• Rusza rekrutacja do klas pierwszych

     • Rodzicom przyszłych pierwszoklasistów przypominamy o rozpoczynającej się rekrutacji do klas pierwszych:

      - w dniach od 4 do 12 maja 2023 r. będą przyjmowane zgłoszenia dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły

      - w dniach od 15 do 26 maja 2023 r. będzie prowadzona rekrutacja dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły

     • Warsztaty językowe

     • Kolejny dzień warsztatów językowych za nami.
      „Nauka przez zabawę” takie motto przyświecało naszym uczniom.

      20 kwietnia uczniowie wraz z organizatorką p. Barbarą  Przybył i opiekunem p. Adrianną Frątczak wzięli udział w spektaklu w języku angielskim oraz w warsztatach językowych.

      Charles the King ciekawy spektakl w języku angielskim opowiadający o sławnych ludziach. Teatr przybliżył Nam sylwetki członków rodziny królewskiej i wybitnych sławnych postaci świata show biznesu. Wszystko odbywało się w atmosferze dobrej zabawy. Odgrywanie ról, tańce, quizy, przebieranki to tylko niektóre punkty naszego wyjazdu.

      Myślimy, że po obejrzeniu fotorelacji zachęcimy wszystkich do udziału w kolejnych sesjach warsztatowych.

      Organizator
      Barbara Przybył

     • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

     • W dniach 25 i 26 kwietnia na boisku Orlik przy ul. Kilinskiego odbyły się eliminacje miejskie XXIII edycji Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Nasza szkoła w tym roku wystawiła dwie reprezentacje męskie (kategoriia u10 i u12) oraz jedną damską (kategoria u12). Niestety, żadnej z naszych drużyn nie udało się wywalczyć awansu do Finału Wojewódzkiego. We wtorek 25 kwietnia w rywalizacji dziewcząt (u12) nasza szkoła nie zdołała pokonać reprezentacji szkół SP5 i SP4. Chłopcy zaś byli blisko awansu jednak dwie wygrane i porażka nie dały upragnionego meczu finałowego. Na pocieszenie można tylko wspomnieć, że przegraliśmy tylko z późniejszym zwycięzcą SP4 i był to nasz najsłabszy mecz tego dnia. We wtorek, chłopcy starsi z kategorii u12 zmierzyli się w dwóch meczach, odpowiednio z: SP Klasyk i SP4. Niestety zwycięstwo i minimalna porażka zamknęły nam drogę do Finału. Uznać trzeba wyższość rywali. Nie zawsze można pomimo dobrej gry zwyciężać. Byliśmy blisko, lecz jednak ciut zabrakło.

      W męskiej reprezentacji zagrali: 
      Kategoria U10: Oleksandr Pohorielov, Jan Paradowski, Antoni Lesiński, Adam Kolwalczyk, Tomasz Czerwiński, Jakub Janota, Gabriel Kowalski, Sergiusz Kowalski.

      Kategoria U12: Nikodem Pazurek, Wiktor Pazurek, Franciszek Larczyński, Olaf Nowak, Kacper Kulawiak, Jan Jagodziński, Olaf Kalski, Olaf Oświęcimski, Ernest Woźniak.

      Opiekunem zespołu męskiego był p. Karol Skrzydło.
      Damską drużyną opiekowała się Ewa Zdzieszyńska-Tasak.

      Podziękowania za rywalizację i walkę dla każdego zawodnika. Podziękowania należą się również Radzie Rodziców naszej Szkoły, która ufundowała naszym dzieciom koszulki, w których czujemy sie jak prawdziwa drużyna!

      DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY!!!

     • „ Las, jako dom zwierząt i płuca Ziemi”

     • We wtorek 25 kwietnia, w ramach tematyki „ Las, jako dom zwierząt i płuca Ziemi” grupę świetlików odwiedził przedstawiciel Lasów Państwowych – Pan Marek Cieśla.

      Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy leśniczego.

      Las jest domem wielu zwierząt, korzystamy z jego dóbr. Praca leśnika wymaga umiejętności
      z różnych dziedzin nauki oraz wysokiej sprawności fizycznej
      . Dzięki temu precyzyjnie określa m.in. jaki gatunek drzewa posadzić w danym miejscu lub które drzewo wyciąć, aby nie zachwiać trwałości lasu. Nasz gość przyniósł specjalne urządzenia, które bardzo urozmaiciły zajęcia. Spotkanie z leśniczym cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem, uczniowie chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz sami zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

       Na zakończenie dzieci wręczyły Panu Markowi podziękowanie i zaśpiewały piosenkę  „Zielony dom”. Nasz gość również podarował dzieciom upominki.

     • Czyste ręce mamy i o zdrowie dbamy

     • Uczniowie klas I–III zrealizowali lokalny program edukacyjny „Czyste ręce mamy i o zdrowie dbamy” opracowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

      W dniach 24 i 26 kwietnia 2023r. przedstawicielki Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skierniewicach przeprowadziły zajęci edukacyjne uczniów klas trzecich naszej szkoły.

      W atrakcyjny sposób przypomniano podstawowe zasady higieniczne w zakresie nawyku prawidłowego mycia rąk i jego znaczenia w ochronie przed bakteriami/wirusami i pasożytami.

      Bardzo dziękujemy.     
                        
      Myję ręce bardzo starannie, nakładam mydło i czyszczę je.
      Myję palce, kciuki, nadgarstki, płuczę, osuszam, dokładnie wiem!

     • Światowy Dzień Higieny Rąk

     • W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Higieny Rąk, klasa 2b zrealizowała projekt Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skierniewicach pt. „Czyste ręce mamy i o zdrowie dbamy”. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, zapoznali się dokładnie z  instrukcją mycia rąk, uczestniczyli w doświadczeniu mającym na celu pokazanie, jak ważna jest higiena rąk oraz wspólnie wykonaliśmy plakat informacyjny.

      Pozdrawiamy.

      Ewa Grzegorzewska – wychowawczyni klasy II b

     • Spektakl w języku angielskim oraz warsztaty językowe.

     • Kolejny dzień warsztatów językowych za nami.

      „Nauka przez zabawę” takie motto przyświecało naszym uczniom.

      20 kwietnia uczniowie wraz z organizatorką p. Barbarą  Przybył i opiekunem p. Adrianna Frątczak wzięli udział w spektaklu w języku angielskim oraz w warsztatach językowych.

      Charles the King ciekawy spektakl w języku angielskim opowiadający o sławnych ludziach.

      Teatr przybliżył Nam sylwetki członków rodziny królewskiej i wybitnych sławnych postaci świata show biznesu

      Wszystko odbywało się w atmosferze dobrej zabawy.

      Odgrywanie ról ,tańce, quizy, przebieranki to tylko niektóre punkty Naszego wyjazdu.

      Myślimy ,że po obejrzeniu fotorelacji zachęcimy wszystkich do udziału w kolejnych sesjach warsztatowych.

                                                                                                                   Organizator

                                                                                                                                Barbara Przybył

     • IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - PIŁKA NOŻNA dziewczęta

     •                           W środę, 19 kwietnia 2023 r. w bardzo trudnych warunkach, w wodzie i w deszczu rywalizowały dziewczęta z klas VII- VIII . W pierwszym spotkaniu wygrały z SP nr 5, 1:0. W finale z SP 4, nie obyło się bez emocji. Wynik meczu zmieniał się następująco SP 4 - SP 2, 1:0, 1:1, 1:2, 2:2.

      Karne: 1:0.  

      Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie:

      1.Sylwia Stachecka – bramkarz

      2.  Maja Niemiec

      3. Maja Ciesielska

      4. Alicja Domasat

      5. Dyszkowska Natalia

      6. Maria Godlewska

      7. Łopatka Marcelina

      8. Pawlikowska Wiktoria

      9. Płotkowiak Nel

      Gratulujemy II miejsca. 😊

      Dziękujemy   zawodniczkom za emocjonujące spotkania.

                                                                                Opiekun grup:

                                                                         p. Katarzyna Janusz                                             

     • IGRZYSKA DZIECI - PIŁKA NOŻNA dziewcząt

     •                       18 kwietnia 2023r. na Orliku , ul. 1 Maja 15, odbyły się Igrzyska Dzieci w piłce nożnej dziewcząt. Do rywalizacji dziewcząt klas IV- VI przystąpiło cztery drużyny. Były to: SP nr 2, SP nr 4, SP nr 5 i SP nr 9.

      W pierwszym meczu, po bardzo zaciętej walce, nasze dziewczęta musiały uznać wyższość rywalek z SP nr 4. Wynik meczu 0:1. Walka o trzecie miejsce to zwycięstwo nad SP nr 9, 5:1.

      Skład SP nr 2

      1. Maja Niemiec- bramkarz

      2. Dudek Pola

      3. Dyjasińska Nikola

      4. Seliga Amelia

      5. Stefańska Lena

      6. Cybulska Gabriela

      7. Czajka Karolina

      8. Pilich Alicja

      9. Finke Laura

       Gratulujemy III miejsca 😊

                                                                       Opiekun grupy;

                                                                            p. Katarzyna Janusz

                     

     • Światowy Dzień Ziemi

     • W przeddzień Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy 1c postanowili zrobić coś dobrego dla swojej planety. Dzieci, zaopatrzone w rękawice i worki na odpady, ruszyły sprzątać najbliższą okolicę.

      Odblaskowy zielony pochód przeszedł ulicą 1 Maja wzbudzając niemałe zainteresowanie przechodniów i kierowców. Może ta akcja skłoni do przemyśleń nie tylko dzieci, ale również dorosłych? Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i od nas zależy jej przyszłość.

     • Kiermasz przedświąteczny

     • Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili przedświąteczny kiermasz pisanek zorganizowany przez nauczycieli religii i szkolny wolontariat. Arcydziełka wykonane przez uczniów klas I – V na szkolny konkurs: „Najpiękniejsza pisanka” cieszyły się wielkim powodzeniem. Chętnych do nabycia pisanek było tak wielu, że zabrakło towaru dla wszystkich. Przy okazji zwiedzania wystawy i wybierania dla siebie pisanek nasi uczniowie składali dobrowolne datki na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Ośrodka „Wspólna Troska”. Zebraliśmy łącznie 628 zł i 17 gr. Pieniądze zostały przekazane dyrekcji Ośrodka i wpłacone na konto Stowarzyszenia. Opiekunowie i podopieczni dziękują z całego serca ofiarodawcom.

     • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY POBIEGLI PO ZDROWE ŻYCIE

     • W sobotę 22 kwietnia w Parku Miejskim odbył się „Bieg po Zdrowe Życie”. Na odcinku 2500 metrów, po zdrowie pobiegło ponad 15 uczniów naszej „Dwójeczki”. „Bieg po Zdrowe Życie” to inicjatywa Ministerstwa Zdrowia i Miasta Skierniewice, której celem było kształtowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Nasi uczniowie wraz z rodzicami wzorowo przeszli, przebiegli lub przytruchtali wskazany dystans! Bieg na linii „Startu” zgromadził całe rodziny, młodszych i starszych obywateli miasta, osoby niepełnosprawne, przedstawicieli nornic walkingu oraz radnych naszego miasta. Atmosfer i pogoda dopisały! W nagrodę, na mecie, z rąk Prezydenta Miasta Skierniewice pana Krzysztofa Jażdżyka oraz przedstawicieli Rządu RP uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. BRAWO DZIECI I RODZICE SP2!

     • Przedstawienie teatralno-muzyczne „ Tuwim w krainie 3D, wydanie trzecie mega poprawione”

     • 5 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą mieli przyjemność obejrzeć w Szkole Podstawowej nr 4 przedstawienie teatralno-muzyczne „ Tuwim w krainie 3D, wydanie trzecie mega poprawione”. Była to wariacja na temat znanego i lubianego pisarza dla dzieci, Juliana Tuwima. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się m.in. „ Słoń Trąbalski”, „ Okulary”, „Rzepka”, „Lokomotywa”, „Warszawa”.

     • Wycieczka klasy 1c

     • 18 kwietnia uczniowie klasy 1c uczestniczyli w wycieczce do  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Koluszkach,  gdzie  znajduje się interaktywna  multimedialna sala edukacyjna Ognik

      Na początku wizyty każde dziecko otrzymało hełm oraz bluzę z oznaczeniami strażackimi. Podczas spotkania z instruktorami dzieci dowiedziały się, jakie są główne miejsca zagrożeń pożarowych w domu i jak zapobiegać pożarom. Usłyszały, co zrobić, gdy jednak dojdzie do pożaru, jak reagować i jak wezwać pomoc. Niewątpliwą atrakcją zajęć był Domek Zagrożeń, który uświadomił dzieciom,  co może wydarzyć się w naszym domu, gdy nie będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

      Podczas spotkania dzieci obejrzały sprzęt strażacki i specjalne filmy edukacyjne, uczyły się również udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zwiedzili garaże, zobaczyli różne samochody strażackie i ich wyposażenie, mieli okazję zasiąść za kierownicą takich wozów. Spotkanie ze strażakami i zajęcia w sali Ognik były dla uczniów klasy 1c  cenną lekcją kształtowania właściwych postaw wobec zagrożeń pożarowych. 

     • Laureat i Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii

     • Jest Nam niezwykle miło poinformować o ogromnym sukcesie Naszych Uczniów w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii. Szymon Sidoruk (uczeń klasy 8b) został Laureatem, zaś Izabela Sidoruk (z klasy 6a) Finalistką konkursu, w którym biorą udział najlepsi młodzi biolodzy z województwa łódzkiego.

      Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Łodzi. Tegoroczne wyniki konkursu są pięknym przykładem współpracy rodzeństwa młodych biologów w pogłębianiu ich zainteresowań naukowych.

      Z ogromną dumą przekazujemy gratulacje Szymonowi i Izie, zdając sobie sprawę, że ten sukces wymagał niezwykle wytężonej pracy i poświęcenia.

      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

     • 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

     •      Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi Uczniowie Naszej Szkoły wykonali ekologiczne zakładki do książek.

      Prace Uczniów były bardzo kreatywne i różnorodne, a do ich wykonania Uczniowie wykorzystali tekturę, drewno, sznurki i tkaniny. Na wielu zakładkach znalazły się hasła zachęcające do zaangażowania na rzecz ochrony środowiska.

      Dziękujemy Wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w szkolnej akcji przyrodniczej!

      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych