• Akcja BohaterON

     • Pani Ela Łopatka sprawia że lekcje języka polskiego są tym, na co uczniowie czekają z ciekawością. Jak sama mówi "Istotą jest praca grupowa i kształcenie umiejętności a nie tylko nauka dla oceny.

      Pierwszą okazją, aby wykorzystać umiejętności, jakie zdobyli uczniowie było zaangażowanie się w akcję BohaterOn. Uczniowie przez kilka lekcji ćwiczyli sposoby pisania listów, formę graficzną. Następnie w grupach napisali listy, które zostaną przesłane POWSTAŃCOM."

     • Sprzątanie cmentarza

     • Pamiętamy o tych, którzy odeszli …         

      Współpracując z Towarzystwem Przyjaciół Skierniewic i Muzeum Historycznym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji uporządkowania najstarszej nekropolii Skierniewic, jaką jest cmentarz przy kościele św. Stanisława, troszcząc się tym samym o nasze wspólne dziedzictwo.

      Znajdują się tam nagrobki obywateli naszego miasta, którzy niejednokrotnie zapisali się w historii, dając przykłady patriotyzmu, ofiarności i służby swojej małej ojczyźnie. Młodzież bardzo aktywnie i z radością przyjęła  inicjatywę i to nie tylko w kontekście wykonania prac porządkowych. Była to też doskonała okazja do głębszej refleksji nad przemijaniem i pamięci o naszych przodkach.        

      Listopad to czas, kiedy nawiedzając groby tych, którzy już odeszli, szczególnie pochylamy się nad tajemnicą życia i śmierci. Uroczystość Wszystkich Świętych w szczególny sposób nastraja nas do wspomnienia tych, którzy przeszli już do wieczności. Patrzymy na nich w perspektywie życia wiecznego. Ci, którzy dostąpili już zbawienia, są dla nas orędownikami przed Bogiem.

      Natomiast 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące o ich zbawienie. "Świętość nie jest luksusem przeznaczonym dla niewielu. Jest zwykłym Twoim i moim obowiązkiem. Ja mam być święta na swój sposób – Ty na swój" - Matka Teresa z Kalkuty                 

      K. Lange

     • Wycieczka kl. 5e i 5d

     • 13 października klasa 5e i kl. 5d wybrały się na wycieczkę do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik oraz do Zamku Królewskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Obowiązek noszenia maseczek

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele

      Ze względu na stale zwiększającą się liczbę stwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 wśród uczniów i pracowników szkoły od dnia 3 listopada w szkole obowiązuje nakaz noszenia maseczek w częściach wspólnych (korytarze szkolne, sanitariaty, sekretariat, świetlica, stołówka, biblioteka, itp.).

      Podejmowane działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii oraz umożliwienie, jak najdłuższego funkcjonowania zajęć w formie stacjonarnej.

      Artur Błażejewski

      Dyrektor szkoły