• Światowy Dzień Autyzmu

• 2 kwietnia odbył się Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji w dwóch klasach czwartych (4a i 4b) odbyły się zajęcia przybliżające problemy ludzi dotkniętych spektrum Autyzmu prowadzone przez psychologa i pedagoga szkolnego.

Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się i doświadczyli na sobie w jaki sposób dzieci autystyczne odbierają bodźce z zewnątrz. Wybrany uczeń wcielając się w osobę z autyzmem poczuł negatywne skutki nadwrażliwości sensorycznej. Dziecko miało za zadanie wykonać proste zadanie matematyczne podczas, którego jednocześnie słuchało muzyki, świecono mu latarką po oczach i głaskano piórkiem po rękach. To doświadczenie pokazało uczniom, że dzieci autystyczne są często przestymulowane i przez to nie potrafią wykonać wielu prostych zadań poprawnie.

Ponadto dzieci obejrzały film edukacyjny i na jego podstawie stworzyły plakat, na którym wspólnie napisaliśmy jak zachowuje się osoba autystyczna. Symbolem tego święta stał się kolor niebieski, zachęciliśmy uczniów aby w tym dniu ubrali się na niebiesko. Wyraziliśmy w ten sposób naszą solidarność, tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób z Autyzmem.

• Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria przyszłości. Umowy zostały już podpisane.

Teraz czekamy na sprzęt, meble, pomoce dydaktyczne i wyposażenie pracowni.

Mamy dla Was wiele niespodzianek, min.drukarki 3D, studio filmowe i dźwiękowe, drony, klocki LEGO, gogle do virtualnej rzeczywistości, i in.

Myślę, że nauka stanie się dla Was fantatstyczną zabawą.

Ja również nie mogę się doczekać :-)

Artur Błażejewski