• Otrzęsiny uczniów kl. IV

     • Drodzy Rodzice i  Uczniowie kl. IV,

      ze względu na dużą liczbę zachorowań w naszej placówce, dbając o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów oraz pracowników szkoły, odwołuję "Otrzęsiny uczniów kl. IV".

      Uroczystość odbędzie się w innym terminie, o czym Państwa powiadomię.

      Artur Błażejewski

      Dyrektor szkoły

     • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie - Wolontariusze!

     • W imieniu opiekunów szkolnego wolontariatu przypominam o comiesięcznej zbiórce korków, która będzie trwała od 25.10 do 29.10. W piątek akcja się kończy i zgromadzone nakrętki odbiorą rodzice Dominiki.

      Ponadto w dniach 25.10 - 27.10 (3 dni!) organizujemy coroczną zbiórkę zniczy na mogiły żołnierskie i opuszczone groby na cmentarzu św. Józefa oraz przy kościele św. Stanisława.

      Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do udziału w akcjach i jak zawsze wierzymy w Wasze wielkie zaangażowanie.

      Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu

      Marzena Kaczor

     • Konsultacje z psychologiem

     • Szanowni Państwo,

      Miło mi poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z Stowarzyszeniem Wspólna Troska i obecnie realizujemy projekt dotyczący przeciwdziałania skutkom wystąpienia COVID-19 oraz pomocy psychologicznej dla nauczycieli, dzieci, rodziców Szkół Podstawowych.

      Informuję, że w każdy wtorek od godziny 16:00 do 17:00 do Państwa dyspozycji w budynku przy ul. Kilińskiego 9 w pokoju pedagoga na I piętrze będzie dostępny psycholog p. Aleksandra Szuplewska.

      Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych nauczycieli, rodziców/opiekunów prawnych i uczniów do udziału w konsultacjach.

      Artur Błażejewski

      Dyrektor Szkoły

     • OGOLNOPOLSKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE EDI PINGWIN

     • Zapraszamy do udziału uczniów klas IV – VIII w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych EDI PINGWIN z języka angielskiego i niemieckiego.

      Termin konkursu – 24 listopada 2021 r.
      Koszt -  10zł

      Chętni uczniowie zapisują się u nauczycieli języków obcych do 28 października.

      Agnieszka Jelonek-Krupińska
      Szkolny koordynator konkursu

     • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie – Wolontariusze!

     • W imieniu opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza chciałam całej społeczności szkolnej  serdecznie podziękować za udział w akcji „Ciacho dla Franka”. 
          Stało się już tradycją naszej szkoły, że wolontariuszami w ważnej sprawie zostają wszyscy „od małego do dużego”. Nie inaczej było i tym razem. Najpierw 30.09 uczniowie klas I – V masowo kupowali słodkie smakołyki, by wspomóc rodziców chorego Franka, a później 5.10 starsze klasy w budynku przy ul. Kilińskiego również entuzjastycznie włączyły się do akcji. Dzięki powszechnemu zainteresowaniu pomocą zebraliśmy 2652 zł, w tym 1330 zł w budynku przy ul. 1 Maja i 1322 zł w budynku przy ul. Kilińskiego. Całą sumę przekazaliśmy fundacji i pieniądze są już na koncie małego Franka.
          Taki finał akcji nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne zaangażowanie, ofiarność i wspaniałomyślność członków Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz ich rodzin. Uczniowie zrzeszeni w wolontariacie we własnym zakresie upiekli słodkości, przygotowali pyszną lemoniadę i wspaniałe soki, zadbali o całe zaplecze, by czysto, z zachowaniem reżimu sanitarnego i atrakcyjnie przeprowadzić sprzedaż. Nad wszystkim oczywiście czuwali opiekunowie szkolnego wolontariatu. Szczególne podziękowania kieruję do pani Basi Przybył i klasy VD, którzy zainicjowali tę akcję.
          Jak zawsze na uczniów naszej szkoły można liczyć. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach. Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w galerii.

      Koordynator
      Szkolnego Klubu Wolontariusza
      Marzena Kaczor

     • Zakończenie XIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej i wprowadzenie relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do parafii św. Stanisława

     • „Nie lękajcie się” to hasło, które towarzyszyło nam podczas całego TKCh w Skierniewicach. Cieszy fakt, że młodzież naszej szkoły miała zaszczyt nie tylko otwierać ale też uczestniczyć w końcowych obchodach tych wydarzeń. Kulminacyjnym punktem TKCh było wprowadzenie relikwii naszego wielkiego rodaka, świeżo błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do kościoła św. Stanisława.

      Główna uroczystość odbyła się na skwerku bł. Jerzego Popiełuszki, gdzie Mszy Świętej przewodniczył ks. Infułat Jan Sikorski wychowanek błogosławionego, który na nowo przypomniał i przybliżył nam sylwetkę Kardynała.

      Duchowe uczestnictwo w tych wydarzeniach jest bardzo ważne dla nas i naszej młodzieży, bo pozwala nam patrzeć i naśladować świętość. Z przekonaniem możemy stwierdzić, że bł. Stefan Wyszyński jest wspaniałym patronem na dzisiejsze czasy, z którego możemy brać przykład.

      K. Lange

     • PASJE I SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW


     • BORYS ŁYŻEŃ 
      KLASA V C

      facebook.com/brzytwa60/

      2 października 2021 roku, III Runda Kartingowych Mistrzostw Polski rozgrywana w Bydgoszczy przyniosła spektakularny sukces: Borys Łyżeń, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach,  został Kartingowym Mistrzem Polski w kategorii Mini Max!!!.

      Pasja + marzenia + talent + praca + skromność + odpowiedzialność = SUKCES

      Brawo Borys! Gratulacje!

      Trzymamy kciuki i wierzymy, że w zawodach serii ROTAX MAX CHALLENGEPOLAND, która odbędzie się na torze w Poznaniu zakończy się wielkim sukcesem.
       

     • XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

     • Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

      Wielce Szanowni Państwo,

      Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniach XIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który w dniach 1-17 października br. odbędzie się w Skierniewicach. 
      Za myśl przewodnią Tygodnia obraliśmy, podobnie jak w latach minionych, słowa św. Jana Pawła II  „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”. 
      Głównym wydarzeniem tegorocznego Tygodnia będzie wprowadzenie relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Parafii świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski i Patrona Ładu Moralnego w Rodzinie. Uroczystość rozpocznie się w niedzielę 17 października br. o godz. 13.00 na Skwerze bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Skierniewice, jako miasto prymasowskie, mają bogatą tradycję związaną z posługą Prymasów Polski, a Kardynał Stefan Wyszyński jest Honorowym Obywatelem naszego miasta. Sanktuarium Świętego Stanisława, gdzie będą umieszczone relikwie bł. Kardynała, jest natomiast miejscem szczególnej troski o Rodzinę - Sanktuarium Życia.  
      W kolejnych dniach po wprowadzeniu relikwii do Sanktuarium, nastąpi peregrynacja relikwii po parafiach obu skierniewickich dekanatów. 
      XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej będzie obfitował również w inne bardzo ciekawe wydarzenia. Planujemy m.in. spotkania ewangelizacyjne i modlitewne, m.in. z s. Radosławą Podgórską FSK nt. bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej, premierę filmu pt. „Fatima”, obchody Dnia dziecka utraconego i in. Program Tygodnia dołączamy do niniejszej korespondencji. 
      Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach XIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach. 

      Z wyrazami szacunku –

                   /-/ Paweł Kwaśniak                                                  /-/ Ks. Grzegorz Gołąb

        Prezes Stowarzyszenia Dar Życia                        Proboszcz Parafii św. Stanisława B.M.
                                                                                      Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
                                                                                      XIII TKCh w Skierniewicach
       

     • XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach „Nie lękajcie się”

     •  1 października rozpoczął się XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Nasza szkoła chętnie włączyła się w jego działania. Uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w uroczystym otwarciu Tygodnia w kinie „Polonez” na premierze filmu „Fatima”. Akcja filmu rozgrywa się podczas pierwszej wojny światowej w niewielkim portugalskim miasteczku Fatima. Matka Boża objawia się trójce dzieci. Prawdę o tych wydarzeniach próbują ukryć zarówno niedające w nie wiary rodzice dzieci, jak i urzędnicy państwowi. Film był bardzo dobrze odebrany przez młodzież oraz chętnie omawiany i komentowany.                                                                                          

      K. Lange