Dnia 21.03.2023 roku odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas VI – VIII.
Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2022/23
- 2
Dzień otwarty 29.03.2023
Drodzy Rodzice uczniów klas IV-VIII
W dniu 29.03.2023 r. (środa) zapraszamy na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami.
Spotkania odbędą się w budynku przy ul. 1 Maja 15.
Oczekujemy Państwa w godzinach:
- 17.00 - 18.00 - spotkania z Rodzicami uczniów kl. IV-V
- 18.00 - 19.30 - spotkania z Rodzicami uczniów kl. VI-VIII
Wszyscy nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim, a wychowawcy będą oczekiwać na Państwa w salach lekcyjnych. Przydział sal będzie wywieszony na dolnym i górnym korytarzu w dniu spotkania.
Szkolny Dzień Talentów 2023
Dnia 21 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Talentów. Uzdolnieni uczniowie klas IV- V zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne, instrumentalne i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów . Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i dziękujemy za udział. Jesteście wspaniali.
521 marca 2023r.
i znowu mamy wiosnę 😊
Po długiej zimie zawitała do nas
Pani Wiosna
szczęśliwa i radosna !!!
Uczniowie naszej szkoły I Dzień Wiosny uczcili organizując
Szkolny Dzień Talentów.
Każdy uczeń miał okazję pochwalić się swoimi zdolnościami, talentami, pasjami.
Pamiętajmy, że czasami właśnie na tych małych szkolnych scenach rodzą się wielkie gwiazdy.
Talent wokalny zaprezentowały uczennice:- Kinga Lipke VIII C
- Kotecka Anna VII A
- Dyszkowska Magdalena VIII E
- Dyszkowska Natalia VIII EW układach tanecznych wystąpiły uczennice klas:
Kotecka Anna VII A, Dyszkowska Magdalena VIII E, Dyszkowska Natalia VIII E
a także uczennice z klasy VI A
Konferansjerem była uczennica Nina Kubicka z klasy VIII CPo występach artystycznych dyrekcja szkoły rozdała dyplomy i stypendia naukowe dla najlepszych uczniów naszej szkoły za I półrocze roku szkolnego 2022/2023
6
Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2022/23
Dnia 21.03.2023 roku odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas IV – V.
2
Zawody powiatowe - Gry i Zabawy w ramach Igrzysk Dzieci
4 marca 2023 roku uczniowie klas I – IV wzięli udział w zawodach powiatowych
Gry i Zabawy w ramach Igrzysk Dzieci organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.
Rywalizacja była wyrównana i bardzo zacięta, a konkurencje nie należały do łatwych. Emocje sięgały zenitu i udzielały się wszystkim obecnym w hali. Nasi uczniowie, po bardzo dobrym występie, zajęli drugie miejsce.Tuż po zawodach postanowili, że w przyszłym roku poprawią swój wynik.Gratulacje dla wszystkich naszych młodych sportowców!
9
XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poeci dzieciom"
Spektakl teatralny "Przygoda w bibliotece"
Podsumowanie osiągnięć uczniów z klas I-III.
- 24
Przegląd Pieśni Patriotycznej
W czwartek 2 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej.
Nasza szkołę reprezentowali:
Mateusz Graszka z klasy IV b,
Maja Koprowicz z klasy VIb,
Anna Kotecka z klasy VII a
oraz Kinga Lipke z klasy VIIIc.
Gratulujemy !
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej "Jan Paweł II - Nasz Patron"
W piątek 10 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Religijnym o Świętym Janie Pawle II, który odbywał się w Szkole Podstawowej nr 5. Celem konkursu było kultywowanie pamięci o św. Janie Pawle II, zapoznanie się z Jego nauczaniem i Jego dziełami. Miło nam poinformować, że w kategorii klas VII – VIII nasi uczniowie zajęli pierwsze i drugie miejsce.
Miejsce pierwsze - Sylwia Stachecka kl. VII a
Miejsce drugie - Wojciech Makowski kl. VII a
Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy dużej wiedzy na temat naszego papieża.
Katarzyna Lange
Wyniki w Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych OLIMPUS
WSPANIAŁY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
Jak co roku nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskich Olimpiadach Przedmiotowych OLIMPUS. Tym razem nasi uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z biologii, języka angielskiego i niemieckiego.
I oto nasi laureaci:
BIOLOGIA
Izabela Sidoruk, klasa 6a – 3 miejsce w kraju, laureatJĘZYK ANGIELSKI
Mikołaj Dudek, kl. 5e - 5 miejsce w kraju, laureat
Sebastian Gierach, kl. 5b - 8 miejsce w kraju, laureat
Agata Gmerek, kl. 6a - 3 miejsce w kraju, laureat
Klaudia Kuśmierczyk, kl. 6e - 3 miejsce w kraju, laureat Szymon Genert, kl. 6b - 6 miejsce w kraju, laureat
Adam Jankowski , kl. 6e - 7 miejsce w kraju, laureat
Zoe Dudek, kl. 6d - 9 miejsce w kraju, laureat
Wiktor Samuła, kl. 6b – 10 miejsce w kraju, laureat
Filip Bysynger, kl. 8d – 7 miejsce w kraju, laureatGratulacje dla naszych uczniów i ich nauczycieli !!!
Agnieszka Jelonek-Krupińska
Szkolny koordynator konkursu
Dzień Bezpiecznego Internetu 2023
1 marca 2023 roku w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu 2023. Działajmy razem” w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów z klas VII. Uczniowie obejrzeli webinarium „Gadanie o relacjach - Kontakty międzyludzkie online i offline”.
Debatę poprowadziła Pani dr Dominika Urbańska – Galańciak - medioznawca, dyrektor zarządzająca SPIDOR, członek zarządu Interactive Software Federation of Europe oraz rady programowej Polskiego Towarzystwa Badania Gier.
Uczniowie mogli podyskutować nt. wpływu relacji w Internecie na relacje w szkole wśród uczniów oraz między uczniami a nauczycielami, ale także o śladzie cyfrowym i higienie cyfrowej. Omówili problematykę wykorzystywania urządzeń ekranowych w szkole – korzyści i problemy wynikające z różnych podejść (brak regulacji, jasno określone zasady korzystania, całkowity zakaz).
Serdecznie dziękujemy Pani dr Dominice Urbańskiej – Galańciak za interesujące i kreatywne spotkanie z naszymi uczniami.
Małgorzata Morawska
Spotkanie z Kajetanem Patrykiem Duszyńskim - mistrzem olimpijskim.
Dnia 21 lutego 2023 roku w auli SP9 grupa uczniów naszej szkoły z opiekunem Ewą Zdzieszyńską- Tasak uczestniczyła w spotkaniu z mistrzem olimpijskim z Tokio w sztafecie mieszanej 4x 400 Kajetanem Duszyńskim oraz jego trenerem Krzysztofem Węglarskim. Rozmowę z gośćmi prowadzili Aneta Sarna i Dariusz Machowski. Były pytania o początek kariery sportowej, emocje podczas startu na olimpiadzie, trudy treningów i plany na przyszłość. Zobaczyliśmy również prezentację dotyczącą sukcesów Kajetana Duszyńskiego i jego trenera. Na koniec był czas na pamiątkowe zdjęcia.
Laboratoria przyszłości w naszej "dwójce"
- 4
W dniu 23.02.2023r. odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone dla grup 10-15 osobowych uczniów klas 5. W czasie wizyty edukatorzy poprowadzili zajęcia dla poszczególnych grup. W ciągu jednego dnia para edukatorów przeprowadziła łącznie 10 godzin lekcyjnych.
Zajęcia pokazowe dotyczyły następujących bloków tematycznych:
DRUK 3D
Wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej (posiadanej przez prawie wszystkie szkoły w Polsce - dzięki programowi Laboratoria Przyszłości). Młodzież w ciągu 1 godziny lekcyjnej zapozna się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto w ramach ćwiczenia uczeń/uczniowie przygotują będą wprowadzać drobne modyfikacje w przygotowanym projekcie, aby następnie przesłać projekt do drukarki w celu wydrukowania finalnego efektu swojej pracy.
JAK WIDZI KOMPUTER?
Wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów. Młodzież w ciągu 45 minut zapozna się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to będzie stanowić wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”.
MIKROKONTROLERY
Automat do podlewania roślin. Uczniowie obserwują, jak przy pomocy prostego mikrokontrolera powstaje narzędzie do podlewania roślin, które można wykonać w każdym domu (przy współpracy rodzica i dziecka). Automat decyduje o momencie rozpoczęcia podlewania na bazie odczytów z czujników wilgotności (jeżeli roślina ma za sucho, następuje podlewanie aż do momentu, gdy ziemia uzyska odpowiednią wilgotność). Do automatu dostarczana jest aplikacja mobilna z możliwością sterowania wszystkimi parametrami wraz z ich wizualizacją.
GOGLE VR
Mobilne Laboratoria Przyszłości wyposażone w zestawy okularów Class VR pozwalają na realizację podstawy programowej z wielu przedmiotów. 14 modułów dydaktycznych, m.in. biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, technologia, ponad tysiące wizualizacji i modeli 3D do zastosowania w szerokim zakresie tematycznym. Uczniowie i nauczyciele mają możliwość korzystania z gotowych zasobów i tworzenia własnych projektów lekcji. System Class VR to nowy wymiar nauczania interdyscyplinarnego.
Wystawa z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją
- 9
20 lutego klasa 6e z p. Magdaleną Radek oraz p. Joanną Makowską odwiedziła wystawę w atrium Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Dotyczyła ona bardzo istotnego zagadnienia. Depresja to choroba o podstępnym przebiegu. Jest główną przyczyną wielu samobójstw. W ramach Światowego Dnia Walki z Depresją obejrzeliśmy ekspozycję zrealizowaną przez uczniów Moniki Umańskiej z ZSZ nr 2 w Skierniewicach. Porozmawialiśmy o tym, jakie są przyczyny depresji, jak odróżnić depresję od zwykłego spadku nastroju i jak z nią walczyć. Uczniowie nagrali krótki filmik o tej chorobie.
Tego samego dnia mieliśmy okazję spotkać się z wyjątkowym artystą - Ireneuszem Rolewskim, który opowiedział nam o swoim najnowszym dziele - kopii obrazu Jana Matejki pt. "Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem". Zwrócił uwagę na wiele ciekawych szczegółów, co pozwoliło nam wnikliwie przyjrzeć się pięknemu. obrazowi.
W centrum kompozycji zobaczyliśmy Kopernika, który przyklęknął i zwrócił wzrok ku niebu. Prawą dłoń wzniósł w górę, w lewej trzymał cyrkiel. Oderwany od pracy, wydawał się czymś poruszony. Pełną powagi twarz okalały bujne, ciemne loki – charakterystyczna fryzura znana z portretów astronoma.
CIACHO DLA HOSPICJUM
- 8
Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wzięli udział w naszej Szkole w akcji Ciacho dla Hospicjum, zarówno Wolontariuszom przygotowującym przepyszne smakołyki, jak i tym, którzy odwiedzali nasze stanowiska, częstowali się wyśmienitymi wypiekami i wrzucali datki na szczytny cel. Akcja okazała się niezwykle udana. Zainteresowanie całej społeczności szkolnej było bardzo duże. Świadczy o tym zebrana suma, która już została przekazana skierniewickiemu Hospicjum im. Anny Olszewskiej. Zebraliśmy łącznie 2168 zł!
PIĘKNIE DZIĘKUJEMY! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Opiekunowie
Szkolnego Koła Wolontariatu
i Samorządu Uczniowskiego
Walentynki
- 13
Walentynkowe amorki obdarowały Uczniów i Nauczycieli Naszej Szkoły serduszkami z życzliwym słowem. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji Samorządu Uczniowskiego. Pamiętajmy jednak, że warto być życzliwym na co dzień!
Walentynki w świetlicy
14 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Walentynki, które wpisały się do kalendarza imprez świetlicowych, jako dzień wyrażania sympatii, radości, przyjaźni oraz życzliwości.
Świetliczaki poznały legendę o św. Walentym oraz zwyczaje Święta Zakochanych. Z wielką ochotą i zaangażowaniem wykonywały kartki walentynkowe z życzeniami do „Poczty Walentynkowej” oraz dla swoich bliskich. W celu integracji grupy zorganizowałyśmy wesołe zabawy walentynkowe. Czas upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.
Tworzenie komiksów
- 19
Rozwijaniu wyobraźni służy także tworzenie opowiadań w postaci komiksów. Po omówieniu lektury ,, Kajko i Kokosz szkoła latania,, takiego właśnie zadania podjęli się uczniowie klas 4a i 4e. A oto efekty ich pracy.
Red. Elżbieta Łopatka
Ciacho dla hospicjum
Igrzyska Dzieci w Koszykówce
- 7
Reprezentacja naszej Szkoły zdobyła III miejsce w Koszykówce chłopców klas 4-6.
Igrzyska Dzieci odbyły się w piatel 3 lutego w hali OSiR przy ul. Tetmajera.
Nasi chłopcy w gronie 5 zgloszo ych szkół podstawowych zajeli III miejsce.
W pierwszym meczu SP2 pomonało SP5 16:9 i ten wynik dał awans do połfinału. A w nim niestety uleglismy SP4 znacząco blisko 20 punktami. W meczu o najniższy stopień podium pokonalismy SP7 24:19!
Brawo dzieciaki!
BRAWO SP2!
Nasza Szkołe reprezentowali:
Błażej Piotrowski i Jan Mozga (obaj 6e), Patryk Wójcik i Wiktor Samuła ( obaj 6b) Borys Suszkowski i Julian Kępczyński (obaj 6a), Marcel Popek, Kacper Dziedzic, Kacper Gałęziewski, Przemysław Cieślak (wszyscy 6c) oraz Gustaw Szyszczyński (5b)
Archiwum Aktualności