• Apel Wielkanocny

     • 27 marca 2024 roku w naszej szkole odbył się apel wielkanocny.

      Uczniowie klas trzecich i szóstych oraz chór szkolny przedstawili montaż słowno-muzyczny przybliżający tradycje świąt wielkanocnych.

      W apelu uczestniczył ksiądz Grzegorz Gołąb, który złożył świąteczne życzenia społeczności SP2. Podsumowano również konkursy na kartkę wielkanocną i pisankę. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy i drobne upominki.

     • Pierwszy Dzień Wiosny - kl. 4-8

     • 21 marca 2024 roku społeczność naszej szkoły świętowała „Pierwszy Dzień Wiosny”.

      Na początek chętni i utalentowani uczniowie klas 4- 8 uczestniczyli w Przeglądzie talentów. Zobaczyliśmy pokazy tańca, śpiewu, gry na instrumentach, układania kostki Rubika, recytacji.

      Następnie poszczególne klasy zaprezentowały wykonywane w grupach gaiki, Marzanny, biżuterie ekologiczne. Na koniec podziwialiśmy wiosenny pokaz mody.

     • Dzien kolorowej skarpetki

     • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

      Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

      W szkole ten dzień obchodziliśmy 20 marca. Z tego powodu cała społeczność szkolna założyła kolorowe skarpetki nie do pary, co można zobaczyć na zdjęciach. W gablotach szkolnych pojawiły się gazetki informujące o tym wydarzeniu, a na szkolnych korytarzach zawisły różnobarwne papierowe skarpetki wykonane przez wszystkie klasy na zajęciach z wychowawcą lub na plastyce.

      Pamiętamy, że OSOBY Z ZESPOŁEM DOWNA SĄ WŚRÓD NAS.

     • Wiosenna profilaktyka w klasach I-III

     • Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był „dniem bez plecaka”.

      Zamiast lekcji w klasach I-III odbywały się warsztaty plastyczne. W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, a w strojach uczniów i nauczycieli królował kolor zielony. Modne, wiosenne, ekologiczne stroje zostały zaprezentowane podczas szkolnego pokazu mody, który odbył się w sali gimnastycznej.

      Następnie wszyscy młodsi uczniowie wzięli udział w projekcie Profilaktyka bez względu na wiek” przygotowanym przez pracowników NFZ, Powiatowej Stacji Epidemiologicznej, Komendy Miejskiej Policji, przedstawicieli Banku Spółdzielczego.

      Uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę ma zdrowe i pełnowartościowe drugie śniadanie i jakie znaczenie ma nawadnianie organizmu. Usłyszeli także o znaczeniu aktywności fizycznej, odpowiednim wypoczynku i zdrowym śnie. Policjanci przypomnieli najważniejsze zasady dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, a przedstawicielka banku przedstawiła zagrożenia jakie czyhają w sieci.

      Ponadto dzieci miały okazje zobaczyć z bliska karetkę pogotowia, zapoznać się z pracą  ratowników medycznych oraz sprzętem do ratowania życia.

      W podziękowaniu za udział w spotkaniu i aktywne słuchanie wszystkie dzieci otrzymały atrakcyjne upominki.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Za nami Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który świętowaliśmy cały miesiąc. Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

      W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

       W bieżącym roku szkolnym zrealizowaliśmy z uczniami klas I-VIII projekt edukacyjny Cyberlekcje 3.0, który jest organizowany w ramach współpracy Ministerstwa Cyfryzacji oraz Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego (NASK-PIB).

       

     • Spotkanie z panią bibliotekarką

     • 29 lutego gościliśmy w świetlicy panią Martę Wiercioch - bibliotekarkę z naszej szkoły, która wprowadziła nas w magiczny świat bajek i baśni.

      Podczas spotkania przypomnieliśmy swoich ulubionych bohaterów, którzy bawią, uczą i pomagają rozpoznać dobro oraz zło. Dzieci rozwiązywały różne zagadki i quizy, wykazując się dużą znajomością tytułów oraz treścią bajek i baśni. Przeglądały również najpiękniejsze wydania książkowe, znajdujące się w bibliotece szkolnej, zachęcające do czytania.

      Opowiadania naszego gościa zmobilizowały świetlików do pracy twórczej, w wyniku której powstały ciekawe prace plastyczne.

      Zwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie.

     • Przegląd Pieśni Patriotycznej

     • PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W RAMACH FESTIWALU „CZAS NIEZŁOMNYCH”

      NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 2024

      Pierwszego marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych młodzież starszych klas skierniewickich szkół podstawowych wzięła udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki.

      Na scenie zaprezentowało się 18 wykonawców, których jurorzy oceniali w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV – VI oraz VII – VIII.

      Naszą szkołę godnie reprezentowali: Michalina Antos z klasy IVc, Paweł Sójkowski z klasy VIb oraz Anna Kotecka z klasy VIIIa.

      Miło nam poinformować, że Anna Kotecka uczennica kl. 8a w kategorii kl. VII-VII zajęła III miejsce piosenką pt."Jest takie miejsce", zaś w kat. kl. IV-VI Michalina Antos zajęła II miejsce.

      Gratulujemy!…

      Więcej na: https://www.facebook.com/share/p/aUkhv8SZcyRwbvPb

       

     • Dzień Kobiet w naszej szkole!

     • 8 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet.

      Dziewczęta i Panie zostały obdarowane upominkami i życzeniami.  W modzie żeńskiej dominowały kolorowe spódniczki, sukienki, kokardy, korale. Z kolei szkolni dżentelmeni nie zapomnieli o eleganckich koszulach zwieńczonych muszką lub krawatem. Całości dopełniały gazetki tematyczne, które nastrajały do celebrowania tego wesołego święta.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski.   

     • Światowy Dzień Walki z Depresją


     • 23 lutego obchodzony był Światowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji pedagog specjalny p. Adrianna Frątczak przygotowała i przeprowadziła zajęcia profilaktyczne dla klas 7 i 8.

      Na zajęciach przestawione były zdjęcia z wystawy fotografii zrealizowanej w 2023 roku przez uczniów Moniki Umańskiej z ZSZ nr 2 w Skierniewicach (za zgodą i przy współpracy z CKiS w Skierniewiach i panią Justyną Czerwińską).

      Podczas zajęć uczniowie opowiadali o swoich wrażeniach i odczuciach związanych z obrazami, a pedagog i psycholog szkolny dodawali swój komentarz dotyczący depresji np. objawów depresji u nastolatków, jak udzielać pomocy, gdzie zgłosić się o pomoc i wsparcie (psycholog, pedagog, psychiatra, telefon zaufania 116 111).


      Aleksandra Szuplewska

       

     • Konkurs "Najpiękniejsza kartka Wielkanocna w języku rosyjskim"

     • CELE KONKURSU:

      - rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi

      - rozwijanie poczucia estetyki, pomysłowości i kreatywnego myślenia,

      - wyłanianie plastycznych i językowych talentów.

      REGULAMIN:

      1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII i VIII, którzy uczą się języka rosyjskiego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Skierniewicach.

      2. Celem konkursu jest własnoręcznie wykonanie przez uczniów kartki wielkanocnej (1 sztuka).

      3. Technika wykonania oraz format kartek są dowolne.

      4. Gotową kartkę należy dostarczyć nauczycielowi j. rosyjskiego w terminie do 31.03.2024 r.

      5. Każda kartka wielkanocna powinna zawierać opis: imię i nazwisko autora, klasę.

      6. Oceniane będą kartki z prawidłowo napisanymi życzeniami w j. rosyjskim.

      7. Zwracamy uwagę na: estetykę wykonania, kreatywność i pomysłowość autora.

      8. Na laureatów czekają nagrody.

       

      Organizator: Magdalena Radek