• DZIEŃ DZIECKA FUNDACJI POLSAT

• W niedziele 29 maja w naszym miescie organizowany był Dzień Dziecka z Fundacja Polsat. W wydażeniu wzieła udział również nasza Szkoła. Uczniowie w organizowanej przez UM Skierniewice akcji posprzątali Park Miejski. Następnie wraz z Nadleśnictwem Skierniewice zasadzili swoje drzewko. W wydarzeniu wzieło udział 16 naszych uczniów, ktorzy aktywnie wykorystali pobyt w naszym parku. Na zakończenie były lody i wata cukrowa. Dziekujemy za zaproszenie! Brawa dla naszych uczniów! BRAWO SP2!

• IV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM SP2

• W zakończonym Finale Wojewódzkim Tunieju o Puchar Tymbarku Z Podwórka Nha Stadion chłopców w kategorii U10 reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skierniewicach, zawodnicy trenujacy na codzień w Unii rocznika 2012 (trener Karol Skrzydło), zajęli bardzo dobre IV miejsce w woj. łódzkim!!!!

Ogólnopolski Turniej Tymbarku był w tym roku XXII edycją zmagań piłkarskich dziewcząt i chłopców z całej Polski! Rozgrywki prowadzone w formie eliminacji w 16 województwach od kilku lat kończy finał na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Przygodę z "Tymbarkiem" nasi zawodnicy rozpoczęli wygrywając turniej eliminacyjny w Skierniewicach gdzie okazalismy sie najlepsi w gronie czterech startujacych szkół. Tym samym otrzymaliśmy prawo gry w Turnieju Finałowym w Łodzi!

W piatek 20 maja na obiektach treningowych Łódzkiego Klubu Sportowego, reprezentacja SP2 wygrała swoją grupę bez straty punktu a następnie uzyskała powytywny wynik w rywalizacji ćwierćfinałowej!!!!

W piątek pokonaliśmy reprezentacje szkół z:

Koluszek,

Moszczenicy,

Konstantynowa Łódzkiego

i Łęczycy.

W efekcie będąc w najlepszej "4" wojewodztwa, SP2 mogło zagrać w wąskim finale "Top 4" na głównym stadionie ŁKS!

Sobotnie zmagania rozpoczeliśmy meczem półfinałowym z najsilniejszym zespołem Turnieju, późniejszym zwycięsca: MG13 (Marcin Gortat 13 - zespół ŁKS rocznika 2012). Mecz zakończył sie zwycięstwem łodzian i to oni awansowali do finału. W meczu o III miejsce i naszej słabej dyspozycji psychicznej niestety ulegliśmyna SP6 Zduńska Wola.

Pomimo mało udanej soboty na stadionie ŁKSu zrobiliśmy świetną reklame skierniewickiej piłce, naszemu miastu, Naszej Szkole! W piątkowych zmaganiach wygraliśmy wiecej niż chcieliśmy. Jechaliśmy do Łodzi po walkę i dobre pokazanie się, a wygraliśmy WIELKI FINAŁ NA STADIONIE ŁKS! Spełniliśmy swoje marzenia! Zagraliśmy na pięknym stadionie, na ktorym wielu dorosłych marzy zagrać!! Nam się to udało i nikt nam tej radości już nie odbierze

DUŻE BRAWA DLA CALEGO ZESPOŁU!!! BYLIŚCIE WSPANIALI!!!

Skład Naszej reprezentacji:

Wiktor Pazurek (br, kl. 3c) - Larczyński Franciszek(kl.3c), Nowak Olaf (kl.3c) - Pazurek Nikodem (kl.3c) - Aleksandr Pohorielov (kl.2a), Kacper Kulawiak(kl.3a) - Jagodziński Jan (kl.3c), Skibiński Miłosz (kl.3c), Klimczyk Jakub (kl.3c).

Trenerem zespołu: Karol Skrzydło.

Opiekun: Ewa Zdzieszyńska- Tasak.

Podziękowania dla rodziców naszych uczniów za szybka organizację sobotniego transportu oraz pyszną pizze na zakończenie.

Podziękowania dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 za ufundowanie naszej drużynie pięknych koszulek - przyniosły szczęście! DZIĘKUJEMY!!