• KONKURS PLASTYCZNY „WSPÓLNIE PRZECIWDZIAŁAMY UZALEŻNIENIOM”

     • 14 listopada 2022 roku odbyły się prace komisji konkursowej, której celem było wyłonienie najlepszych prac nadesłanych do KMP w Skierniewicach w ramach konkursu plastycznego „Wspólnie przeciwdziałamy uzależnieniom” zorganizowanego w ramach akcji edukacyjno-profilaktycznej „Młodość bez uzależnień”.

      Komisja Konkursowa wyłoniła 12 zwycięskich prac, wśród których znalazły się dwie prace naszych uczniów: Małgorzaty Majcher oraz Kacpre Brzezińskiego. Z nagrodzonych prac złożony zostanie kalendarz profilaktyczny  na rok 2023.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

      Opiekun: Iwona Tartanus

     • Uroczysty apel z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI.

     •          Dnia 10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste apele

      upamiętniający 104 rocznicę

      odzyskania przez Polskę niepodległości. O symbolicznej godzinie 11.11 włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”  i wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

      NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu, który odbył się w czwartek 10 listopada. Pamięć o tamtych trudnych czasach, o walczących Polakach i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Uczniowie podkreślali jak ważna jest Polska - wolna Ojczyzna, którą powinniśmy szanować, podziwiać i kochać.  

      Społeczność naszej szkoły w tym dniu wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki

                   „Szkoła do hymnu” i o symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy -  „Mazurka Dąbrowskiego”. 

     • Ogólnopolski projekt "Ślemy do Was pozdrowienia"

     • KLASA IV A bierze udział w OGÓLNOPOLSKIM KLASA IV A bierze udział w OGÓLNOPOLSKIM Międzyszkolnym projekcie edukacyjnym 

      "Ślemy do Was pozdrowienia" 

      W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi powoli w niepamięć. Łatwiej jest napisać maila czy też SMS, komunikować się przez portale społecznościowe. Zapominamy, że tradycyjnie korespondując rozwijamy kreatywność, ćwiczymy pisownię i piękne kaligraficzne pismo. Pocztówki są również czymś trwałym, mogącym stać się wspaniałą pamiątką na długie lata. 

      Okazją do wysłania pocztówki nie muszą być tylko święta. Można to zrobić...tak po prostu, żeby komuś sprawić przyjemność. Dlatego warto podtrzymywać tę tradycję, gdyż jest to ciekawa forma komunikowania się z innymi. Tego ucza sie na j. Polskim, poza tym udział w tej inicjatywie pozwoli rozwinąc równiez wiedzę z zakresu geografii.

      Projekt polega na wymianie widokówek pomiędzy szkołami z całej Polski oraz stworzeniu pocztówkowej mapy naszego kraju. W ramach korespondencji przez uczniów będą wysyłane widokówki z danej miejscowości. W treści umieszczony zostanie tekst pozdrowień oraz zachęta do odwiedzenia regionu, miasta reprezentowanego przez daną placówkę.  W najblizszej przyszłości pokażemy relacje z NASZEJ pracy.

      Red. Elżbieta Łopatka

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

     • 21 października 2022 r.

      odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. 

              Poszczególne klasy zaprezentowały krótką część  artystyczną. Następnie dzieci, w  obecności Dyrekcji Szkoły oraz rodziców,  złożyły ślubowanie na Sztandar Szkoły, a pan dyrektor Artur Błażejewski pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2.

              Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i legitymacje szkolne. W klasach czekała na nich słodka niespodzianka.

                 Upamiętnieniem tej uroczystości były wspólne klasowe zdjęcia.

     • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU PAMIĘTA

     • Cały listopad jest miesiącem pamięci o tych, co odeszli. Jednak w dniach poprzedzających 11 Listopada – jedno z najważniejszych świąt narodowych – szczególnie wspominamy żołnierzy, powstańców i wszystkich, którzy walczyli o wolność w różnych momentach historii naszej Ojczyzny. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu od najmłodszych do najstarszych odwiedzili miejsca pamięci narodowej w Skierniewicach. Zapaliliśmy znicze na grobach żołnierskich, przy pomnikach poległych, a także przy Pomniku Niepodległości na placu Jana Pawła II. Oddaliśmy hołd tym, co stracili życie za Ojczyznę.

      Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 2 pamięta!

     • Nagrody Prezydenta Miasta Skierniewice

     • 29 października 2022 roku w sali koncertowej CEKiS, po raz kolejny zostały wręczone nagrody Prezydenta Miasta Skierniewice dla uczniów którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w poprzednim roku szkolnym.

      Wśród wyróżnionych są uczniowie naszej szkoły:

      Maja Milczarek

      Nina Kubicka

      Wiktoria Skorłutowska

      Szymon Sidoruk

      Maciej Pawlik

      Weronika Lesiak

      Miłosz Więcek

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Zdjęcia: I love SKC

     • Pasowania  na Świetlika

     •                           25 października 2022 roku obyła się uroczystość Pasowania  na Świetlika.

                Świetlik to oczywiście członek świetlicowej gromady. Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, zanim zostali przyjęci do grona świetlików musieli wykonać różnorodne zadania, sprawdzające ich wiedzę, umiejętności oraz poczucie humoru. Był więc test wiedzy, test zabawy, sprawności oraz test śmiechu. Dzieci z powodzeniem przeszły wszystkie zadania. Nastąpiło uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na świetlika. Na pamiątkę naszej uroczystości, każde dziecko otrzymało świetlikową odznakę.

     • Eliminacje do 23 Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży Piosenki Jana Wojdaka 2022

     • W dniu 21 października 2011r. w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbyły się eliminacje do 23 Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży Piosenki Jana Wojdaka 2022.

              Uczennica naszej szkoły Zuzanna Paradowska z klasy IV e

      otrzymała nominację do udziału w finale tego konkursu, który odbędzie się w dniach 12 i 13 listopada 2022 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.
                                                                                                                Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Zuzanna Paradowska oraz członkowie jury:Aleksander Pałac - muzyk, kompozytor, redaktor muzyczny TVP, Kawaler Orderu Uśmiechu; Korneliusz Pacuda - redaktor muzyczny Polskiego Radia

      Link do występu Zuzi na eliminacjach w Skierniewicach. Śpiewa piosenkę "Księżniczką być"

      https://liblink.pl/YmygetjIj0

     • Konkurs muzyczny - Dżem, blues rocknroll

     • 27 października 2022 roku w filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skierniewicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu muzycznego  Dżem, blues  rocknroll poświęconego twórczości zespołu Dżem. W kategorii  klas V-VI szkoły podstawowej, uczeń naszej szkoły

      Szymon Urbaniak z klasy VI  b

      zajął I miejsce.
                                                                                                                                                      Gratulujemy !

      Rozstrzygnięcie konkursu muzycznego.

     • Sprzątanie cmentarzy

     • W tygodniu poprzedzającym tradycyjne polskie święto wspomnienia zmarłych – Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny - członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami wybrali się na skierniewickie cmentarze: Strzelba, św. Józefa oraz zabytkowy cmentarz przy kościele św. Stanisława w celu uporządkowania opuszczonych grobów mieszkańców miasta oraz mogił żołnierskich i ofiar wojen. Uczniowie z zapałem, energią i zaangażowaniem grabili liście, zbierali wypalone lampki, wyrywali zielsko, wycierali tablice na pomnikach, a także ustawiali przewrócone krzyże. Po zakończonych pracach zapalili znicze, które cała społeczność szkolna zbierała wciągu poprzedniego tygodnia.

      Tą akcją zrealizowaliśmy jedno z zadań działalności wolontariatu: pamięć o przodkach oraz żołnierzach poległych w czasie wojen i powstań i opieka ich grobami.

      Zapraszamy do galerii zdjęć dokumentujących to wydarzenie.

     • #Szkołapamięta

     • Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w akcji #Szkoła pamięta. Pod opieką wychowawców i nauczycieli  klasy młodsze, jak też  starsze, porządkowały miejsca pochówku  osób, których nie ma już wśród nas. Wielu z nich zapisało się w naszej historii jako postaci wybitne, zasłużone w walkach o wolność naszego kraju, naszej lokalnej ojczyzny. Na grobach zapłonęły znicze.                                                 

      Uczniowie z klasy VI b: Ania Toczyska, Ina Kosonóg, Agnieszka Dolecka, Julka Dębska, Filip Pawlik, Szymon Urbaniak, Janek Rokicki , Patryk Wójcik przygotowali prace upamiętniające ważne wydarzenia historyczne i bohaterską postawę Polaków oraz tradycje Zaduszek. Słowa wielkiego Polaka – Józefa Piłsudskiego niech zawsze będą z nami:

         ,,Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi,   czasowo zajmujących dane terytorium”.

      Koordynator: Anna Anwajler

     • Nominacja

     • z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie łódzkim jest prowadzony przez „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany”.

      Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymali pracujący w Państwa szkole nauczyciele: Ewa Grzegorzewska, Katarzyna Markowicz, Małgorzata Kobierska.

      Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel

       

     • Uroczyste otwarcie kuchni i stołówki szkolnej

     •     W dniu 14 października 2022 r., tuż po uroczystości związanej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, nastąpiło kolejne, bardzo ważne wydarzenie dla naszej społeczności szkolnej. Zaszczyceni obecnością wielu zaproszonych gości świętowaliśmy zakończenie przebudowy i remontu kuchni oraz stołówki szkolnej.

           Był to przede wszystkim czas na podziękowania, wyrażenie zadowolenia i wdzięczności oraz czas na wspomnienia, bowiem przygotowana prezentacja multimedialna przypomniała jak wyglądało i jak zmieniało się to miejsce na przestrzeni wielu lat. Następnie wszyscy byli świadkami symbolicznego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia obiektu.

           Inwestycja opiewająca na sumę ponad 1,5 mln złotych została sfinansowana przez Miasto Skierniewice. Obecnie kuchnia spełnia wszystkie wymogi i przepisy sanitarne oraz została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Pomieszczenie, w którym znajduje się stołówka szkolna wygląda nowocześnie, są nowe stoły i krzesła, pomalowane ściany, piękna podłoga i oświetlenie. Dodatkowo miejsce to pełni również funkcję sali konferencyjnej, gdyż został tam zamontowany sprzęt do prezentacji audiowizualnych. Z całą pewnością metamorfozę kuchni i stołówki można uznać za niezbędną i wzbudzającą zachwyt.