• Jasełka 2024

     • Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Jasełek przygotowanych przez naszych uczniów.

      Spektakl został zaprezentowany w kinoteatrze Polonez w Skierniewicach w dniu 22 grudnia 2023 r.

     • Uczniowie Koła sportowego na meczach w Płocku i Łodzi

     • W październiku i grudniu koło sportowe Gier i Zabaw Ruchowych prowadzone przez p. Karola Skrzydło uczestniczyło w dwóch dużych imprezach sportowych.

      W październiku 25 uczniów naszej szkoły kibicowało Wiśle Płock, która w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów Piłkarzy Ręcznych zmierzyła się z hiszpańską Barceloną.

      Tuż przed świętami Bożego Narodzenia kolejnych 35 chłopców i dziewcząt z klas 1-8, naszej „dwójeczki”, kibicowało Reprezentacji Polski Futsalu mężczyzn (piłka nożna halowa) w łódzkiej Atlas Arenie.

      Nasza młodzież sprawdziła się tym razem jako kibice głośno dopingując i godnie, z należytą powagą odśpiewując hymn narodowy. BRAWO NASI MALI KIBICE!

     • Zawody Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeju

     • We wtorek (14.11) i w piątek (17.11) listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeju. We wtorkowych zawodach Igrzysk Dzieci (14.11) rywalizowali nasi chłopcy z klas 4-6. Po pasjonującym finale zajęli II miejsce, ulegając tylko reprezentacji SP9.

      W piątkowych (17.11) zawodach udział brały klasy starsze: 7-8. Tu zaprezentowały się nasze dziewczęta, które niestety przegrały finał z SP9 i zajęły dobre II miejsce. Chłopcy zaś pomimo dzielnej walki, wywalczyli miejsce IV. W trzech rozegranych turniejach wywalczyliśmy dwa II miejsca!

      BRAWO DZIECIAKI!

      W zawodach udział wzięli:

      - chłopcy klasy 4-6:

      Pazurek Wiktor, Pazurek Nikodem, Nowak Olaf, Larczyński Franciszek, Czerwiński Tomasz, Woźniak Ernest, Gorzałczyński-Stefanov Igor, Osieciński Olaf.

      - dziewczęta klasy 7-8:

      Lena Łopatka, Aleksandra Mozga, Wiktoria Jędrzejewska, Nadia Klucznik, Kalina Kubik, Blanka Michalska, Nel Płotkowiak, Sylwia Stachecka.

      - chłopcy klasy 7-8:

      Marcel Popek, Kacper Dziedzic, Tomasz Gąsecki, Mateusz Zwierzchowski, Patryk Wójcik, Mikołaj Koliński, Brajan Kryczka, Bartosz Uczciwek, Aleksander Bełc, Kacper Rozpara.

      Opiekunem naszych trzech zespołów podczas zawodów był p. Karol Skrzydło.

     • Świąteczne warsztaty plastyczne

     • W sobotę, 16 grudnia w naszej szkole odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. 

      Wszyscy uczestnicy  z zapałem wykonywali piękne ozdoby bożonarodzeniowe. W tym roku był to obraz i bombka. Pomysłowości i kreatywności nie było końca. Powstały przepiękne prace, które każdy z uczestników mógł zabrać do domu.

      Następnie wspólnie obejrzeliśmy film, aby na koniec zająć się dekorowaniem pierniczków. 

      Mile spędzony czas przy świątecznej klimatycznej muzyce pozwolił  poczuć magię zbliżających się świąt.

      Szczególne podziękowania należą się pani Iwonie Tartanus, która była pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów.

      Gorące podziękowania również dla p. Joanny Makowskiej, p. Agnieszki Celejewskiej i p. Małgorzaty Sitarskiej, które wspierały uczestników i p. Iwonę.

     • Warsztaty Zakładu Aktywności Zawodowej

     • W grudniu w naszej szkole gościliśmy pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Balcerowie.

      Były to osoby z różnymi niepełnosprawnościami  wraz ze swoimi opiekunami.

      Panie przeprowadziły warsztaty plastyczne, w czasie których nasi uczniowie własnoręcznie wykonali przecudne skrzaty i aniołki. Dzieci dowiedziały się również o działalności jaką prowadzi ZAZ  i zostały zaproszone do odwiedzin placówki w Balcerowie.

      Warsztaty wszystkim bardzo się podobały i mamy nadzieję, że staną się przedświąteczną tradycją w naszej szkole.

       

     • Świetlicowa Wigilia

     • Corocznym zwyczajem odbyło się w naszej świetlicy spotkanie wigilijne.

      W udekorowanej świątecznie sali oraz ciepłej i miłej atmosferze, rozpoczęliśmy świętowanie od przypomnienia zwyczajów bożonarodzeniowych oraz wysłuchania historii kolędy „Cicha noc”. Aby tradycji stało się zadość, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.

      Spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

      Odwiedził nas również Święty Mikołaj, który przyniósł prezenty dla naszej świetlicowej gromady.

     • Piłka siatkowa dziewcząt

     • 15.12.2023 roku odbyły się zawody w ramach Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt.

      Nasza szkoła zajęła II miejsce.

      Gratulacje dla naszych siatkarek !!!

     • Półkolonie zimowe w naszej szkole! Zapraszamy!

     • W okresie od 29.01 do 11.02.2024 r. w naszej szkole będą miały miejsce półkolonie zimowe dla dzieci klas I-III organizowane przez Miasto Skierniewice.

      Półkolonie odbywać się będą w dwóch turnusach:
      - I turnus w dniach 29.01.2024 r. – 02.02.2024 r.
      - II turnus w dniach 05.02.2024 r. – 09.02.2024 r.  

      Liczba miejsc na półkoloniach zimowych jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

      Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku dostępna będzie do pobrania u wychowawców klas, w świetlicy szkolnej lub w sekretariacie szkoły.

      Każdy uczestnik półkolonii zimowych ma obowiązek przekazania wypełnionej Karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku do wychowawcy klasy, wychowawcy świetlicy lub do sekretariatu szkoły. Ostateczny termin złożenia kart kwalifikacyjnych upływa 08 stycznia 2024 r.  

      Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600. Wszyscy uczestnicy półkolonii zimowych korzystają z obowiązkowego, codziennego, odpłatnego wyżywienia w cenie 7,00 zł za jeden posiłek. Koszt udziału dziecka na jednym turnusie półkolonii zimowych wynosi: opłata za udział 50 zł + opłata za wyżywienie 35 zł, łącznie 85 zł.

      Pieniądze z tytułu udziału dziecka w półkoloniach zimowych w kwocie 50 zł za jeden turnus przeznaczone będą na zakup m.in. materiałów do prac plastycznych, gier, biletów wstępu, itd. W przypadku rezygnacji z udziału w półkoloniach zimowych, opłata za udział w turnusie nie podlega zwrotowi.

      Opłata za udział w turnusie/turnusach oraz wyżywienie, za dzieci, które zostały zakwalifikowane na wypoczynek, winna zostać uiszczona przelewem bankowym na konto szkoły nr: 80 1020 3352 0000 1002 0193 3795, w terminie od 2.01 do 8.01 stycznia  2024 roku.

      W tytule przelewu należy podać: półkolonie zimowe, turnus/y (I/II), nazwisko i imię dziecka, klasa*.
      *W przypadku rodzeństwa  należy podać nazwiska i imiona wszystkich dzieci.

      Potwierdzenie zapłaty za udział w półkoloniach oraz wyżywienie należy przedstawić Kierownikowi półkolonii pierwszego dnia pobytu uczestnika na półkoloniach.

     • Wyniki szkolnego konkursu ph. Gramy kolędy

     • I miejsce:
      Maria Szlenkier, kl. 4a
      Ewa Bagdasaryan, kl. 2a i Irena Bagdasaryan, kl. 4c
      II miejsce:
      Jakub Graszka, kl. 3c
      III miejsce:
      Maciej Kiełczyński, kl. 7d
      Zofia Hanuszkiewicz, kl. 4a

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

     • Lokalna Gala Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

     • 5.12.23r. w Wyższej Szkole Zawodowej im. Batorego w Skierniewicach odbyła się Lokalna Gala Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

      Nasza szkoła wzięła w niej udział. Zostaliśmy nagrodzeni jako jedna z 3 szkół za działalność wolontariacką w roku 2023. Po części oficjalnej młodzi wolontariusze zostali zaproszeni na warsztaty, gdzie wspólnie wykonywali kartki świąteczne, a koordynatorzy rozmawiali na temat działań i współpracy w przyszłym roku.

      Takie świętowanie wszystkim bardzo się spodobało. 

     • Projekt Mała Książka - Wielki Człowiek

     • W ramach ogólnopolskiego projektu finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze, czyli książkę J. Bednarek pt. Wnuczka antykwariusza oraz broszurę – poradnik pt. Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!.

      Głównym celem kolejnej edycji kampanii jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych, zachęcenie ich do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, starszego rodzeństwa, opiekunów, nauczycieli. Czytanie to ogromna przyjemność! Zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie.

     • Święto Pluszowego Misia

     • Jak każdego roku pamiętaliśmy o obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W szkole zaroiło się od kolorowych pluszaków w różnorakich rozmiarach.

      Do uczniów klas pierwszych zawitały  Natalia, Hania i Asia (uczennice kl. 5 i 6) , które przeczytały bajkę o misiu i zorganizowały „misiowe” zabawy.

      Uczniowie klas II i III uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, podczas których poznali historię tego sympatycznego święta oraz obejrzeli film o prawdziwym bohaterze wojennym – niedźwiedziu Wojtku. Tego dnia misie królowały w całej szkole.