• Rywalizuj o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

•

Miasto Skierniewice włączyło się do ogólnopolskiej rowerowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Aby dołączyć do akcji należy:

1. Zainstalować darmową aplikację na telefon - "Aktywne Miasta".

2. Wybrać w niej przy rejestracji Miasto Skierniewice.

3. Włączyć aplikację przed każdą wycieczką rowerową.

4. Jeździć na rowerze jak najczęściej i jak najdłużej :-)

5. Wyłączyć aplikację po powrocie z wycieczki przypisując trasę do Miasta Skierniewice.

O tym, że warto, niech świadczą nagrody przewidziane dla najbardziej aktywnych. Na najlepszych czekają:

• rowery,
            • hulajnogi,
            • rabaty do sklepów sportowych
            • zniżki do partnerów lokalnych.

Nie zabraknie także specjalnych odznak przyznawanych przez organizatora. Idea jest prosta. Wyciągnąć skierniewiczan z domu, promując wypoczynek na świeżym powietrzu. Aktywność i zdrowy styl życia są bardzo ważne, szczególnie dziś w dobie pandemii.

Pobierz aplikację "Aktywne Miasta" - to jedyna darmowa aplikacja sportowa stworzona z myślą o miastach i mieszkańcach, dostępna na systemach operacyjnych IOS i Android. Aplikacja monitoruje aktywność użytkowników, mierząc m. in.: pokonany dystans, czas, spalone kalorie, średnie tempo w 18 dyscyplinach sportowych. W panelu czekają również inne funkcje jak: historia i statystyki treningów, mapa aktywności, wykresy tempa, różnice wysokości czy analiza treningu.

Więcej informacji na stronie Urzędzu Miasta Skierniewice - kliknij tutaj

• Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego "WODA WOKÓŁ NAS"

• Miło nam poinformować, iż wśród nagrodzonych prac w konkursie organizowanym przez WODKAN "Woda wokół nas" znalazły się również te, wykonane przez uczniów naszej szkoły. Stanisław Zatorski (uczeń klasy 1d, opiekun Małgorzata Kobierska) oraz Olaf Nowak (uczeń klasy 2c, opiekun Anna Słomkowska-Fal) otrzymali wyróżnienia w tym konkursie. Gratulujemy naszym młodym przyrodnikom i prezentujemy wykonane przez nich prace konkursowe.

• Ogólnopolski Konkurs Filmowy "Science Movie 2021" rozstrzygnięty

•

Jest nam niezwykle miło poinformować, że uczeń naszej szkoły - Szymon Sidoruk został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Science Movie 2021, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek w Lublinie. Patronat honorowy nad konkursem objęli m.in. Lubelski Kurator Oświaty oraz Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Szymon wraz siostrą Izą przygotowali film pt. "Czysta Rzeka", w którym wykazali się nie tylko wiedzą biologiczną, ale również umiejętnością tworzenia filmu.  Gratulujemy Szymonowi i Izie oraz zachęcamy do obejrzenia przygotowanego przez nich filmu.

Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

• Tajemniczy świat jaskiń - podsumowanie konkursu

• Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż uczennica naszej szkoły Izabela Sidoruk, która przygotowała pracę plastyczną w konkursie geologiczno-środowiskowym „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” została jednym z laureatów finału regionalnego konkursu. Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny - Oddział Świętokrzyski w Kielcach.

Grutulujemy Izie oraz dziękujemy pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Prace na konkurs wykonali:
            Kacper Brzeziński (4B),
            Maciej Kiełczyński (4D),
            Sylwia Stachecka (5A),
            Alexander Sochaczewski (5A),
            Wiktor Ruzik (5B),
            Maurycy Grzybowski (5B),
            Jakub Kubik (6B),
            Nina Kubicka (6C)
            Wiktoria Skorłutowska (7F).

Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

• Podejmij wyzwanie z okazji Dnia Europy

• Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Europy, który obchodzimy 9 maja.

Uczniów wszystkich klas (I - VIII) zapraszamy do podjęcia wyzwania nr 1 pt. Kreatywna flaga. Na prace czekamy do 21 maja (włącznie).

Uczniów klas VI-VIII zachęcamy również do podjęcia wyzwania nr 3 pt. Quiz o Unii Europejskiej. Przed rozwiązaniem quizu zapoznajcie się z udostępnioną prezentacją. Na quiz czekamy również do 21 maja.

Dla uczniów biorących udział w konkursie przewidziano drobne upominki. Szczegóły akcji znajdziecie na zamieszczonej grafice.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego