• Szkolny Konkurs Recytatorski

• W dniu 18 kwietnia w budynku na ul. Kilińskiego odbył się szkolny konkurs recytatorski
            dla klas VI – VIII.

Zwycięzcami zostali:

INA KOSONÓG kl. VIB – I miejsce

ŁUCJA POPŁOŃSKA kl. VIIIB – I miejsce

LENA WAROWICKA kl. VIB – II miejsce

JULIA DĘBSKA kl. VIB – III miejsce

AGNIESZKA DOLECKA kl. VIB – III miejsce

INA KOSONÓG i ŁUCJA POPŁOŃSKA BĘDĄ REPREZENTOWAŁY SZKOŁĘ w Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez CKiS w dniu 16 maja 2023r.

Marzena Kaczor i Elżbieta Łopatka

• Pasowanie uczniów klasy pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

• W ostatnich dniach kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie uczniów klasy pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.
            Najpierw pierwszaki otrzymały cenne  informacje na temat zasad zachowania w bibliotece i reguł postępowania z książkami. Następnie musiały przejść krótki egzamin dotyczący znajomości bajek, baśni i legend. Tę wiedzę sprawdzały skrzaty mieszkające w bibliotece. Potem każdy uczeń złożył uroczyste przyrzeczenie, a panie bibliotekarki dokonały uroczystego pasowania na czytelnika. Od tej pory  uczniowie klas pierwszych będą mogły odwiedzać bibliotekę, by przenosić się w świat przygód i fantazji oraz poznawać nowych bohaterów książek.

• Mistrzowie ortografii

•     29 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole XVII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Na ortograficznej arenie. W tym roku do zmagań z ortografią organizatorzy konkursu zaprosili uczniów klas siódmych i ósmych z terenu miasta i gminy Skierniewice. W konkursie wzięło udział 18 uczestników. Konkurs po raz kolejny został objęty patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice. Swoje umiejętności uczniowie mogli sprawdzić pisząc dyktando, a następnie rozwiązując test.

27 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu, podczas którego komisja przedstawiła wyniki. Lista nagrodzonych w konkursie przedstawia się następująco:

MISTRZ ORTOGRAFII I INTERPUNKCJI - Agnieszka Radek - kl. VIII e  Szkoła Podstawowa nr 4 w Skierniewicach

Laureaci konkursu:
            II miejsce – Sylwia Pachecka – kl. VIII e Szkoła Podstawowa nr 2
            w Skierniewicach
            III miejsce – Aleksander Starczyk – kl. VII a  Szkoła Podstawowa nr 7
            w Skierniewicach

Wyróżnienia:

Jagoda Urbaniak –  kl. VIII b  Szkoła Podstawowa nr 7 w Skierniewicach

Mateusz Lewandowski – kl. VIII a Szkoła Podstawowa nr 2 w Skierniewicach

Igor Zasada – kl. VII b  Szkoła Podstawowa  nr 4 w Skierniewicach
            Wyróżnienie za najlepiej napisane dyktando:

Agnieszka Radek -  kl. VIII e  Szkoła Podstawowa nr 4 w Skierniewicach

Wyróżnienie za najlepiej napisany test ortograficzny:

Sylwia Pachecka – kl. VIII e Szkoła Podstawowa nr 2 w Skierniewicach

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom naszego konkursu!

• XVII Międzyszkolny Turniej Wiedzy O Środowisku Społeczno-Przyrodniczym „PRZYRODOMANIA”

• 21 kwietnia 2023 roku odbył się Szkole Podstawowej nr 9  w Skierniewicach XVII Międzyszkolny Turniej Wiedzy O Środowisku Społeczno-Przyrodniczym „PRZYRODOMANIA” pod Patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III.

Mamy sukces – 2 miejsce w mieście!

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
            Patrycja Dećko kl. 3c,
            Katarzyna Skoneczna kl. 3c
            Wojciech Trębski kl. 3a.

Gratulujemy !

• Apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W miniony piątek 28 kwietnia 2023r. oglądaliśmy zaaranżowany przez młodzież naszej szkoły, program telewizyjny poświęcony ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA pt.,, Bliżej historii”. Uczniowie, obchody rocznicy przygotowali, wykorzystując wiedzę skierniewiczan na temat wydarzeń z 1791 roku. Podstawą do takich konfrontacji były rozmowy z mieszkańcami naszego miasta w postaci sondy ulicznej. Wśród pytań pojawiły się zarówno te dotyczące Święta 3 maja, ale i te o poprzedzające je Święto Flagi. Pamięć o historii swojej Ojczyzny, wybitnych Polakach, przyjmowanie patriotycznych postaw powinno być ważnym elementem w życiu każdego z nas. Czym więc jest patriotyzm? W jaki sposób możemy go manifestować? Niektóre odpowiedzi były zaskakujące. Na szczęście w zaaranżowanym na tę okoliczność Studiu znaleźli się eksperci- pasjonaci historii, którzy rozwiewali wątpliwości i wyjaśniali kontekst historyczny omawianych wydarzeń. Prowadzący rozmowę w studiu zaakcentowali fakt, że w najbliższych dniach będziemy mogli wykazać się postawą patriotyczną. Rocznicę uchwalenia Konstytucji uczcijmy wywieszeniem flagi biało-czerwonej, a 2 maja obchodzimy też jej święto.

Oprawa muzyczna p. J. Podkoń, dekoracja I.Tartanus, oprawa techniczna p. W.Frączek. a scenariusz i realizacja: p Barbara Czechowska,p. A. Anwaljer i p. E. Łopatka.

Red. E. Łopatka