• BohaterOn w Twojej Szkole 2021

     • Nowa galeria BohaterOn w Twojej Szkole 2021 została dodana do albumu fotograficznego

      Nasza szkoła wzięła udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole 2021. Zajęcia zostały przeprowadzone pod kierunkiem nauczycieli: Anny Anwajler, Elżbiety Łopatki i Katarzyny Stopińskiej-Zając. Uczniowie zostali zapoznani z celem akcji BohaterON w Twojej Szkole. W klasach IV i V odbyły się zajęcia w oparciu o słuchowisko ,,Mały" - roznosiciel nadziei. Nauczyciele przedstawili krótko wydarzenia dotyczące historii Powstania Warszawskiego. Młodzież dyskutowała o emocjach, jakie im towarzyszyły podczas prezentacji słuchowiska. Z zaangażowaniem porządkowali wydarzenia na osi czasu, zastanawiali się, jak oni by się zachowali w tamtych okolicznościach. W klasach VII i VIII zostały przeprowadzone zajęcia nt. Patriotyzm - ważne słowo. Młodzież szukała odpowiedzi na pytanie - kim jest patriota, co oznacza patriotyzm w czasach współczesnych. Obejrzała odcinek programu ,,Historia bez cenzury - brud i wesela" . Zapoznała się także z materiałem filmowym ,,Co za historia" poświęconemu Powstaniu Warszawskiemu. Następnie uczniowie przygotowali infografiki na tematy zaproponowane w scenariuszu zajęć. Zostały one zaprezentowane na forum klasy. Chętni uczniowie wykonali okolicznościowe karty dla powstańców, które zostały przesłane na adres fundacji Sensoria. Wyrazili wdzięczność za bohaterską postawę, dzięki której możemy dziś żyć w wolnym, niepodległym kraju.

     • Bieg Niepodległości

     • Dnia 10.11.2021 roku odbył się Bieg Niepodległości. 

      W kategorii dziewcząt z klas III-IV – III miejsce uzyskała Zofia Krzemińska.
      W kategorii dziewcząt z klas V-VI – I miejsce zdobyła Antonina Czerwińska.
      W kategorii chłopców z klas VII-VIII na II miejscu uplasował się Mieszko Płotkowiak, natomiast na III miejscu- Cyprian Pietkiewicz.

      Gratulujemy!!!

     • Przyjęcie do grona świetlików

     • Dnia 26.10.2021 r.,  miało miejsce włączenie klas pierwszych naszej szkoły do świetlicowej gromady.

      Uczniowie zanim zostali przyjęci do grona świetlików musieli przejść różnorodne próby, sprawdzające ich wiedzę i umiejętności. Była więc próba wiedzy, próba zabawy, sprawności oraz próba śmiechu.  Dzieci z powodzeniem przeszły wszystkie próby. Nastąpiło uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na świetlika. Na pamiątkę naszej uroczystości, każde dziecko otrzymało odznakę. 

     • "I gra muzyka"

     • W dniu 30.09.2021 r., w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie ze skrzypaczką.

      Pani Anita Sroczyńska w ramach tematyki zajęć „I gra muzyka” wystąpiła z minikoncertem dla grupy świetlicowej. Utwory jakie nam zaprezentowała to m.in.: „Jesień” A. Vivaldiego, „Pieśń francuska” P. Czajkowskiego, Colors of the Wind” z bajki „Pocahontas” czy „Can You feel the love Tonight” z bajki „Król Lew”.  

      Po występie dzieci miały możliwość porozmawiać z gościem na temat gry na skrzypcach oraz muzyce.  Zainteresowanie było ogromne, a pula pytań do naszego gościa - imponująca.  Podsumowaniem naszego spotkania była wspólna fotografia z Panią Anitą.

     • Szkolny konkurs kolęd ph. "Gramy kolędy"

     • Konkurs jest adresowany do uczniów klas I-VIII. 

      Wykonajcie jedną kolędę, w zależności od własnego uznania na wybranym przez siebie instrumencie muzycznym.

      Kolęda nie musi być grana z pamięci, dopuszczalne jest korzystanie z zapisu nutowego (dyskretnie :).

      Czas występu nie powinien przekroczyć 5 minut.

      Mile widziany stój i scenografia nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia

      Nagrajcie, proszę, swoje kolędy telefonem lub kamerą  i wyślijcie na adres: magdalena-waclawek@wp.pl, podkonjustyna@gmail.com

      Termin nadsyłania nagrań upływa 9 grudnia.

      Najlepsze wykonania zostaną zaprezentowane na stronie szkoły.

      Na zwycięzców czekają nagrody, które zostaną wręczone na koniec semestru.


      Organizator konkursu: p. Magdalena Radek i p. Justyna Podkoń.

     • Szkolny konkurs kolęd w j. polskim i angielskim

     • Konkurs jest adresowany do uczniów klas I-VIII - solistów i zespołów w składzie liczącym max.6 osób.

      Zaśpiewajcie dowolnie wybraną kolędę w języku polskim lub angielskim. 

      Wybraną kolędę wykonajcie indywidualnie lub zespołowo, przy czym liczba uczestników w grupie nie może przekraczać 6 osób.

      Nagrajcie, proszę, swoje kolędy telefonem, kamerą, dyktafonem itp. i wyślijcie na adres: magdalena-waclawek@wp.pl, podkonjustyna@gmail.com

      Kolęda może być wykonywana z podkładem muzycznym z płyt, z akompaniamentem własnym lub a’capella (sam śpiew bez muzyki). Kolęda musi być zaśpiewana z pamięci.

      Mile widziany stój i scenografia nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia.

      Termin nadsyłania nagrań upływa 9 grudnia.

      Najlepsze wykonania zostaną zaprezentowane na stronie szkoły.

      Na zwycięzców czekają nagrody, które zostaną wręczone na koniec semestru.


      Organizator konkursu: p. Magdalena Radek i J. Podkoń
       

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Natalia Gierkach, uczennica kl.VIIIc, reprezentantka Zespołu Wokalnego pod kierunkiem Magdaleny Radek przygotowała patriotyczną pieśń z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

     • Zawod w badmintona

     • Dnia 27 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach powiatowych w badmintona.

      W Igrzyskach Dzieci dziewczęta uzyskały II miejsce, chłopcy uplasowali się na III miejsce.

      W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta zajęły I miejsce, chłopcy uplasowali się na  II miejsce.

      Gratulujemy.

     • Turniej tenisa stołowego

     • Dnia 18 października 2021 roku odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym.

      W Igrzyskach Dzieci Chłopców nasza szkoła uzyskała III miejsce.

      W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – dziewczęta zdobyły I miejsce i chłopcy zajęli I miejsce. 

      Gratulujemy!!!

     • Indywidualne biegi przełajowe

     • Antonina Czerwińska zdobyła II miejsce w Indywidualnych biegach przełajowych (etap powiatowy). Na zawodach wojewódzkich w Uniejowie uzyskała 14 miejsce.

      Mieszko Płotkowiak zdobył II miejsce a Cyprian Pietkiewicz III miejsce w Indywidualnych biegach przełajowych (etap powiatowy).

      Na zawodach wojewódzkich w Uniejowie Mieszko Płotkowiak był na 20 miejscu, natomiast Cyprian Pietkiewicz na 25 miejscu. Gratulujemy!

     • Konkursy religine

     • Takie hasło towarzyszyło naszym uczniom  przez cały październik podczas spotkań na nabożeństwach różańcowych w kościele św. Stanisława.

      Miesiąc październik był szczególnym czasem poświęconym Matce Bożej Różańcowej. W związku z tym organizowaliśmy w szkole konkurs na Najpiękniejszy Różaniec wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów dla uczniów młodszych oraz  konkurs plastyczny na najładniejszą tajemnice różańcową dla uczniów starszych. Zarówno nasze spotkania w kościele, jak i oba konkursy miały na celu  rozbudzić wśród dzieci zamiłowanie do  modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej, rozwijanie talentów u dzieci, budzenie aktywności twórczej, wyobraźni i pomysłowości podczas wykonywania różańca czy pracy plastycznej. Wszystkie prace zostały nagrodzone oceną celująca a udział w kościele nagrodami rzeczowymi. Wszystkim uczestnikom konkursów bardzo serdecznie gratulujemy. 

      Udział w nabożeństwach różańcowych:
      I miejsce – Agata Kicińska kl. IIIa 
      II miejsce – Karol Trębski kl. IIIa
      III miejsce – Łucja Adamiec kl. II

      Konkurs plastyczny:
      I miejsce – Wiktoria Skorłutowska kl. VIIIF
      II miejsce – Wiktoria Ostrowska kl. VIIB, Sylwia Stachecka kl.VIA
      III miejsce – Dominika Majewska VA, Alicja Jabłońska kl. VA
      Wyróżnienia: Karol Kiełczyński kl. VIIID, Sylwia Stachecka kl. VIA, Agnieszka Przyżycka kl. VIIE, Bartosz Więcek kl. VC, Lena Krzemińska kl. VIIA, Weronika Lesiak kl. VIIB, Wojtek Filipczak kl.VIA

      Wszystkim uczestnikom życzymy,  aby konkursy i udział w nabożeństwach różańcowych zaowocowały w naszym codziennym życiu umiłowaniem  modlitwy różańcowej.

      K. Lange
       

     • Kampania kolejowe ABC

     •  21 października w naszej szkole odbyło się spotkanie pt. Kolejowe ABC. Kampania kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowano ona jest do dzieci w wieku szkolnym.

      Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących  bezpieczeństwa w ruchu kolejowym Uczniowie kl 5d i 3 poznali znaki oraz sytuacje zagrożenia na drodze.

      Na koniec dzieci dostały prezenty. Spotkanie to odbyło się w ramach autorskiego programu edukacyjno- informacyjnego „Bezpieczny uczeń”, którego koordynatorem jest p. Barbara Przybyłi p. Magdalena Radek.

      Chcielibyśmy przedstawić fotorelacje z tego wydarzenia

     • Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - głosuj na nas!

     • Dzień dobry,

      z przyjemnością informuję, że Państwa szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie łódzkim jest prowadzony przez "Dziennik Łódzki".

      Jednocześnie nominacje do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymali także pracujący w Państwa szkole nauczyciele:

      Ewa Szyszczyńska, Iwona Tsrtanus, Tomasz Chadamik, Anna Słomkowska-Fal, Małgorzata Kobierska.

       

      Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już w poniedziałek, 25 października o godz. 12:00. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowych pod adresem: www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel

       

      Z poważaniem,

      Patrycja Zychiewicz

      Redakcja "Dziennika Łódzkiego"

     • „Budząca się szkoła” - praca w grupach w kl. 4a na lekcjach j. polskiego

     • Chciałabym zaprezentować sposoby pracy na lekcjach j. polskiego w klasie 4. Istotą jest praca grupowa i kształcenie umiejętności a nie tylko nauka dla oceny. Aby przybliżyć lekturę uczniowie przygotowali lapbooki, które przynieśli do szkoły, każdy miał okazję przedstawić swoje skojarzenia z lekturą „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwy.

      Była to dobra okazja, aby zaprezentować się na forum klasy, przećwiczyć umiejętność wypowiadania się. Ponadto mogli wskazać te elementy, które najpełniej kojarzą mu się z lekturą i przedstawić swoją wizję książki pozostałym uczniom. 

      Elżbieta Łopatka