nie mogę się doczekać :-)

      Pozdrawiam
      Artur Błażejewski
      Dyrektor szkoły

       

     • Przypominamy o akcji: Pusty TUSZ wrzuć do PAKI i dokarmiaj ZWIERZAKI

     • Zapraszamy do udziału w Akcji

       

      Jeżeli masz zużyte pojemniki po tuszach do drukarki atramentowej
      i nie wiesz co z nimi zrobić (bo nie można wyrzucać ich do kosza),
      to przyjdź do szkoły i wrzuć je do specjalnego pudełka.

      W zamian za to jakiś psiak zostanie dokarmiony w schronisku dla zwierząt.

      Pojemniki na tusze stoją na dolnym korytarzu po wejściu do szkoły.

      Więcej o akcji: Tuszdopaki.pl