• #SprzątamyDlaPolski

• 4 października 2022r. Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. W ciągu trzech godzin członkowie koła z klas 7A i 6B wraz z opiekunami p. Dorotą Orłowską i p. Marzeną Kaczor przeszli lasem wzdłuż zalewu na Zadębiu, następnie lasem i poboczem przy ulicy Strobowskiej, zbierając do worków mnóstwo śmieci: butelek, papierów, plastikowych pojemników itp. Aż trudno uwierzyć, na jaką skalę zaśmiecamy nasze lasy. Wszyscy uczestnicy akcji byli szczerze zadziwieni, jak wielki brud po sobie zostawiają lekkomyślni bywalcy terenów zalesionych i tzw. „miłośnicy przyrody”. Ten męczący marsz i ciągłe schylanie się po kolejne odpadki były dobrą lekcją ekologii, którą – mamy nadzieję – wolontariusze zapamiętają na długo.

Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia z naszej akcji.

• Bieg z PSYjacielm

• W niedzielę, 2 października, wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji charytatywnej imprezy organizowanej przez miejskie schronisko dla zwierząt ph. „Bieg z PSYjacielm”. Uczestnicy tej akcji mieli możliwość spędzenia kilku godzin z psiakami ze schroniska, które zabierali na spacer po lesie. Niektórzy wzięli udział w biegu z czworonożnymi towarzyszami i zdobyli nagrody. Każdy wolontariusz, który spędził niedzielne przedpołudnie z bezdomnymi zwierzakami, wpłacił  wpisowe jako dar na działalność schroniska. Brawo dla małych wolontariuszy o wielkich sercach. W galerii można obejrzeć kilka zdjęć z tej akcji przesłanych przez członków Klubu Wolontariuszy naszej szkoły.

• Harmonogram wydawania obiadów w budynku B (Kilińskiego)

• Poniedziałek:

godzina 11:35 - klasa 6b

godzina 12:25 - klasa 6a, 6c, 6d, 6e, 7a, 7b, 7c, 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f

Wtorek:

godzina 11:25 lub 13:25 - klasa 8a, 8b, 8d (przed lub po zajęciach na hali)

godzina 12:25 - klasa 6a, 6b, 6c, 6d, 6e, 7a, 7b, 7c, 8c 8e, 8f

Środa:

godzina 12:25 - klasa 8e

godzina 13:25 - klasa 6a, 6b, 6c, 6d, 6e, 7a, 7b, 7c, 8a, 8b, 8c, 8d, 8f

Czwartek:

godzina 11:35 - klasa 8f

godzina 12:25 - klasa 6a, 6b, 6c, 6d, 6e, 7a, 7b, 7c, 8a, 8b, 8c, 8d, 8e

Piątek:

godzina 12:25 - klasa 6a, 6b, 6c, 6d, 6e, 7a, 7b, 7c, 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f

W przypadku gdy uczeń jest zwolniony z zajęć (np. religii lub wf) i kończy wcześniej zajęcia, może pójść na obiad w innych godzinach i zgłosić ten fakt osobie dyżurującej.

więcej szczegółów na stronie:

• Pająki i skorpiony

• W dniu 12 września 2022r. klasy 6d i 6e wraz z panią Mają Pawłowską oraz Magdaleną Radek zwiedziły wystawę „Pająków i skorpionów” w CEKiSie w Skierniewicach. Podczas tej „żywej lekcji biologii” uczniowie mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji na temat egzotycznych
            i budzących grozę, ale wcale nie takich niebezpiecznych, ogromnych pająków. Z zainteresowaniem oglądali z bliska ogromne okazy. Dowiedzieli się również jak z latarką w ręku znaleźć skorpiona.
            A czy Wy wiecie, że skorpiony „świecą” w świetle UV?

• Sztafetowe Biegi Przełajowe

• Dnia 20.09.2022 roku odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt.

W kategorii klas VI i młodsze (Igrzyska Dzieci) nasze dziewczęta zdobyły

I miejsce.

Gratulujemy !!!

• Indywidualne Biegi Przełajowe

• Dnia 15.09.2022 roku odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe.

Bardzo dobrze spisały się dziewczęta z klas V- VI (Kategoria: Igrzyska Dzieci),

które zdobyły pięć pierwszych miejsc.

I miejsce       Antonina Krzemińska,

II miejsce      Michalina Staniak,

III miejsce     Malina Nowakowska,

IV miejsce     Nikola Dyjasińska,

V miejsce      Wiktoria Maszynkiewicz.

Brawo dziewczęta!!

• Sztafetowe Biegi Przełajowe - 20.09.2022 r.

• Stało się już szkolną tradycją, że biegowy wrzesień należy do

Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach.

Po raz kolejny udało się naszym uczennicom w składzie:

Czerwińska Antonina,

Kulawiak Sylwia,

Lesiak Weronika,

Łopatka Marcelina,

Płotkowiak Nel,

Szostek Monika

oraz Błaziak Natalia, Jabłońska Marta, Ostrowska Wiktoria, Wypych Milena

wywalczyć

w Sztafetowych Biegach Przełajowych w powiecie

i awansować do etapu rejonowego.

Wszystkim zawodniczkom GRATULUJEMY !!!

• Giganci programowania

• Zapraszamy na 11 bezpłatną edycję największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży. Warsztaty programowania odbędą się w prywatnej szkole Giganci Programowania Skierniewice, której siedziba znajduje się przy ulicy Adama Asnyka 92 w Skierniewicach oraz w Makowie ul. Głowna 4.

W tym roku motywem przewodnim jest cyberbezpieczeństwo w sieci, a na uczestników czekać będzie ogrom pożytecznej wiedzy, świetna zabawa, sporo nauki i super upominki!

W trakcie zajęć uczniowie poznają podstawy programowania w środowiskach takich jak Scratch, Minecraft, App Inventor, C#, Python.

Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez stronę: www.kodujzgigantami.pl

Więcej informacji znajdziecie Państwo na https://www.facebook.com/giganciprogramowaniaskierniewice/

• Drodzy Rodzice,

zapraszamy na zebrania z rodzicami w formie stacjonarnej:

- 12.09.2022 r. (poniedziałek) godz. 17.00 - kl. I A, I C, II A, II E, III B, III C,

- 13.09.2022 r. (wtorek) godz. 17.00 - kl.  I B, I D, II B, II C, II D, III A, III D,

- 12.09.2022 r. (poniedziałek) godz. 17.00 - kl.  IV A, IV C, IV D, V B, V D, VE,

- 13.09.2022 r. (wtorek) godz. 17.00 - kl.  IV B, IV E, V A, V C,

- 15.09.2022 r. (czwartek) godz. 17.00 - kl.  VI-VII (ul. Kilińskiego 9)

- 16.09.2022 r. (piątek) godz. 17.00 - kl.  VIII (ul. Kilińskiego 9)

• Inauguracja roku szkolnego 2022/23

• 1 września 2022 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla klas I-VIII

w czterech turach (klasy I-II, klasy III-IV, klasy V-VI, klasy VII-VIII).

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Pan dyrektor Artur Błażejewski powitał wszystkich zgromadzonych. Uczniom życzył sukcesów w nauce.

Uroczystość rospoczęcia rokuszkolnego 2022/23.