• Wszyscy jesteśmy częścią Drużyny Praw Dziecka!

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 
      Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. 

      W tym roku w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka cały tydzień. Realizując projekt wspólnie z UNICEF uczciliśmy tę wyjątkową datę i pokazaliśmy, że prawa dziecka są ważne w naszej szkole. Na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy o tolerancji i dyskryminacji, integrując się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do naszej szkoły. Oglądaliśmy filmy, prezentacje, animacje. Kolorowaliśmy i malowaliśmy ilustracje, również rysunki „tymczasowe” na chodniku przed szkołą.

      Finał naszej akcji to lekcja wychowania fizycznego z aktywnym udziałem rodziców uczniów klasy IV c. 

      Cieszymy się i dziękujemy, że Jesteście Państwo częścią Drużyny Praw Dziecka!
      Dzisiaj absolutnie 6 z wychowania fizycznego. 

      Małgorzata Morawska
      Artur Błażejewski

     • Trening uważności

     • Rodziców klas I-III zapraszamy na szkolenie z treningu uważności. Doświadczona trenerka @Uważne Dzieci - Agata Kopczewska podpowie Wam jak pomóc swoim dzieciom rozumieć swoje emocje i ćwiczyć uważność.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka na świetlicy.

     •       20 listopada 2022 roku ogłoszony  przez UNICEF Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka, poprzedził na naszej świetlicy tydzień tolerancji, życzliwości i przeciwdziałaniu dyskryminacji.

      Uczniowie czynnie brali udział w zajęciach na temat „Wszyscy inni, każdy równy”.

      Czytaliśmy  opowiadania i bajki terapeutyczne, których podsumowaniem były ciekawe rozmowy. Integrowaliśmy się poprzez zabawy edukacyjne. Nasi podopieczni wykonali również prace plastyczne.

     • Ciekawi ludzie – mieszkańcy Skierniewic – absolwenci naszej „Dwójki”

     • W poniedziałek 21 listopada 2022 r.  uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w bardzo intersującym spotkaniu z Maciejem Kaczorem – aktorem, który w 2022 r. ukończył Wydział Lalkarski Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - Filia we Wrocławiu. Obecnie jest najmłodszym aktorem grającym na deskach Teatru Nowego w Zabrzu i tegorocznym laureatem Nagrody śląskiego oddziału ZASP im. Adama Baumanna dla młodego aktora.

      Maciej Kaczor – to już aktor wielu ról. Poza teatrem możemy go zobaczyć w następujących serialach telewizyjnych: „Wojenne dziewczyny”, „Szadź 2”, „O mnie się nie martw”, „Na sygnale” oraz w spektaklu telewizyjnym „Kordian” w roli spiskowca.

      W czasie spotkania panowała bardzo przyjemna atmosfera. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali autoprezentację i podziwiali grę aktorską, zaś przyniesienie  rekwizytów: pacynek, marionetek i lalki „Mikołajka” – tyłowego bohatera lektury szkolnej, okazało się super pomysłem.

      Nie zabrakło również wspomnień z lat szkolnych, ponieważ jak sam Maciej Kaczor podkreślał, wszystko się tu zaczęło – pierwsze role w przedstawieniach, apelach okolicznościowych najprawdopodobniej stały się inspiracją do tego, aby swoją karierę zawodową ukierunkować właśnie na aktorstwo.

      Naszemu Gościowi – bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy wielu sukcesów!

     • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

     • DWA MEDALE W BIEGU 11 LISTOPADA!

          W dniu 10 listopada 2022 r. reprezentacja naszej Szkoły wzięła udział w XXX Skierniewickim Biegu Niepodległości. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu
      i Rekreacji w Skierniewicach a zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym przy
      ul. Tetmajera. Nasza osiemnastoosobowa reprezentacja zaprezentowała się wyśmienicie - zdobyliśmy 2 medale!!

      W kategorii "K" - dziewczęta, rocznik 2010/2011 (dystans 500 metrów), najlepsza okazała się Antonina Krzemińska klasa 6C!!! 

      W kategorii "I" - dziewczęta, rocznik 2012/2012 (dystans 500 metrów), III miejsce zajęła Zofia Krzemińska z klasy 5B!!!

      Tuż za podium, na IV miejscu, swój bieg w kategorii "J", rocznik 2012/2013
      (500 metrów), zajął uczeń klasy IVC Miłosz Skibiński.

      Pozostali nasi uczniowie dzielnie rywalizowali i wszyscy ukończyli swoje biegi.

       

      BRAWO DLA MEDALISTEK i WSZYSTKICH REPREZENTANTÓW
      NASZEJ SZKOŁY!

      Opiekunami podczas zawodów byli: p. Karolina Nowakowska i p. Karol Skrzydło

       

     • Finał Ogólnopolskiego Projektu "Ślemy WAM pozdrowienia"

     • Projekt, który realizowałam wraz z klasą 4a, polegał na wymianie widokówek pomiędzy szkołami z całej Polski oraz stworzeniu pocztówkowej mapy naszego kraju. W ramach korespondencji wysyłane były widokówki z danej miejscowości. W treści umieszczaliśmy tekst pozdrowień oraz zachętę do odwiedzenia regionu reprezentowanego przez daną placówkę. Dotarliśmy do końca naszej podróży po Polsce, a może to dopiero jej poczatek… zacheceni informacjami o poszczególnych regionach naszego kraju, odbędziemy wycieczki właśnie tam. Mamy również nadzieję, że niektórzy zaciekawieni informacjami o naszym regionie naszym pięknym mieście uwzględnią w swoich wakacyjnych planach SKIERNIEWICE i nasz region.

      Red. Elżbieta Łopatka

     • KONKURS PLASTYCZNY „WSPÓLNIE PRZECIWDZIAŁAMY UZALEŻNIENIOM”

     • 14 listopada 2022 roku odbyły się prace komisji konkursowej, której celem było wyłonienie najlepszych prac nadesłanych do KMP w Skierniewicach w ramach konkursu plastycznego „Wspólnie przeciwdziałamy uzależnieniom” zorganizowanego w ramach akcji edukacyjno-profilaktycznej „Młodość bez uzależnień”.

      Komisja Konkursowa wyłoniła 12 zwycięskich prac, wśród których znalazły się dwie prace naszych uczniów: Małgorzaty Majcher oraz Kacpre Brzezińskiego. Z nagrodzonych prac złożony zostanie kalendarz profilaktyczny  na rok 2023.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

      Opiekun: Iwona Tartanus

     • Uroczysty apel z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI.

     •          Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste apele

      upamiętniający 104 rocznicę

      odzyskania przez Polskę niepodległości. O symbolicznej godzinie 11.11 włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”  i wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

      NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu, który odbył się w czwartek 10 listopada. Pamięć o tamtych trudnych czasach, o walczących Polakach i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Uczniowie podkreślali jak ważna jest Polska - wolna Ojczyzna, którą powinniśmy szanować, podziwiać i kochać.  

      Społeczność naszej szkoły w tym dniu wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki

                   „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy -  „Mazurka Dąbrowskiego”. 

     • Ogólnopolski projekt "Ślemy do Was pozdrowienia"

     • KLASA IV A bierze udział w OGÓLNOPOLSKIM KLASA IV A bierze udział w OGÓLNOPOLSKIM Międzyszkolnym projekcie edukacyjnym 

      "Ślemy do Was pozdrowienia" 

      W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi powoli w niepamięć. Łatwiej jest napisać maila czy też SMS, komunikować się przez portale społecznościowe. Zapominamy, że tradycyjnie korespondując rozwijamy kreatywność, ćwiczymy pisownię i piękne kaligraficzne pismo. Pocztówki są również czymś trwałym, mogącym stać się wspaniałą pamiątką na długie lata. 

      Okazją do wysłania pocztówki nie muszą być tylko święta. Można to zrobić...tak po prostu, żeby komuś sprawić przyjemność. Dlatego warto podtrzymywać tę tradycję, gdyż jest to ciekawa forma komunikowania się z innymi. Tego ucza sie na j. Polskim, poza tym udział w tej inicjatywie pozwoli rozwinąc równiez wiedzę z zakresu geografii.

      Projekt polega na wymianie widokówek pomiędzy szkołami z całej Polski oraz stworzeniu pocztówkowej mapy naszego kraju. W ramach korespondencji przez uczniów będą wysyłane widokówki z danej miejscowości. W treści umieszczony zostanie tekst pozdrowień oraz zachęta do odwiedzenia regionu, miasta reprezentowanego przez daną placówkę.  W najblizszej przyszłości pokażemy relacje z NASZEJ pracy.

      Red. Elżbieta Łopatka

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

     • 21 października 2022 r.

      odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. 

              Poszczególne klasy zaprezentowały krótką część  artystyczną. Następnie dzieci, w  obecności Dyrekcji Szkoły oraz rodziców,  złożyły ślubowanie na Sztandar Szkoły, a pan dyrektor Artur Błażejewski pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.

              Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i legitymacje szkolne. W klasach czekała na nich słodka niespodzianka.

                 Upamiętnieniem tej uroczystości były wspólne klasowe zdjęcia.