• Bal karnawałowy.

     •                                                                         ZABAWA KARNAWAŁOWA
                       Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Tuż przed feriami odbył się bal karnawałowy w naszej szkole. W czwartek 12 stycznia w kilku turach bawili się uczniowie klas I-III, IV-V oraz VI-VIII.
                       Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, bowiem zamieniła się w prawdziwą salę balową. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, jeśli chodzi o przebrania. Starsi uczniowie przyszli ubrani w  stroje karnawałowe mieniące się cekinami i różnymi świecidełkami. 
                      Tegoroczna zabawa to: świetna muzyka, fantastyczne konkursy i zabawy taneczne. W międzyczasie na uczniów czekał poczęstunek: napoje oraz zamówiona pizza.
                                                                                                                              Wszyscy bawili się znakomicie!

      Klasy IV i V na balu.

      Klasy I - III na balu.

     • IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek :"Hej kolęda, kolęda"

     • W czwartek, 12 stycznia w Sali Koncertowej miejskiego Centrum Kultury i Sztuki odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” organizowany przez Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Skierniewicach. Konkurs swym patronatem objął Prezydent Miasta Skierniewice.
      W konkursie wzięło udział w sumie 34 uczestników ze wszystkich publicznych szkół podstawowych w mieście oraz ze Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Konarskiego. Jury pod przewodnictwem Sławomira Trochonowicza, dyrektora skierniewickich szkół muzycznych oceniało uczestników w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-II, III-IV, V-VI oraz VII-VIII i zdecydowało o przyznaniu nagród i wyróżnień.
      Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Iwańczyk z klasy IIIc, Nela Koprowicz z klasy IIIb, Hanna Sobolewska- Cleere z klasy Vd, Anna Kotecka z klasy VIIa oraz Kinga Lipke z klasy VIIIc. 


      W kategorii uczniów klas III- IV  

      Nela Koprowicz zajęła III miejsce,

      w kategorii uczniów klas VII-VIII

      Kinga Lipke również  zajęła III miejsce

      Anna Kotecka zdobyła wyróżnienie. 


      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • WYCIECZKA DO TEATRU NOWEGO W ZABRZU

     • 21 grudnia 2022r. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie z klas VII B, C, VIII E i B wraz z wychowawczyniami: Dorotą Orłowską, Marzeną Kaczor i Elżbieta Łopatką pojechali do Teatru Nowego w Zabrzu na fantastyczny spektakl pt.: „Opowieść wigilijna”. To przedstawienie wprowadziło nas w bajkowy świat dobra, cudownej przemiany i radości świętowania. Poczuliśmy realnie atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

      Po spektaklu spędziliśmy godzinę w gmachu teatru, zwiedzając go i słuchając ciekawej opowieści o tajnikach pracy aktorów i twórców przedstawień. Była to niezwykle owocna, żywa lekcja teatralna. Zdobyliśmy wiele cennych informacji na temat zawodów związanych z pracą w teatrze. Takie lekcje języka polskiego i doradztwa zawodowego są o wiele atrakcyjniejsze niż spędzone w ławkach szkolnych.

      Na koniec mieliśmy niecodzienną okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami – odtwórcami głównej roli – starego Ebenezera Scrooge’a – p. Jarosławem Karpukiem i  młodego Scrooge’a – p. Maciejem Kaczorem, na tle scenografii do spektaklu.

       W dobrym nastroju, pełni pozytywnych emocji wróciliśmy wieczorem do Skierniewic.

     • „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM” - ZBIÓRKA DARÓW

     • Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom Szkoły, którzy wzięli czynny udział w zbiórce darów dla potrzebujących z jadłodajni dla ubogich, z hospicjum, dla dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka „Wspólna Troska” oraz kartek świątecznych dla Domu Pomocy Społecznej.

      Z radością mogliśmy ofiarować wszystkie zebrane produkty i dzięki temu ufundować bogate paczki świąteczne.

     • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

     • 2 grudnia 2022r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas VI- VIII. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Uczestnicy pisali niełatwe dyktando o sędziwym przewodniku z Kruszwicy oprowadzającym turystów po zamku legendarnego króla Popiela. Wszyscy dobrnęli do końca.

                  Po sprawdzeniu prac Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców. Tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymali:

      w kategorii klas VIII – SYLWIA PACHECKA – kl. VIII E

      w kategorii klas VII – WOJCIECH  MAKOWSKI – kl. VII A

      w kategorii klas VI – PATRYK  WÓJCIK – kl. VI B

       

      Gratulujemy laureatom! Będą reprezentować Szkołę Podstawową nr 2 w międzyszkolnym konkursie ortograficznym „Na ortograficznej arenie”, organizowanym przez naszą szkołę.

     • Szkolny Konkurs na Najładniejszą Kartkę Świąteczną.

     •         Rozstrzygnięto  konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę świąteczną.

      Kolejny już rok  konkurs związany jest  ściśle z wolontariatem naszej szkoły. Nagrodzone prace konkursowe przekazane zostały przed świętami do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach . Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów i sporo kartek trafiło do osób, które szczególnie podczas świąt potrzebują naszego wsparcia i zainteresowania.  
      Jury w składzie Katarzyna Lange, Iwona Tartanus, Magdalena Radek przyznało następujące miejsca: 
      I miejsce – Sylwia Stachecka kl. VIIa
      Bartosz Więcek kl. VIIc
      Milena Wypych kl. VIIIb

      II miejsce – Lena Worowicka  kl. VIb
      Nina Kubicka kl. VIIIc
      Wiktoria Jędrzejewska kl. VIIa
      Anna Kotecka kl. VIIa
      Maciej Rykalski kl;. VIa
      III miejsce – Weronika Lesiak kl. VIIIb
      Jakub Kubik kl. VIIIb

      Wyróżnienia – Krystian Dzięgiel kl. VIIc
      Lena Łopatka kl. VIa
      Lena Krzemińska kl. VIIIa


       Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za pomysłowość, kreatywność i różnorodność technik  wykonania. Wszystkie prace zostały nagrodzone oceną celującą z plastyki bądź religii.
                                                                                     

     • Jasełka w naszej szkole.

     • Zaprowadź mnie prosto do Betlejem…
      W ostatnim dniu nauki poprzedzającym czas przerwy świątecznej, w naszej szkole można było odczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali przedstawienie świąteczne, które sprawiło, że byliśmy blisko Betlejem – blisko Dzieciątka Jezus i jednocześnie pokazało co w tych Świętach jest najważniejsze i najpiękniejsze, bowiem:
      Święta Bożego Narodzenia mają  w sobie coś, co przyciąga, co pochłania, coś co czyni człowieka radośniejszym, lepszym, coś, co wyzwala zamyślenie, refleksje, coś, co rodzi poezję, dzieła sztuki, w których człowiek chce wyrazić to COŚ, co jest wielką MIŁOŚCIĄ Boga do wszelkiego stworzenia, a zwłaszcza do człowieka…
      W scenariusz inscenizacji wpleciono najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które z wielkim rozmachem zostały wykonane przez chór szkolny. Melodiom tym nieustannie towarzyszył dźwięk skrzypiec, a poza występem recytatorsko-wokalnym miał również miejsce występ taneczny – taniec aniołów ze świecącymi skrzydłami. Ponadto przepiękna scenografia i kostiumy dodawały uroku całości. 
      Pan dyrektor oraz zaproszeni goście wygłosili krótkie przemówienia oraz złożyli życzenia. Jak co roku nie zabrakło harcerzy, którzy do naszej szkoły przynieśli światełko betlejemskie. W tym dniu odbywały się wigilie klasowe, były drobne upominki, cukierki, a przede wszystkim uśmiech, życzliwe spojrzenia i miłe słowa…

     • Bose spacery

     • Klasa 2b wraz z wychowawczynią Panią Ewą Grzegorzewską bierze udział w Programie Profilaktycznym "Bose spacery". Dzieci poszerzają wiedzę na temat zdrowego stylu życia oraz wzmacniają układ odpornościowy. Jak tylko spadnie śnieg klasa po krótkiej rozgrzewce chodzi po nim boso.

     • Mikołajek w pudełku

     • Sprawdzanie znajomosci lektury nie musi kojarzyc się ze stresujacym sprawdzianem. W klasie 4e i 4a uczniowie przygotowali lapbooki i zamknęli Mikołajka w pudełku.

     • Reklamy społeczne uczniów

     • Oto kolejna próbka kreatywnych zajęć języka polskiego w klasie 5a. Uczniowie po cyklu zajęć z tworzenia reklam i środków perswazyjnych mieli za zadanie metodą projektu stworzyć autorskie reklamy społeczne i komercyjne. Na uwagę zasługuje fakt, że każda grupa zwróciła uwagę na inny problem. I to jest szczególnie cenne.

      red. E.Łopatka

      Reklama 1: Wyśmiewanie innych

      Reklama 2: Ucz się języków obcych

      Reklama 3: Podaj lekcje

      Reklama 4: Uzależnienie od telefonu

     • Wyniki szkolnego konkursu p.h. Gramy kolędy

     • I miejsce:
      Jakub Graszka, kl. 2c
      Nina Kubicka, kl. 8c

      II miejsce:
      Paweł Sójkowski, kl. 5b
      Barbara Mozga, kl. 4c

      III miejsce:
      Maciej Kiełczyński, kl. 5d

      wyróżnienia:
      Margerita Piatakova , kl.4d
      Maja Okrasa, kl. 4e
      Miłosz Skibiński, kl. 4c

     • Warsztaty kulinarne

     • W dniu 6.12.2022 klasa 2d uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w Karczmie Bednarskiej. W trakcie warsztatów uczniowie zdobyli umiejętności samodzielnego wykonania tradycyjnych potraw bożonarodzeniowych. Na koniec warsztatów cala klasa usiadła do degustacji wspólnie wykonanych potraw.
      Wszyscy bawili się doskonale.

     • Mikołajki

     • Nowa galeria Mikołajki została dodana do albumu fotograficznego

      Mikołajki w klasie V E.

      Mikołajki 5b

      6 grudnia 2022 roku klasa 5b wraz z opiekunami odwiedziła  skierniewicką kręgielnię i MacDonalda. Po powrocie do szkoły czekał na nas ze słodyczami Mikołaj.

     • Andrzejki w świetlicy.

     • Tradycyjnie 29 listopada zorganizowaliśmy w naszej świetlicy „Dzień Wróżb”. Tego dnia dzieci mogły dowiedzieć się, oczywiście z „przymrużeniem oka”, jaki zawód będą wykonywać. Wróżyły sobie z serduszek , aby przekonać się, jak będzie miała na imię ich ukochana osoba. Nie zabrakło też wędrówki butów przez całą salę. Odczytane zostały również horoskopy z dat narodzin dzieci oraz odbyło się sięganie do gwiazd, w celu poznania przyszłości. Aby spełniły się andrzejkowe wróżby, każdy z uczestników musiał wrzucić grosik do miski z wodą. 
        Po wróżbach nadszedł czas na wesołą zabawę taneczną. Wszyscy świetnie się bawili.

     • Wycieczka do fabryki bombek i nie tylko...

     •          

      Okres przedświąteczny, to czas w którym słowo „ bombka choinkowa” nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego właśnie wspólnie, uczniowie klas V e, V d i V c oraz z klas VII i VIII, 29 listopada 2022r., wybraliśmy się do Fabryki Bombek znajdującej się w Piotrkowie Trybunalskim.                                     

      Zapoznaliśmy się z technologią produkcji szklanych bombek metoda tradycyjną oraz mieliśmy możliwość zaprojektowania i udekorowania własnych ozdób. Zanim dojechaliśmy do Piotrkowa, niesamowite wrażenie zrobiła na nas wizyta w  Centralnym Ośrodku Sportu w Spalew. Wspólnie z przewodnikiem zobaczyliśmy obiekty sportowe, na których trenują nasi najlepsi sportowcy. Były to między innymi: hala sportowa, kryta pływalnia, hale wielofunkcyjne, hale sportowe do gier plażowych ( i tu ciekawostka: z podgrzewanym piaskiem). Zobaczyliśmy fragment treningu siatkarzy  i siatkarek plażowych. Nie mogliśmy zapomnieć o oddaniu hołdu Kamili Skolimowskiej naszej przedwcześnie zmarłej lekkoatletki , której motto życiowe brzmiało; „ I wierz, że to co trudne, kiedyś prostsze będzie.” Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Skierniewic.

                                                                                                   Przygotowała: p. K. Janusz i p. I. Ojrzyńska

     • SZKOLNY KONKURS MUZYCZNY POD HASŁEM "GRAMY KOLĘDY"

     • Konkurs jest adresowany do uczniów klas I-VIII.

      Wykonajcie jedną kolędę, w zależności od własnego uznania na wybranym przez siebie instrumencie muzycznym.

      Kolęda nie musi być grana z pamięci, dopuszczalne jest korzystanie z zapisu nutowego (dyskretnie :).

      Czas występu nie powinien przekroczyć 5 minut.

      Mile widziany stój i scenografia nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia

      Nagrajcie, proszę, swoje kolędy telefonem lub kamerą  i wyślijcie na adres: magdalena-waclawek@wp.pl, podkonjustyna@gmail.com

      Termin nadsyłania nagrań upływa 15 grudnia.

      Najlepsze wykonania zostaną zaprezentowane na stronie szkoły.

      Na zwycięzców czekają nagrody, które zostaną wręczone na koniec semestru.

       

      Organizator konkursu: p. Magdalena Radek i p. Justyna Podkoń.

     • SZKOLNY KONKURS KOLĘD W JĘZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM

     • Konkurs jest adresowany do uczniów klas I-VIII - solistów i zespołów w składzie liczącym max.6 osób.

      Zaśpiewajcie dowolnie wybraną kolędę w języku polskim lub angielskim.

      Wybraną kolędę wykonajcie indywidualnie lub zespołowo, przy czym liczba uczestników w grupie nie może przekraczać 6 osób.

      Nagrajcie, proszę, swoje kolędy telefonem, kamerą, dyktafonem itp. i wyślijcie na adres: magdalena-waclawek@wp.pl, podkonjustyna@gmail.com

      Kolęda może być wykonywana z podkładem muzycznym z płyt, z akompaniamentem własnym lub a’capella (sam śpiew bez muzyki).

      Kolęda musi być zaśpiewana z pamięci.

      Mile widziany stój i scenografia nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia.

      Termin nadsyłania nagrań upływa 15 grudnia.

      Najlepsze wykonania zostaną zaprezentowane na stronie szkoły.

      Na zwycięzców czekają nagrody, które zostaną wręczone na koniec semestru.

       

      Organizator konkursu: p. Magdalena Radek i Justyna Podkoń