• Aktywna Tablica SPE 2022

• Program Aktywna Tablica ma na celu rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024. Zakłada on dofinansowanie placówek w celu zakupu pomocy niezbędnych do rozwoju kompetencji TIK w szkołach.

Program umożliwia stworzenie w szkole miejsca przeznaczonego do nauki i stymulowania rozwoju uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego oraz korzystających z pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

W ramach Aktywnej Tablicy nasza szkoła zakupiła monitor interaktywny 65", laptopy i specjalistyczne oprogramowanie.

Podjęliśmy również współpracę ze Szkołą Podstawową nr 7 i Szkołą Podstawową nr 5 w Skierniewicach.
        Funkcję koordynatora odpowiedzialnego za współpracę pełni p. Aleksandra Szuplewska.

Cele ogólne programu:
        1. Rozwijanie kompetencji nauczycieli w zakresie technologii informacyjno -  komunikacyjnych:  zdobywanie nowej wiedzy, umiejętności i postaw, jakie mogą być użyteczne podczas wykorzystania TIK na zajęciach edukacyjnych,
        2. Tworzenie rozwiązań - wypracowanie narzędzi, scenariuszy, materiałów, które są pomocne w radzeniu sobie z pracą w kontekście indywidualnych zadań zawodowych.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ W RAMACH
        MIĘDZYSZKOLNEJ SIECI WSPÓŁPRACY NAUCZYCIELI STOSUJĄCYCH TIK
        „Aktywna tablica”
        1.    Spotkanie organizacyjne:
        •    Integracja uczestników sieci
        •    Rozpoznanie potrzeb i zasobów
        •    Ustalenie celów, harmonogramu pracy i działań

2.    Spotkanie robocze:
        •    Dzielenie się doświadczeniami, narzędziami, dobrymi praktykami
        •    Tworzenie nowych rozwiązań

3.    Spotkanie podsumowujące:
        •    Podsumowanie i omówienie pracy sieci