• Jasełka w naszej szkole.

     • Zaprowadź mnie prosto do Betlejem…
      W ostatnim dniu nauki poprzedzającym czas przerwy świątecznej, w naszej szkole można było odczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali przedstawienie świąteczne, które sprawiło, że byliśmy blisko Betlejem – blisko Dzieciątka Jezus i jednocześnie pokazało co w tych Świętach jest najważniejsze i najpiękniejsze, bowiem:
      Święta Bożego Narodzenia mają  w sobie coś, co przyciąga, co pochłania, coś co czyni człowieka radośniejszym, lepszym, coś, co wyzwala zamyślenie, refleksje, coś, co rodzi poezję, dzieła sztuki, w których człowiek chce wyrazić to COŚ, co jest wielką MIŁOŚCIĄ Boga do wszelkiego stworzenia, a zwłaszcza do człowieka…
      W scenariusz inscenizacji wpleciono najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które z wielkim rozmachem zostały wykonane przez chór szkolny. Melodiom tym nieustannie towarzyszył dźwięk skrzypiec, a poza występem recytatorsko-wokalnym miał również miejsce występ taneczny – taniec aniołów ze świecącymi skrzydłami. Ponadto przepiękna scenografia i kostiumy dodawały uroku całości. 
      Pan dyrektor oraz zaproszeni goście wygłosili krótkie przemówienia oraz złożyli życzenia. Jak co roku nie zabrakło harcerzy, którzy do naszej szkoły przynieśli światełko betlejemskie. W tym dniu odbywały się wigilie klasowe, były drobne upominki, cukierki, a przede wszystkim uśmiech, życzliwe spojrzenia i miłe słowa…

     • Bose spacery

     • Klasa 2b wraz z wychowawczynią Panią Ewą Grzegorzewską bierze udział w Programie Profilaktycznym "Bose spacery". Dzieci poszerzają wiedzę na temat zdrowego stylu życia oraz wzmacniają układ odpornościowy. Jak tylko spadnie śnieg klasa po krótkiej rozgrzewce chodzi po nim boso.

     • Mikołajek w pudełku

     • Sprawdzanie znajomosci lektury nie musi kojarzyc się ze stresujacym sprawdzianem. W klasie 4e i 4a uczniowie przygotowali lapbooki i zamknęli Mikołajka w pudełku.

     • Reklamy społeczne uczniów

     • Oto kolejna próbka kreatywnych zajęć języka polskiego w klasie 5a. Uczniowie po cyklu zajęć z tworzenia reklam i środków perswazyjnych mieli za zadanie metodą projektu stworzyć autorskie reklamy społeczne i komercyjne. Na uwagę zasługuje fakt, że każda grupa zwróciła uwagę na inny problem. I to jest szczególnie cenne.

      red. E.Łopatka

      Reklama 1: Wyśmiewanie innych

      Reklama 2: Ucz się języków obcych

      Reklama 3: Podaj lekcje

      Reklama 4: Uzależnienie od telefonu

     • Wyniki szkolnego konkursu p.h. Gramy kolędy

     • I miejsce:
      Jakub Graszka, kl. 2c
      Nina Kubicka, kl. 8c

      II miejsce:
      Paweł Sójkowski, kl. 5b
      Barbara Mozga, kl. 4c

      III miejsce:
      Maciej Kiełczyński, kl. 5d

      wyróżnienia:
      Margerita Piatakova , kl.4d
      Maja Okrasa, kl. 4e
      Miłosz Skibiński, kl. 4c

     • Warsztaty kulinarne

     • W dniu 6.12.2022 klasa 2d uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w Karczmie Bednarskiej. W trakcie warsztatów uczniowie zdobyli umiejętności samodzielnego wykonania tradycyjnych potraw bożonarodzeniowych. Na koniec warsztatów cala klasa usiadła do degustacji wspólnie wykonanych potraw.
      Wszyscy bawili się doskonale.

     • Mikołajki

     • Nowa galeria Mikołajki została dodana do albumu fotograficznego

      Mikołajki w klasie V E.

      Mikołajki 5b

      6 grudnia 2022 roku klasa 5b wraz z opiekunami odwiedziła  skierniewicką kręgielnię i MacDonalda. Po powrocie do szkoły czekał na nas ze słodyczami Mikołaj.

     • Andrzejki w świetlicy.

     • Tradycyjnie 29 listopada zorganizowaliśmy w naszej świetlicy „Dzień Wróżb”. Tego dnia dzieci mogły dowiedzieć się, oczywiście z „przymrużeniem oka”, jaki zawód będą wykonywać. Wróżyły sobie z serduszek , aby przekonać się, jak będzie miała na imię ich ukochana osoba. Nie zabrakło też wędrówki butów przez całą salę. Odczytane zostały również horoskopy z dat narodzin dzieci oraz odbyło się sięganie do gwiazd, w celu poznania przyszłości. Aby spełniły się andrzejkowe wróżby, każdy z uczestników musiał wrzucić grosik do miski z wodą. 
        Po wróżbach nadszedł czas na wesołą zabawę taneczną. Wszyscy świetnie się bawili.

     • Wycieczka do fabryki bombek i nie tylko...

     •          

      Okres przedświąteczny, to czas w którym słowo „ bombka choinkowa” nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego właśnie wspólnie, uczniowie klas V e, V d i V c oraz z klas VII i VIII, 29 listopada 2022r., wybraliśmy się do Fabryki Bombek znajdującej się w Piotrkowie Trybunalskim.                                     

      Zapoznaliśmy się z technologią produkcji szklanych bombek metoda tradycyjną oraz mieliśmy możliwość zaprojektowania i udekorowania własnych ozdób. Zanim dojechaliśmy do Piotrkowa, niesamowite wrażenie zrobiła na nas wizyta w  Centralnym Ośrodku Sportu w Spalew. Wspólnie z przewodnikiem zobaczyliśmy obiekty sportowe, na których trenują nasi najlepsi sportowcy. Były to między innymi: hala sportowa, kryta pływalnia, hale wielofunkcyjne, hale sportowe do gier plażowych ( i tu ciekawostka: z podgrzewanym piaskiem). Zobaczyliśmy fragment treningu siatkarzy  i siatkarek plażowych. Nie mogliśmy zapomnieć o oddaniu hołdu Kamili Skolimowskiej naszej przedwcześnie zmarłej lekkoatletki , której motto życiowe brzmiało; „ I wierz, że to co trudne, kiedyś prostsze będzie.” Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Skierniewic.

                                                                                                   Przygotowała: p. K. Janusz i p. I. Ojrzyńska

     • SZKOLNY KONKURS MUZYCZNY POD HASŁEM "GRAMY KOLĘDY"

     • Konkurs jest adresowany do uczniów klas I-VIII.

      Wykonajcie jedną kolędę, w zależności od własnego uznania na wybranym przez siebie instrumencie muzycznym.

      Kolęda nie musi być grana z pamięci, dopuszczalne jest korzystanie z zapisu nutowego (dyskretnie :).

      Czas występu nie powinien przekroczyć 5 minut.

      Mile widziany stój i scenografia nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia

      Nagrajcie, proszę, swoje kolędy telefonem lub kamerą  i wyślijcie na adres: magdalena-waclawek@wp.pl, podkonjustyna@gmail.com

      Termin nadsyłania nagrań upływa 15 grudnia.

      Najlepsze wykonania zostaną zaprezentowane na stronie szkoły.

      Na zwycięzców czekają nagrody, które zostaną wręczone na koniec semestru.

       

      Organizator konkursu: p. Magdalena Radek i p. Justyna Podkoń.

     • SZKOLNY KONKURS KOLĘD W JĘZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM

     • Konkurs jest adresowany do uczniów klas I-VIII - solistów i zespołów w składzie liczącym max.6 osób.

      Zaśpiewajcie dowolnie wybraną kolędę w języku polskim lub angielskim.

      Wybraną kolędę wykonajcie indywidualnie lub zespołowo, przy czym liczba uczestników w grupie nie może przekraczać 6 osób.

      Nagrajcie, proszę, swoje kolędy telefonem, kamerą, dyktafonem itp. i wyślijcie na adres: magdalena-waclawek@wp.pl, podkonjustyna@gmail.com

      Kolęda może być wykonywana z podkładem muzycznym z płyt, z akompaniamentem własnym lub a’capella (sam śpiew bez muzyki).

      Kolęda musi być zaśpiewana z pamięci.

      Mile widziany stój i scenografia nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia.

      Termin nadsyłania nagrań upływa 15 grudnia.

      Najlepsze wykonania zostaną zaprezentowane na stronie szkoły.

      Na zwycięzców czekają nagrody, które zostaną wręczone na koniec semestru.

       

      Organizator konkursu: p. Magdalena Radek i Justyna Podkoń