• Szkolny Konkurs Recytatorski

     • W dniu 21 kwietnia br. (kl. VI-VIII) oraz 27 kwietnia br. (kl.IV-V) odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Swoje umiejętności krasomówcze zaprezentowało 18 recytatorów.

      Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach :
      a) wśród uczniów kl. IV: 
         1 miejsce - Natalia Białkowska z kl. 4b 
         2 miejsce – Lena Kazimierczuk z kl. 4a
         3 miejsce – Józefina Lisińska z kl. 4c
      b) wśród uczniów kl. V:
         1 miejsce - Agata Gmerek z kl. 5a 
         2 miejsce – Ina Kosonóg z kl. 5b
         3 miejsce – Agnieszka Dolecka z kl. 5b
      c) wśród uczniów kl. VI:
         1 miejsce - Sylwia Stachecka z kl. 6a
      d) wśród uczniów kl. VIII:
         1 miejsce – Olga Gontarek z kl. 8a oraz Eryk Wodnicki z kl. 8b  

      Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy powodzenia zdobywcom 1 miejsc w każdej kategorii wiekowej w XLI Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 20 maja br.

      Organizatorzy

     • Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach

     • Dnia 26 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2  w Skierniewicach śmiało się tyle dzieci, że Tadeusz Kościuszko byłby szczęśliwy. Gościliśmy kilkudziesięciu przyszłych pierwszoklasistów wraz z opiekunami, którzy ochoczo przybyli, by poznać nas i naszą szkołę.     

      Tak, działo się to u nas, podczas Dnia Otwartego Szkoły.

      Zacznijmy od wejścia do szkoły, bo tam na zwiedzających czekali już Dyrektor szkoły i nauczyciele, którzy zapraszali do sal lekcyjnych. W salach działy się rzeczy zwyczajne  i zupełnie nietypowe – zabawy i gry dla dzieci i rodziców: balony i „foto-ramki”, kolorowanki, gry i łamigłówki na tablicy multimedialnej oraz w pracowni internetowej, wystawy z pracami uczniów, zdjęciami z życia szkoły, prezentacja multimedialna o szkole, gry podłogowe multimedialne, gogle wirtualne, tor przeszkód w sali gimnastycznej oraz pokaz zajęć judo i piłki nożnej. 

      W świetlicy szkolnej czekały na gości zdrowe przekąski: soki i musy owocowe, jogurty i soczyste jabłka. Na koniec można było przejść na nowy szkolny plac zabaw „EDUŚ”. .

      Dzień Otwarty Szkoły był przede wszystkim otwartym na zabawę, radość, zrozumienie, życzliwość i integrację.

      Czekamy na wszystkich nowych pierwszaków.

     • Konkurs Piosenki Dziecięcej Słowiki

     • W Konkursie Piosenki Dziecięcej Słowiki organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice laureatami zostali:

      Kategoria I klasy I-II:
      II miejsce - Nela Koprowicz kl.II b

      Kategoria II klasy III-IV:
      I miejsce - Zuzanna Paradowska kl.III e

      Kategoria III klasy V-VI:
      III miejsce - Anna Kotecka kl.VIa

      Kategoria IV klasy VII-VIII:
      II miejsce - Kinga Lipke kl.VII c

      Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

      Konkurs odbył się w formule online na początku kwietnia.

     • Spotkanie z pszczelarzem

     • W ramach obchodzonego Dnia Ziemi w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z pszczelarzem. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć wyposażenia ula i narzędzi pszczelarskich. Wielkim powodzeniem cieszyło się przymierzanie stroju pszczelarza.

      Dowiedzieliśmy się między innymi: Co to jest pasieka? Ile pszczół mieszka w ulu? Ile miodu produkuje jedna pszczoła? Co oprócz miodu dają nam pszczoły?

      Spotkanie zakończyliśmy miodowym poczęstunkiem i wykonaniem przez uczniów pszczółek, które ozdobiły naszą salę.

     • Podsumowanie konkursu pt. Energia drzemiąca w skałach

     • Jest Nam niezwykle miło poinformować, iż prace uczennic Naszej Szkoły zostały nagrodzone w XXIII edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". Organizatorem konkursu był Państwowy Instytut Geologiczny.

      Wśród laureatów konkursu znalazły się Izabela Sidoruk oraz Dominika Majewska - uczennice klasy 5a.

      Z przyjemnością prezentujemy nagrodzone prace oraz dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się do udziału w tym konkursie.


      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych
       

     • „DWÓJECZKA” WYGRYWA TURNIEJ TYMBARKU!!!

     • W środę 20 kwietnia nasza Szkoła wzięła udział w turnieju miejskim o Puchar Tymbarku. Do rywalizacji wystawiliśmy dwa nasze zespoły chłopców w dwóch kategoriach: U12 (klasy 4-5) oraz U10 (klasy 2-3).

      Nasze reprezentacje zaprezentowały się z bardzo dobrej  strony. W końcowej rywalizacji chłopcy klas 2-3 WYGRALI swoją kategorię wiekową i w nagrodę zagrają w finale wojewódzkim w Łodzi!! Finał zaplanowany jest na 19 lub 20 maja br.

      Starsza reprezentacja zajęła najniższy stopień podium – III miejsce!!! Starsi chłopcy dzielnie walczyli jednak do końcowego sukcesu zabrakło strzelanych goli.

      Oba nasze zespoły rywalizowały w gronie czterech skierniewickich szkół: SP 9, SP 5 i SP4. W nagrodę prócz dyplomu każdy zawodnik dostał pamiątkowy medal.

      Duże brawa dla obu naszych reprezentacji!

      Skład U10: Pazurek Wiktor, Pazurek Nikodem, Nowak OIaf, Franciszek Larczyński, Sania Pohorielov, Kacper Kulawiak, Miłosz Skibiński, Jakub Klimczyk, Jan Jagodziński.

      Skład U12: Tomasz Gąsecki, Mateusz Zwierzchowski, Patryk Wójcik,  Kacper Dziedzic, Marcel Popek, Arian Tyjewski, Tobiasz Borowiec, Brajan Kryczka, Przemysław Cieśla.

      Opiekunami naszych uczniów byli: Dobrosława Woźniak i Karol Skrzydło.

     • Sadzimy Las w Leśnictwie Grabina

     • 22 kwietnia klasa 8d wzięła udział w akcji sadzenia lasu, które odbyło się na terenie Leśnictwa Grabina. Nasza młodzież, pod czujnym okiem leśników, sadziła jednoroczne sosny. Mamy nadzieję, że posadzone przez Nas drzewa wyrosną na dorodne i zdrowe sony. Po wytężonej pracy na młodzież czekała grochówka. Dziękujemy Nadleśnictwu Skierniewice za zaproszenia Naszych uczniów do zaangażowania w czynną ochronę przyrody.

     • Dzień Bez Plecaka

     • 4 kwietnia w Naszej Szkole odbył się „Dzień bez Plecaka”. Było wesoło i oryginalnie. Nasi uczniowie przynieśli szkolne przybory zapakowane na rozmaite sposoby: w koszach, zabawkach, walizkach, a nawet skrzynkach na narzędzia. Dowodem na kreatywne podejście uczniów jest fotorelacja, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • Sukcesy Naszych Uczniów

     • 21 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie 18 Konkursu Przyrodniczego, którego organizatorem było Klasyczne LO w Skierniewicach. Dwuetapowe zmagania obejmowały zadania z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii. W pierwszym etapie uczniowie uczestniczyli w pokazach i doświadczeniach naukowych, by następnie w 3-osobowych grupach rozwiązać zadania praktyczne. Drugi etap polegał na samodzielnym rozwiązaniu przekrojowego testu z przedmiotów przyrodniczych.

      Jest nam niezwykle miło poinformować, iż uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie ścisłych laureatów konkursu.

      Zwycięzcą konkursu w zmaganiach indywidualnych został Tomasz Jachimowski, zaś drugie miejsce zdobył Karol Kiełczyński (obydwaj z klasy 8d).

      Nasi uczniowie zdobyli również 1 i 2 miejsce w zmaganiach zespołowych.   Zespół, który zajął 1 miejsce wystąpił w składzie: Tomasz Jachimowski (8d), Szymon Sidoruk (7b), Miłosz Więcek (8a).

      Zespół, który zajął 2 miejsce wystąpił w składzie: Maciej Pawlik (7b), Michał Sobczak (7b) oraz Karol Kiełczyński (8d).

      Wśród nagrodzonych w konkursie znaleźli się również uczniowie klasy 8b: Szymon Jędrzejewski, Filip Poszwiński oraz Bartosz Machnicki, którzy zdobyli wyróżnienia w zmaganiach indywidualnych.

      Dziękujemy nauczycielom przedmiotów przyrodniczych za przygotowanie uczniów do konkursu.

     • Wycieczka do Torunia klas IIIb i IIId

     • 12 kwietnia uczniowie klasy IIIb i IIId uczestniczyli  w wycieczce do Torunia. Program wycieczki był bardzo bogaty  i ciekawy. Uczniowie brali udział w warsztatach pieczenia pierniczków w  Żywym  Muzeum Piernika. Następnie zwiedzali Stare Miasto  z przewodnikiem  w stylizowanym stroju. Oglądali między innymi  jeden  z najpiękniejszych i największych gotyckich Ratuszy Staromiejskich w Europie, Krzywą Wieżę, Dwór Artusa, Pomnik i  dom Mikołaja Kopernika, Fontannę Flisaka.  

      Potem w Planetarium udali się w  cudowną podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyli jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu, a także Słońce jako jedna z gwiazd.  W trakcie seansu poznali podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity.

      W Domu Legend Toruńskich przenieśli  się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Był też czas na zakup pamiątek i upominków dla najbliższych. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni  wrażeń.

     • Szkolny Dzień Talentów - 21 marca

     • Dnia 21.03.2022 roku w naszej szkole odbył się „Dzień talentów”. Uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia w następujących kategoriach: gra na instrumencie, taniec, śpiew, recytacja, scenki aktorskie, fotografia i rysunek. Występy uczestników zasługują na uznanie i ogromne brawa.