• UNIHOKEJ

     • 17 listopada 2022r. w hali OSiR odbyły się Igrzyska Dzieci  w unihokeju.

      Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn chłopców. Pierwsze spotkanie wygraliśmy ze SP nr 4, 2:1, kolejne oddaliśmy SP nr 5, 0:1. Niezwykle zacięty mecz o III miejsce z SP nr 7 doprowadził do remisu 0:0. O wyniku tego spotkania zadecydowały rzuty karne. Nie udało się nam pokonać bramkarza SP nr 7, spotkanie zakończyło się przegraną 0:1. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce.

      Drużyna chłopców zagrała w składzie:

      1. Kacper Dziedzic        VI c

      2. Brajan Kryczka          VI c

      3. Marcel Popek            VI c

      4. Tomasz Gąsecki       VI c

      5. Jan Rokicki                VI b

      6. Patrzyk Wójcik          VI b

      7. Filip Pawlik                VI b   

                                                                                                                 Opiekun zawodów:  Katarzyna Janusz

     • Zapraszamy na półkolonie zimowe w SP2

     • PÓŁKOLONIE ZIMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

          Informujemy, że w okresie od 16.01 do 27.01.2023 roku Miasto Skierniewice organizuje półkolonie zimowe dla dzieci klas I-III w publicznych szkołach podstawowych. Półkolonie odbędą się w 2 turnusach: 
      - I turnus w dniach 16.01.2023 r. – 20.01.2023 r.
      - II turnus w dniach 23.01.2023 r. – 27.01.2023 r.  
      Liczba miejsc na półkoloniach zimowych jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku będzie do pobrania u wychowawców klas, w świetlicy szkolnej lub w sekretariacie szkoły. Każdy uczestnik półkolonii zimowych ma obowiązek przekazania wypełnionej Karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku do wychowawcy klasy, wychowawcy świetlicy lub do sekretariatu szkoły. Ostateczny termin złożenia kart kwalifikacyjnych upływa 09 grudnia 2022 r.  

      Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600. Wszyscy uczestnicy półkolonii zimowych korzystają z obowiązkowego, codziennego, odpłatnego wyżywienia, w cenie 6,50 zł za jeden posiłek. Koszt udziału dziecka na jednym turnusie półkolonii zimowych wynosi: opłata za udział w 1 turnusie 50 zł + opłata za wyżywienie (32,50 zł).

      Pieniądze z tytułu udziału dziecka w półkoloniach zimowych w kwocie 50 zł za jeden turnus przeznaczone będą na zakup m.in. materiałów do prac plastycznych, gier, biletów wstępu, itd. W przypadku rezygnacji z udziału w półkoloniach zimowych, opłata za udział w turnusie nie podlega zwrotowi. 

      Opłata za udział w turnusie/turnusach oraz wyżywienie, za dzieci, które zostały zakwalifikowane na wypoczynek, winna zostać uiszczona przelewem bankowym na konto szkoły nr: 80 1020 3352 0000 1002 0193 3795, w terminie do 09 grudnia 2022 roku. W tytule przelewu należy podać: półkolonie zimowe, turnus/y (I/II) , nazwisko i imię dziecka, klasa*.

      *W przypadku rodzeństwa  należy podać nazwiska i imiona wszystkich dzieci.

      Potwierdzenie zapłaty za udział w półkoloniach oraz wyżywienie należy przedstawić Kierownikowi półkolonii pierwszego dnia pobytu uczestnika na półkoloniach. 

     • Dzień Pluszowego Misia

     •  25 listopada zajęcia w świetlicy przebiegały pod hasłem „Dzień Pluszowego Misia”.

      Dzieci zapoznały się z historią Misia Teddy, opowiadały o swoich ulubionych misiowych bohaterach z bajek i filmów, szukały na mapie miejsc, w których żyją prawdziwe niedźwiedzie.

        W bibliotece szkolnej wysłuchały ponadto opowieści o bohaterskim niedźwiedziu Wojtku, który dotarł z polskimi żołnierzami pod Monte Cassino. Oglądały również książki, w których mogą przeczytać ciekawe opowieści o misiach.

        Brały udział w zajęciach plastycznych, wykonując swoje ulubione misie różnymi technikami.

        Nie zabrakło także zabawy. Najwięcej radości przyniosło rysowanie postaci misia z zamkniętymi oczami, pod pilotażem kolegi lub koleżanki.  

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

      25 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Dziękujemy wszystkim uczniom, że przedstawili nam swoje przytulanki!

      Dzień Pluszowego Misia w klasie V E

     • Wszyscy jesteśmy częścią Drużyny Praw Dziecka!

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 
      Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 

      W tym roku w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka cały tydzień. Realizując projekt wspólnie z UNICEF uczciliśmy tę wyjątkową datę i pokazaliśmy, że prawa dziecka są ważne w naszej szkole. Na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy o tolerancji i dyskryminacji, integrując się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do naszej szkoły. Oglądaliśmy filmy, prezentacje, animacje. Kolorowaliśmy i malowaliśmy ilustracje, również rysunki „tymczasowe” na chodniku przed szkołą.

      Finał naszej akcji to lekcja wychowania fizycznego z aktywnym udziałem rodziców uczniów klasy IV c. 

      Cieszymy się i dziękujemy, że Jesteście Państwo częścią Drużyny Praw Dziecka!
      Dzisiaj absolutnie 6 z wychowania fizycznego. 

      Małgorzata Morawska
      Artur Błażejewski

     • Trening uważności

     • Rodziców klas I-III zapraszamy na szkolenie z treningu uważności. Doświadczona trenerka @Uważne Dzieci - Agata Kopczewska podpowie Wam jak pomóc swoim dzieciom rozumieć swoje emocje i ćwiczyć uważność.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka na świetlicy.

     •       20 listopada 2022 roku ogłoszony  przez UNICEF Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka, poprzedził na naszej świetlicy tydzień tolerancji, życzliwości i przeciwdziałaniu dyskryminacji.

      Uczniowie czynnie brali udział w zajęciach na temat „Wszyscy inni, każdy równy”.

      Czytaliśmy  opowiadania i bajki terapeutyczne, których podsumowaniem były ciekawe rozmowy. Integrowaliśmy się poprzez zabawy edukacyjne. Nasi podopieczni wykonali również prace plastyczne.

     • Ciekawi ludzie – mieszkańcy Skierniewic – absolwenci naszej „Dwójki”

     • W poniedziałek 21 listopada 2022 r.  uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w bardzo intersującym spotkaniu z Maciejem Kaczorem – aktorem, który w 2022 r. ukończył Wydział Lalkarski Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - Filia we Wrocławiu. Obecnie jest najmłodszym aktorem grającym na deskach Teatru Nowego w Zabrzu i tegorocznym laureatem Nagrody śląskiego oddziału ZASP im. Adama Baumanna dla młodego aktora.

      Maciej Kaczor – to już aktor wielu ról. Poza teatrem możemy go zobaczyć w następujących serialach telewizyjnych: „Wojenne dziewczyny”, „Szadź 2”, „O mnie się nie martw”, „Na sygnale” oraz w spektaklu telewizyjnym „Kordian” w roli spiskowca.

      W czasie spotkania panowała bardzo przyjemna atmosfera. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali autoprezentację i podziwiali grę aktorską, zaś przyniesienie  rekwizytów: pacynek, marionetek i lalki „Mikołajka” – tyłowego bohatera lektury szkolnej, okazało się super pomysłem.

      Nie zabrakło również wspomnień z lat szkolnych, ponieważ jak sam Maciej Kaczor podkreślał, wszystko się tu zaczęło – pierwsze role w przedstawieniach, apelach okolicznościowych najprawdopodobniej stały się inspiracją do tego, aby swoją karierę zawodową ukierunkować właśnie na aktorstwo.

      Naszemu Gościowi – bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy wielu sukcesów!

     • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

     • DWA MEDALE W BIEGU 11 LISTOPADA!

          W dniu 10 listopada 2022 r. reprezentacja naszej Szkoły wzięła udział w XXX Skierniewickim Biegu Niepodległości. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu
      i Rekreacji w Skierniewicach a zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym przy
      ul. Tetmajera. Nasza osiemnastoosobowa reprezentacja zaprezentowała się wyśmienicie - zdobyliśmy 2 medale!!

      W kategorii "K" - dziewczęta, rocznik 2010/2011 (dystans 500 metrów), najlepsza okazała się Antonina Krzemińska klasa 6C!!! 

      W kategorii "I" - dziewczęta, rocznik 2012/2012 (dystans 500 metrów), III miejsce zajęła Zofia Krzemińska z klasy 5B!!!

      Tuż za podium, na IV miejscu, swój bieg w kategorii "J", rocznik 2012/2013
      (500 metrów), zajął uczeń klasy IVC Miłosz Skibiński.

      Pozostali nasi uczniowie dzielnie rywalizowali i wszyscy ukończyli swoje biegi.

       

      BRAWO DLA MEDALISTEK i WSZYSTKICH REPREZENTANTÓW
      NASZEJ SZKOŁY!

      Opiekunami podczas zawodów byli: p. Karolina Nowakowska i p. Karol Skrzydło

       

     • Finał Ogólnopolskiego Projektu "Ślemy WAM pozdrowienia"

     • Projekt, który realizowałam wraz z klasą 4a, polegał na wymianie widokówek pomiędzy szkołami z całej Polski oraz stworzeniu pocztówkowej mapy naszego kraju. W ramach korespondencji wysyłane były widokówki z danej miejscowości. W treści umieszczaliśmy tekst pozdrowień oraz zachętę do odwiedzenia regionu reprezentowanego przez daną placówkę. Dotarliśmy do końca naszej podróży po Polsce, a może to dopiero jej poczatek… zacheceni informacjami o poszczególnych regionach naszego kraju, odbędziemy wycieczki właśnie tam. Mamy również nadzieję, że niektórzy zaciekawieni informacjami o naszym regionie naszym pięknym mieście uwzględnią w swoich wakacyjnych planach SKIERNIEWICE i nasz region.

      Red. Elżbieta Łopatka