• UCZNIOWIE SP2 W OGÓLNOPOLSKIM FINALE CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W ŁODZI

     • W sobotę 18 czerwca na stadionie AZS Łódź odbył się XXVIII ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Prawo uczestnictwa w zawodach uzyskało 8 przedstawicieli naszej szkoły, jednak do Łodzi udało się ich sześcioro. W startach eliminacyjnych nasi uczniowi spisali się na miarę swoich możliwości. Niestety, nikomu nie udało się awansować do niedzielnych wąskich finałów. Najbliżej startu i walki o medal był Brajan Kryczka, któremu zabrakło 0,07 setnych sekundy do najlepszej 16 zawodów. Wyniki naszych uczniów: - Zwierzchowski Mateusz (rocznik 2010): Piłeczka palantowa, wynik 40 m., miejsce 19 na 33 startujących (awans do finału uzyskało 12 najlepszych zawodników), - Krzemińska Zofia (rocznik 2012): Bieg na 300 m., czas: 55,27 s., miejsce 35 na 61 startujących (awans do finału uzyskało 12 najlepszych zawodniczek), - Krzemińska Antonika (rocznik 2010): Bieg na 300 m., czas: 49,86 s., miejsce 20 na 60 startujących (awans do finału uzyskało 8 najlepszych zawodniczek), - Seliga Amelia (rocznik 2010): Bieg na 60 m., czas: 9,09 s., miejsce 39 na 62 startujących (awans do finału uzyskało 16najlepszych zawodniczek), - Nowakowska Malina (rocznik 2010): Piłeczka palantowa, wynik 34 m., miejsce: 20 na 39 startujących (awans do finału uzyskało 13 najlepszych zawodniczek), - Kryczka Brajan (rocznik 2010): Bieg na 60 m., czas: 8,85, miejsce 19 na 38 startujących (awans do finału uzyskało 16 najlepszych zawodników). Opiekunami naszych uczniów podczas zawodów w Łodzi byli: p. Jolanta Doruchowska i p. Karol Skrzydło

      WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM GRATULUJEMY SPORTOWEJ RYWALIZACJI I GODNEGO REPREZENTOWANIA NASZEJ SZKOŁY! JESTEŚMY PEWNI, ŻE ZA ROK BĘDZIE JESZCZE LEPIEJ!!

     • SP2 V PIŁKĄ NOŻNĄ W WOJEWÓDZTWIE !!!

     • Chłopcy z klas 7-8 reprezentujący naszą Szkołę wywalczyli v miejsce w województwie łódzkim w piłce nożnej! Aby tego dokonać chłopcy uczestniczyli w 3 turniejach: powiatowym w Skierniewicach, półfinale województwa w Rawie Mazowieckiej oraz wielkim finale w Zgierzu. Pierwszy Turniej (31.05.2022) to rywalizacja powiatowa na naszym boisku orlik przy ul. 1 Maja. Tu pokonaliśmy wszystkich konkurentów z miasta, odpowiednio: SP1, SP4, SP5 i SP9. Wygrywając te zmagania chłopcy wywalczyli awans do półfinału. Półfinał odbył się w Rawie mazowieckiej (3.06.2022) gdzie pokonaliśmy szkoły z: Kutna, Łowicza, Rawy Mazowieckiej i zremisowaliśmy ze szkołą podstawową z Bolimowa. Wygrywając rywalizację w Rawie Mazowieckiej nasza Szkoła awansowała do Finału wojewódzkiego w Zgierzu (10.06.2022). I tu zaczęły się tak zwane „schody”, gdyż 8 z 11 zawodników w terminie zgierskiego Finału wyjechało z klasą na Zieloną Szkołę. Chęć rywalizacji, reprezentowanie Szkoły, walka do końca, nie pozwoliły aam zrezygnować z walki o mistrzostwo. Okazało się, że w naszej SP2 jest więcej piłkarzy, którzy mogą reprezentować szkołę. W dziewięcioosobowym składzie, zmiennicy, spróbowaliśmy swoich sił w Finale. Niestety, poziom umiejętności był dla nas za wysoki. Po dwóch porażkach ze szkołą z Ujazdu i Piotrkowa Trybunalskiego wywalczyliśmy V miejsce w województwie łódzkim!!! Finał wygrała reprezentacja z Ujazdu.. DUŻE BRAWA dla 17 piłkarz naszej Szkoły! V Miejsce w rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego to sukces którego w naszej Szkole na tym poziomie nie było od dekady. Żal straconej szansy, gdyż piłkarsko nasi chłopcy mogli powalczyć o złoty medal. Skład Reprezentacji SP2 w Turniejach w Skierniewicach (powiat) i Rawy Mazowieckiej (półfinał województwa): Chłopcy kl. VII-VIII: Gruchol Kubik Bartek (8e), Kopczynski Borys (8e), Sosnowski Miłosz (8e), Stachecki Jakub (8e), Wypych Jakub (8e), Wójcik Patryk (8e), Jędrzejewski Szymon (8b), Kowalski Oktawian (7f), Czyżewski Michał (8a), Cieślak Jan (8d), Turianysia Yuri (5b), opiekun: p. Karol Skrzydło. Skład Reprezentacji SP2 w Finale wojewódzkim w Zgierzu: Chłopcy kl. VII-VIII: Michał Szczęsny (8d), Jan Cieślak (8a), Igor Sowa (8a), Turianysia Yuri (5b), Maksymilian Rosa (7b), Jakub Matyjek (7e), Igor Mikulski (6b), Dominik Michalski (8e), opiekun: p. Karol Skrzydło

     • Siatkówka plażowa

     • Dnia 30 maja 2022 roku odbyły się zawody z cyklu Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Reprezentujący naszą szkołę dziewczęta i chłopcy zajęli I miejsce.

      Gratulacje !!!

     • Przygoda z Tatą

     • Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

      Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

      Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

      Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

      Planowane konkurencje na trasie gry:

      1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim

      2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza

      3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta

      4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli

      5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami

      6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem

      7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód

      8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską

      9. gra w golfa

      10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie

      Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

      Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/
        

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z J. Angielskiego – PANDA

     • Klasy 4
      Mikołaj Dudek, kl. 4e - 4 miejsce w kraju  - laureat
      Sebastian Gierach, kl. 4b – 6 miejsce w kraju – wyróżnienie
      Pola Dudek, kl. 4d i Tomasz Sadkowski, kl. 4b – 7 miejsce w klasie – wyróżnienie
      Jakub Winciorek, kl. 4b – 10 miejsce w kraju – wyróżnienie
       

      Klasy 5
      Alicja Jabłońska, kl. 5a – 4 miejsce w kraju – laureat
      Agata Gmerek, kl. 5a – 5 miejsce w kraju – laureat
      Klaudia Kuśmierczyk, kl. 5e – 8 miejsce w kraju – wyróżnienie
      Wiktoria Wojenka, kl. 5a – 9 miejsce w kraju – wyróżnienie
       

      Klasy 7
      Maciej Ciechański, kl. 7a – 3 miejsce w kraju – laureat
      Maja Dybowska, kl. 7b – 10 miejsce w kraju – wyróżnienie
       

      Klasy 8
      Natalia Gierach, kl. 8c – 3 miejsce w kraju – laureat
      Alicja Pietrzyk, kl. 8a – 4 miejsce w kraju – laureat
      Zuzanna Galek, kl. 8a – 7 miejsce w kraju – wyróżnienie
      Urszula Kraszewska, kl. 8a – 8 miejsce w kraju – wyróżnienie
      Alicja Więcek, kl. 8a i Julianna Pokrop, kl. 8a – 9 miejsce w kraju – wyróżnienie

      Gratulacje dla uczniów, rodziców i nauczycieli języka angielskiego!!!!

      Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym konkursy.

      Agnieszka Jelonek-Krupińska
      (szkolny koordynator konkursu)


       

     • XLI Mały Konkurs Recytatorski

     • W piątek, 27 maja 2022 roku odbył się finał powiatowy XLI Małego Konkursu Recytatorskiego. W wydarzeniu wzięli udział finaliści etapu miejskiego. Uczestnicy konkursu mogli zdobywać nagrody w czterech kategoriach. Wśród uczniów naszej szkoły zaprezentowali swój talent recytatorski i zdobyli nagrody:

      - Patrycja Dećko, kl. II c – I nagroda w kategorii kl. I-II
      - Mateusz Maj -  III nagroda kl. III- IV

      Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni.
       

     • WYBÓR SZKOŁY... mega wyzwanie

     • Uczniowie klas VIII stanęli przed zadaniem wyboru szkoły średniej. Licznie uczestniczyli w spotkaniach promocyjnych przedstawicieli uczniów i nauczycieli, zapoznając się z bogatą ofertą placówek, m.in. Zespołu Szkół w Bolimowie, Liceum w Puszczy Mariańskiej, skierniewickiego Klasyka czy też Zespołu Szkół nr 4 w Skierniewicach. Uczestniczyli w warsztatach tematycznych, pokazie musztry, zumby, a także spędzili mile czas na świeżym powietrzu. Mogli obcować z symulatorem ruchu kolejowego, a także zobaczyć salę grafiki i samodzielnie wykonać plakat, ulotkę....

      Życzymy Wam powodzenia, wytrwałości w dążeniu do celu.

     • " Mały Książę"- zjawiskowy spektakl w CKiS

     • Uczniowie klas 8b i 8c wybrali się do CKiS na spektakl " Mały Książę" połączony z niesamowitymi wizualizacjami i oryginalną muzyką. Młodzież po obejrzeniu spektaklu chętnie dyskutowała o najważniejszych wartościach w życiu człowieka: miłości, wierności i przyjaźni.

     • XIV MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnomiejskim konkursie historycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Skierniewicach. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: " Czas wojny i chwały. Dzieje Polski w XVII wieku". Etap międzyszkolny poprzedzony został etapem szkolnym, w którym wzięli udział zainteresowani uczniowie klas VI- VIII. Wysoką lokatę zajął SZYMON JĘDRZEJEWSKI, uczeń klasy 8b, który uzyskał III miejsce, zaś V piąte miejsce wśród przybyłych uczestników zdobył Filip Poszwiński, również uczeń klasy VIII b. Uczniowie zmagali się z trudnym zagadnieniem, obfitym w liczne daty, pojęcia, postaci i wydarzenia. Pracowali z portretem królewskim, mapą, krzyżówką, uzupełniali tekst z łukami, dopasowywali postaci do opisów... .

      GRATULUJEMY!

      Nauczyciele historii

     • WITAJ PRZYGODO!

     • Maj – to miesiąc, kiedy warto ruszyć w Polskę, by poznawać niezwykłe historycznie, kulturowo i przyrodniczo zakątki naszego kraju. Dwa lata pandemii uniemożliwiły nam podróżowanie i integrowanie się na wspólnych wyjazdach.

                  W tym roku szkolnym nadrabiamy te zaległości ze zdwojona siłą. Dlatego też kl. VIB, VIC
      i częściowo VIIB wybrały się dwukrotnie na zwiedzanie ciekawych, „jedynych takich miejsc”
      w polskim krajobrazie.

                  Najpierw – 11.05. - pojechaliśmy do Torunia. Tam poprzez atrakcyjną grę miejską dowiedzieliśmy się o historycznych postaciach i ich związkach z tym miastem, poznaliśmy topografię Starego Miasta i unikatowe zabytki. Dalej ruszyliśmy do byłej pruskiej twierdzy, gdzie
      z pochodniami przeszliśmy ciemnymi lochami aż na szczyt góry, skąd żołnierze bronili murów miasta. Później spróbowaliśmy swoich sił w biegu terenowym, by na koniec wcielić się
      w średniowiecznych cukierników i wypiec tradycyjne toruńskie pierniki.

                  Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni entuzjazmu, wróciliśmy późnym wieczorem
      do Skierniewic.

                  W tydzień później – 20.05. - pojechaliśmy na południe Polski do Zabrza. Ta wycieczka miała zupełnie inny charakter: łączyła edukację kulturalną z doradztwem zawodowym w praktyce.

                  Najpierw byliśmy z wizytą w Teatrze Nowym w Zabrzu na spektaklu „|Zemsta”, który
      w sposób żywy, dowcipny i zrozumiały przybliżył nam treść szkolnej lektury obowiązkowej.
      Po przedstawieniu mieliśmy niezwykłą okazję spotkać się z odtwórcą roli Cześnika – znanym aktorem i dyrektorem tego teatru p. Zbigniewem Stryjem oraz młodym aktorem p. Maciejem Kaczorem, który wcielił się w rolę Wacława Milczka. Obejrzeliśmy z bliska kostiumy teatralne
      i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w towarzystwie „gwiazd” teatru.

                  Dla nas szczególnie wzruszające było spotkanie z p. Mackiem, który pochodzi
      ze Skierniewic i jest absolwentem naszej szkoły! Po skończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu podjął pracę zawodową w zabrzańskim teatrze. Pan Maciej jest dla nas inspiracją w poszukiwaniu wyborów na przyszłość i konsekwentnego dążenia do celu.

                  Nasyceni duchową ucztą odwiedziliśmy pobliską gastronomię, żeby nabrać sił na kolejną
      i niecodzienną dla mieszkańców Mazowsza przygodę – zwiedzanie muzeum węgla kamiennego.            Po podzieleniu się na 4 grupy i założeniu ochronnych kasków stanęliśmy przed ogromnymi drzwiami „Królowej Luizy” – jednej z wielu na Górnym Śląsku kopalni – muzeów. Wędrując ciemnymi korytarzami z górniczymi lampkami na szyi, słuchaliśmy opowieści przewodnika, który przywitał nas tradycyjnym pozdrowieniem Ślązaków: „Szczęść, Boże”. Najciekawsze i najbardziej ekscytujące było wcielenie się w prawdziwego górnika i spróbowanie ciężkiej pracy przy wydobywaniu czarnego złota, jak to było w dawnych czasach. Następnie przeszliśmy krótki kurs pomocy przedmedycznej, przypominając sobie, czego uczyliśmy się w szkole. Na koniec – wielka niespodzianka! Przejażdżka kopalnianą kolejką po labiryncie korytarzy w węglowym królestwie. Czas spędzony w kopalni minął bardzo szybko i żal było wychodzić. Jeszcze tylko zakup pamiątek i cza wracać do domu!

                  Umorusani węglem, ale niezwykle zadowoleni wróciliśmy „wesołym autobusem” 
      do Skierniewic. Całą powrotną drogę śpiewaliśmy, rozmawialiśmy i wspominaliśmy fantastyczną wycieczkę. Ten wyjazd nas bardzo zintegrował i pozwolił odnowić dawne przyjaźnie z realu, które przez długie pandemiczne spotkania online nieco osłabły.

                  Dziękujemy władzom Miasta Skierniewice za dofinansowanie naszej podroży do Zabrza, dzięki czemu mogliśmy w komplecie udać się na wycieczkę i zabrać naszych ukraińskich kolegów.

                  Już planujemy kolejne wyjazdy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

     • DZIEŃ DZIECKA FUNDACJI POLSAT

     • W niedziele 29 maja w naszym miescie organizowany był Dzień Dziecka z Fundacja Polsat. W wydażeniu wzieła udział również nasza Szkoła. Uczniowie w organizowanej przez UM Skierniewice akcji posprzątali Park Miejski. Następnie wraz z Nadleśnictwem Skierniewice zasadzili swoje drzewko. W wydarzeniu wzieło udział 16 naszych uczniów, ktorzy aktywnie wykorystali pobyt w naszym parku. Na zakończenie były lody i wata cukrowa. Dziekujemy za zaproszenie! Brawa dla naszych uczniów! BRAWO SP2!

     • IV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM SP2

     • W zakończonym Finale Wojewódzkim Tunieju o Puchar Tymbarku Z Podwórka Nha Stadion chłopców w kategorii U10 reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skierniewicach, zawodnicy trenujacy na codzień w Unii rocznika 2012 (trener Karol Skrzydło), zajęli bardzo dobre IV miejsce w woj. łódzkim!!!!

      Ogólnopolski Turniej Tymbarku był w tym roku XXII edycją zmagań piłkarskich dziewcząt i chłopców z całej Polski! Rozgrywki prowadzone w formie eliminacji w 16 województwach od kilku lat kończy finał na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

      Przygodę z "Tymbarkiem" nasi zawodnicy rozpoczęli wygrywając turniej eliminacyjny w Skierniewicach gdzie okazalismy sie najlepsi w gronie czterech startujacych szkół. Tym samym otrzymaliśmy prawo gry w Turnieju Finałowym w Łodzi!

      W piatek 20 maja na obiektach treningowych Łódzkiego Klubu Sportowego, reprezentacja SP2 wygrała swoją grupę bez straty punktu a następnie uzyskała powytywny wynik w rywalizacji ćwierćfinałowej!!!!

      W piątek pokonaliśmy reprezentacje szkół z:

      Koluszek,

      Moszczenicy,

      Konstantynowa Łódzkiego

      i Łęczycy.

      W efekcie będąc w najlepszej "4" wojewodztwa, SP2 mogło zagrać w wąskim finale "Top 4" na głównym stadionie ŁKS!

      Sobotnie zmagania rozpoczeliśmy meczem półfinałowym z najsilniejszym zespołem Turnieju, późniejszym zwycięsca: MG13 (Marcin Gortat 13 - zespół ŁKS rocznika 2012). Mecz zakończył sie zwycięstwem łodzian i to oni awansowali do finału. W meczu o III miejsce i naszej słabej dyspozycji psychicznej niestety ulegliśmyna SP6 Zduńska Wola.

      Pomimo mało udanej soboty na stadionie ŁKSu zrobiliśmy świetną reklame skierniewickiej piłce, naszemu miastu, Naszej Szkole! W piątkowych zmaganiach wygraliśmy wiecej niż chcieliśmy. Jechaliśmy do Łodzi po walkę i dobre pokazanie się, a wygraliśmy WIELKI FINAŁ NA STADIONIE ŁKS! Spełniliśmy swoje marzenia! Zagraliśmy na pięknym stadionie, na ktorym wielu dorosłych marzy zagrać!! Nam się to udało i nikt nam tej radości już nie odbierze

      DUŻE BRAWA DLA CALEGO ZESPOŁU!!! BYLIŚCIE WSPANIALI!!!

      Skład Naszej reprezentacji:

      Wiktor Pazurek (br, kl. 3c) - Larczyński Franciszek(kl.3c), Nowak Olaf (kl.3c) - Pazurek Nikodem (kl.3c) - Aleksandr Pohorielov (kl.2a), Kacper Kulawiak(kl.3a) - Jagodziński Jan (kl.3c), Skibiński Miłosz (kl.3c), Klimczyk Jakub (kl.3c).

      Trenerem zespołu: Karol Skrzydło.

      Opiekun: Ewa Zdzieszyńska- Tasak.

      Podziękowania dla rodziców naszych uczniów za szybka organizację sobotniego transportu oraz pyszną pizze na zakończenie.

      Podziękowania dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 za ufundowanie naszej drużynie pięknych koszulek - przyniosły szczęście! DZIĘKUJEMY!!