• Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

• Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

• Wyniki Szkolnego Konkursu Językowo-Plastycznego z okazji Dnia Języków

• KLASY I
            I miejsce  - Michał Pilich, kl. 1d
            II miejsce – Marcel Meszka, kl. 1d

KLASY II
            I miejsce – Barbara Michalak, kl. 2c i Patrycja Dećko, kl. 2c
            II miejsce – Maja Stefańska, kl. 2c i Paweł Dziąg, kl. 2c
            III miejsce – Wojciech Markowicz, kl. 2c i Katarzyna Skoneczna, kl. 2c

KLASY III
            I miejsce – Natalia Rzeczkowska, kl. 3d
            II miejsce – Małgorzata Majcher, kl. 3b

KLASY IV
            I miejsce – Alicja Pilich, kl. 4b i Gabriel Tkaczyk, kl. 4e
            II miejsce – Tomasz Sadkowski, kl. 4b i Michalina Staniak, kl. 4b
            III miejsce – Wiktoria Seliga, kl. 4d, Anna Filipczak, kl. 4b i Natalia Białkowska, kl. 4b

KLASY V
            I miejsce – Katarzyna Markowicz, kl. 5e i Aleksandra Mozga, kl. 5a
            II miejsce – Aleksander Wojnicki, kl. 5e i Brajan Kryczka, kl. 5c
            III miejsce – Klaudia Maciejak, kl. 5e

KLASY VI
            I miejsce – Wiktor Ruzik, kl. 6b

KLASY VII
            I miejsce – Jagoda Lesiak, kl. 7c, Agnieszka Przyżycka, kl. 7e i Marcelina Łopatka, kl. 7a
            II miejsce – Justyna Plaskota, kl. 7e i Jagoda Koter, kl. 7e
            III miejsce – Hanna Magdziarz, kl. 7a, Monika Szostek, kl. 7d, Roksana Banasiak, kl. 7e i Lena Krzemińska, kl. 7a

KLASY VIII
            I miejsce – Wiktoria Skorłutowska, kl. 8f

• IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MINI PLAYBACK SHOW”

• W czwartek 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Skierniewicach odbył się IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MINI PLAYBACK SHOW”.

Naszą szkołę reprezentowała Michalina Antos z klasy II c, która, jako Cleo  wyśpiewała i wytańczyła III miejsce.

Gratulujemy !

• Zmiana godzin pracy sekretariatu

• Szanowni Państwo,

informuję, iż od 1 maja 2022 r. w odpowiedzi na potrzeby Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach sekretariat szkoły w każdy wtorek będzie czynny w godzinach od 10.00 do 18.00.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• Szanowni Państwo,

Dziękujemy za wzięcie udziału w XIII edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2021/2022. Gratulujemy realizacji i ukończenia programu. Dziękujemy za wypełnienie Testów bezpieczeństwa i Ankiety podsumowującej. Z pewnością będzie to dla nas cenne źródło wiedzy na przyszłość.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas materiały dydaktyczne pozwoliły przeprowadzić wartościowe zajęcia oraz były okazją do integracji uczniów i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy.

W załącznikach przesyłamy Certyfikat potwierdzający udział Państwa placówki w XIII edycji naszego programu oraz wzór Dyplomu dla dzieci.

Życzymy sukcesów w dalszej edukacji dotyczącej bezpieczeństwa i już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2022/2023.

Pozdrawiamy,

Zespół Programu
            Akademia Bezpiecznego Puchatka

• MIEJSKI KONKURS TECHNICZNY na przestrzenny „Ekologiczny pojazd przyszłości”

• Zachęcamy uczniów klas IV – VI do udziału w miejskim konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Skierniewicach.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przestrzennego „Ekologicznego Pojazdu Przyszłości” z materiałów recyklingowych (butelki typu PET, puszki aluminiowe, opakowania kartonowe, nakrętki, rolki po papierze itp).

Maksymalne wymiary pracy 70cm x 70cm x 70cm.

Prace należy dostarczyć do Pana Wojciecha Frączka do 16 maja 2022 roku.

• Konkurs "Multi Las Wokół Nas"

• Nadleśnictwo Skierniewice serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych, na terenie działania naszego nadleśnictwa, do udziału w konkursie przyrodniczym pt. "Multi Las Wokół Nas".

Konkurs, polega na nagraniu i zmontowaniu materiału filmowego (do maksymalnie 3 minut), w dwóch tematach i kategoriach:

1. „Las wielu funkcji” – kategoria klas IV-VI;
            2. „Drewno – naturalny, odnawialny i ekologiczny surowiec” – kategoria klas VII-VIII.

Prace należy dostarczyć na zewnętrznym nośniku danych do Pana Wojciecha Frączka do końca maja.

Regulamin konkursu znaleźć można na stronie internetowej: https://skierniewice.lodz.lasy.gov.pl/

• BIEG WIOSNY

• Bardzo dobre rozpoczęcie sezonu biegowego przez nasze uczennice.

W „Biegu Wiosny” organizowanym przez OSiR w  Skierniewicach dziewczęta z klas IV zajęły całe podium.  W kategorii „J” dziewczęta kl. III – IV (500m),  pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Maszynkiewicz  z  kl. IV c, drugie Michalina Staniak i trzecie Zofia  Krzemińska z kl. IV b.

W kategorii „Ł”  dziewczęta klasy VII i VIII (900m), trzecie miejsce wywalczyła Marcelina Łopatka z kl. VII a.

Tuż za podium byli:  Antonina Czerwińska z kl. VII d  oraz Bartosz Uczciwek z kl. VI b, zajmując IV miejsca w swoich kategoriach biegowych.

Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy !

Opiekun zawodów:
            p. K. Janusz