• Piknik nad zalewem Zadębie - "Bezpieczne Wakacje"

     • W miniony poniedziałek 17 czerwca uczniowie klas: 4a, 4b i 4c wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Miasto Skierniewice przy współpracy z Ministerstwem Infrastruktury.

      Wydarzenie to miało na celu przypomnieć uczniom, za pomocą zabawy i licznych animacji, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych ze zbliżającym się okresem wakacji. Wszyscy uczniowie bardzo aktywnie korzystali z przygotowanych atrakcji, więc z całą pewnością można powiedzieć, że był to bardzo dobrze spędzony czas.

     • Zajęcia warsztatowe z uczniami klas I-III nt.: „Bezpieczne wakacje nad wodą”

     • W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów 19 czerwca 2024 roku odbyło się spotkanie prewencyjno - profilaktyczne z przedstawicielami WOPR w Skierniewicach, którzy przeprowadzili zajęcia warsztatowe z uczniami klas I-III na temat „Bezpieczne wakacje nad wodą”.

      Celem zajęć było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa nad akwenami wodnymi. Ratownicy przypomnieli też o numerach alarmowych i regułach prawidłowego reagowania na zaistniałe niebezpieczeństwo.

      Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, które osobiście mogły podziwiać profesjonalny sprzęt ratowniczy (przymierzyć kamizelkę ratunkową, rzucić do celu rzutką, obejrzeć boje ratownicze). Dziękujemy za przekazaną wiedzę, dzięki której z całą pewnością nadchodzące wakacje będą bardziej bezpieczne.

     • Bezpieczne wakacje

     • Szanowni Państwo,
      w związku ze zbliżającymi się feriami letnimi informujemy, że na wskazanych poniżej stronach mogą Państwo uzyskać wiele informacji na temat: zasad bezpieczeństwa, w tym podczas wakacji; sposobu i nadzoru organizacji letniego wypoczynku; sprawdzenia przez rodziców organizatora wypoczynku w systemie bazy wypoczynku (https://wypoczynek.mein.gov.pl/).

      Nadmieniam, że dodatkowo w systemie bazy wypoczynku, organizator ma możliwość wydrukowania potwierdzenia o zgłoszonym wypoczynku (odrębnie dla każdego turnusu) w celu upowszechnienia informacji o zgłoszonym turnusie, okazania rodzicom, innym zainteresowanym osobom oraz np. zamieszczenia dokumentu na swojej stronie internetowej do publicznej wiadomości.

      Na stronie dostępny też jest zaktualizowany Poradnik, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące przygotowań do wyjazdów na wypoczynek. Są też określone obowiązki organizatorów wypoczynku, kierowników i wychowawców wypoczynku, a przede wszystkim informacje o obowiązku zapewnienia dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa.

      Informacje zawarte są również na poniższych stronach:
      - https://wypoczynek.mein.gov.pl/, na której znajduje się baza wypoczynku, „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, możliwość sprawdzenia autokaru „bezpieczny autobus”, itd.
      - https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2 zamieszczone są dodatkowe informacje, m.in. dla rodziców, organizatorów, które są niezbędne do prawidłowej organizacji wyjazdu dziecka i mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

      Ważne jest także, aby osobom wyjeżdżającym za granicę zostały przekazane istotne informacje w związku z możliwością wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń związanych z pobytem na terenie danego kraju.
      Zaleca się, aby organizatorzy wypoczynku, kierownik i wychowawcy wypoczynku, mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).
      Poniżej przydatne informacje:
      ➢ Serwis https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ - wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
      ➢ Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego. To system powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej.
      ➢ Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Są tam informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
      ➢ Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.

      Życzę Państwu i organizatorom wypoczynku, aby tegoroczne ferie letnie były zdrowe i bezpieczne dla dzieci i młodzieży oraz przebiegały w dobrej atmosferze.
      Z poważaniem
      Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi
      z siedzibą w Skierniewicach
      Ewa Szymczyk

     • Apel podsumowujący osiągnięcia kl. VII-VIII

     • Rok szkolny 2023/2024 zbliża się do końca, a więc nadszedł czas podsumowań.
      W dniu 18 czerwca, na uroczystym apelu zostały rozdane liczne nadrody i wyróżnienia.

      Były gratulacje, oklaski oraz pamiątkowe zdjęcia.
      Wszystkim uczniom, którzy włożyli mnóstwo pracy w swoje osiągnięcia serdecznie GRATULUJEMY!. 

     • Klasa 4a i 4c na wycieczce: Biskupin i Gniezno

     • W czwartek 23 maja udaliśmy się na wycieczkę krajoznawczą.

      Zwiedziliśmy Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie – pradawną, słowiańską osadę. Następnie udaliśmy się do Gniezna – pierwszej stolicy Polski, gdzie odwiedziliśmy Katedrę pw. Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha – miejsce pochówku świętego Wojciecha, głównego patrona Polski, pięciu koronacji królewskich oraz siedzibę prymasów Polski. Większość z nas po raz pierwszy mogła podziwiać wyjątkowe Drzwi Gnieźnieńskie. 

      Mimo zapowiadającej się złej aury, pogoda dopisała. a wyjazd był ciekawą lekcją  historii oraz wspaniałym sposobem na klasową integrację.                                           

       

     • Zawody piłka plażowa - etap półfinał wojewódzki - Rawa Mazowiecka

     • PIŁKA PLAŻOWA W SP 2 NA MIARĘ WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU !!!

      W ostatnich dniach odbył się wojewódzki finał w piłce plażowej dziewcząt i chłopców. W Burzeninie k/Sieradza spotkały się najlepsze drużyny w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców z województwa łódzkiego. Naszej szkoły też tam nie zabrakło.

      Dwie ekipy dziewcząt i chłopców przez cały etap rozgrywek szły jak burza. Dziewczęta występowały w składzie: Dominika Grochowska, Zoe Dudek i Aleksandra Mozga

      zaś chłopcy:

      Zwierzchowski Mateusz, Popek Marcel i Gąsecki Tomasz

      W etapie powiatowym dziewczęta zajęły II miejsce i awansowały do etapu rejonowego, zaś chłopcy przeszli ten etap jak burza, zajmując I miejsce w Skierniewicach.

      W półfinale wojewódzkim, który odbył się w Rawie Mazowieckiej dziewczęta ponownie zajęły II miejsce, zaś chłopcy po zaciętych meczach punkt za punkt zajęli V miejsce i niestety pożegnali się z dalszym etapem.

      Dziewczęta 13 czerwca pojechały do Burzenina na etap wojewódzki i tam spotkały się z najlepszymi drużynami z całego województwa łódzkiego. Są ustalenia, są plany, są marzenia.

      Jesteśmy w czołówce wojewódzkiej !!! Gratulacje dla obu drużyn i powodzenia w przyszłym roku …

       

       

       

       

       

       

       

     • Wojewódzki Konkurs Piosenki o Zdrowiu

     • 4 czerwca 2024r.  Jakub Graszka z klasy III c zdobył wyróżnienie I stopnia w III Wojewódzkim Konkursie Piosenki o Zdrowiu organizowanym przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach oraz Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach. Przedsięwzięcie objęli honorowym patronatem Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber i Łódzki Kurator Oświaty Janusz Brzozowski.
      Gratulujemy !

     • Warsztaty językowe

     • Dnia 29.05.2024r odbyły się warsztaty językowe. Organizatorem była Pani Barbara Przybył.  Zajęcia odbyły się na Budach Grabskich. Uczestnicy warsztatów brali udział w zadaniach językowo–sportowych, tj.: mapa skarbów, krzyżówki, prawda czy wyzwanie, kalambury.

      Po aktywnościach intelektualnych przyszedł czas na wyzwania  sportowe, a potem zasłużony wypoczynek: tor przeszkód, zabawy na dmuchanym zamku, biegi.

      Wspólne słuchanie muzyki, pieczenie kiełbasek oraz słodki  poczęstunek to kolejny etap naszej warsztatowej przygody.

      Wszystkie zabawy odbywały się w języku angielskim.

      Wszystkim uczestnikom  gratuluję inwencji twórczej, chęci zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim sprawnej komunikacji w języku angielskim.

      Zapraszam na kolejną edycję warsztatów  już po wakacjach.

      Barbara Przybył

     • Finał wojwódzki o Puchar Tymbarku w piłce nożnej

     • NASZA SZKOŁA W FINALE WOJEWÓDZKIM TYMBARKA

      W dniu 23 maja br. Reprezentacja naszej szkoły (chłopcy kat. U12) wzięła udział w finale wojewódzkim Pucharu Tymbark. Nasi zawodnicy wygrywając zawody powiatowe w Skierniewicach wywalczyli awans do finału. Zawody te odbyły się na obiektach Akademii Piłkarskiej Łódzkiego Klubu Sportowego w Łodzi.

      W grupie „D”, nasi chłopcy zmierzyli się z zespołami z Pabianic, Domaniewic i Kleszczowa. Po 3 mieczach grupowych, nasza reprezentacja zajęła I miejsce i awansowała do ćwierćfinału. W nim zmierzyliśmy się ze Szkołą Podstawową w Koluszkach. Po dobrej grze w pierwszej połowie i walecznej drugiej, gdy byliśmy już myślami przy rzutach karnych, niestety przeciwnik strzelił nam gola. Przegraliśmy 0:1. W ostatecznej klasyfikacji miejsc nasza szkoła zajęła miejsca V-VIII w województwie łódzkim. GRATULACJE CHŁOPCY!

      W składzie reprezentacji naszej szkoły zagrali:

      Wiktor Pazurek (br, 5c), Nikodem Pazurek (5c), Franciszek Larczyński (5c), Kacper Kulawiak (5a), Oleksandr Pohorielov (4d), Tomasz Czerwiński (4b), Jakub Janota (4d), Adam Kowalczyk (4d) i Antoni Lisiński (4d).

      BRAWO CHŁOPCY!  GRATULUJEMY DOBREJ GRY!

      Trener: Karol Skrzydło

     • Dzień Dziecka

     • Dnia 03.06.2024 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka.

      Pracownicy OSiR Skierniewice przygotowali dla nas ciekawe konkurencje sportowe, m.in.: chodzenie na szczudłach, przeciąganie liny, slalom z prowadzenie piłki, orbitrek, berek, „wspólne narty”, „dwa ognie”.

      W trakcie trwania zabawy mogliśmy skosztować lodów ufundowany przez Radę Rodziców, napojów i słodkich przekąsek. Po zakończeniu konkurencji sportowych na poszczególnych stacjach odbył się „mecz międzypokoleniowy” uczniowie kontra pracownicy OSiR.  Na koniec dzieci otrzymały gadżety w ramach akcji „Aktywna szkoła”.

      Dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę!!!

      Zapraszamy również do zapoznania się z fotorelacją na stronie:

      https://www.facebook.com/share/p/NRV6xfk3G3ktrVC5/

       

     • Harmonogram zwrotu podręczników

     • Klasy I i III – 17 czerwca (poniedziałek) w godzinach pracy biblioteki

      Klasy IV i VI – od 6 do 12 czerwca według poniższego harmonogramu

       

      4 a - 12.06 (środa) - 2. godz. - historia /s. 23

      4 b - 11.06 (wtorek) - 3. godz. – zaj. z wych. / s.7

      4 c - 12.06 (środa) - 5. godz. – j. polski / s.7

      4 d - 06.06 (czwartek) - 2. godz. – zaj. z wych. / s.29

       

      6 a -12.06 (środa) - 4. godz. – wych. fizycz. /sala gim.

      6 b - 07.06 (piątek) - 3 godz. – zaj. z wych. / s.20

      6 c - 11.06 (wtorek) - 4 godz. – wych. fizycz. / sala gim.

      6 d - 12.06 (środa) - 7 godz. – zaj. z wych. / s.01

      6 e - 06.06 (czwartek) - 3 godz. – technika / s.03

       

      7 a - 06.06 (czwartek) - 1 godz. – religia / s. B10

      7 b - 07.06 (piątek) - 5 godz. – zaj. z wych / s.B11

      7 c - 07.06 (piątek) - 4 godz. - zaj. z wych / s.B18

      7 d - 10.06 poniedziałek) - 2 godz. – j. ang. / s.B9

      7 e - 06.06 (czwartek) - 3 godz. – matematyka /s. c16