• Pasje i sukcesy naszych uczniów

     • Weronika Lesiak
      KLASA VII B

      W dniach 7-10 lipca 2022 roku w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14 lat) w pływaniu, które przyniosły spektakularny sukces naszej Weronice Lesiak.

      Weronika zdobyła złote medale i podwójny tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych 14- lat na dystansach 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym oraz srebrny medal i tytuł wicemistrzyni na dystansie 200 m stylem klasycznym.  Wraz z koleżanką i kolegami sięgnęła  po złoto i tytuł Mistrzów Polski płynąc w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

      W dniu 11 lipca 2022 r. reprezentacja Skierniewic odebrała gratulacje od prezydenta Krzysztofa Jażdżyka w skierniewickim Ratuszu.

      Pasja + marzenia + talent + praca +odpowiedzialność = SUKCES
      Brawo Weronika! Wielkie gratulacje!

        

     • ZWIEDZALIŚMY DOLNY ŚLĄSK

     • W dniach 8 – 10 czerwca uczniowie naszej szkoły (z klas 8a, 8d, 7a oraz 7c) udali się na wycieczkę, podczas której poznawali walory przyrodnicze i kulturowe Dolnego Śląska. Pierwszego dnia zawitaliśmy do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia, w którym odwiedziliśmy ogród zoologiczny wraz z Afrykarium. Następnie zostaliśmy zabrani na spacer po wrocławskiej starówce i Ostrowie Tumskim, po drodze poszukując słynnych krasnali.

      Na koniec dnia przybyliśmy do miejsca naszego zakwaterowania Karłowa – śródgórskiej wioski położonej w sercu PN Gór Stołowych. O poranku kolejnego dnia, rozpoczęliśmy marszrutę na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki, którą zwieńczyło dotarcie do Tronu Liczyrzepy.

      Następny punkt programu obejmował wędrówkę po Błędnych Skałach. Naszym przewodnikiem był Pan Stanisław, dzięki któremu wszyscy znaleźli wyjście z tego skalnego labiryntu. Dzień pełen wrażeń zakończyła wizyta w jednym z najstarszych europejskich uzdrowisk – Kudowie Zdroju.

      Trzeciego dnia udaliśmy się na penetrację podziemi Włodarz – hitlerowskiego kompleksu militarnego w Górach Sowich. Zaczęliśmy od projekcji filmu w podziemnym kinie, zwiedziliśmy dwa poziomy podziemi oraz płynęliśmy łodzią po ich zalanej części.

      Wyjazd zaliczamy do udanych i wracamy bogatsi w wiedzę krajoznawczą i dobre wspomnienia. Serdecznie pozdrawiamy naszą pilotkę – Panią Grażynę, która była dobrym duchem wyjazdu. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, będącego fotorelacją z wycieczki.  

      Opiekunowie

     • Podsumowanie konkursu Multi Las Wokół Nas

     • Sukces w konkursie przyrodniczym


      Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły - Izabela Sidoruk z klasy 5a, zajęła 1 miejsce w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Skierniewice pn. „Multi las wokół nas".

      Zadanie konkursowe polegało na nagraniu i montażu filmu pt. Las wielu funkcji. Zapraszamy do obejrzenia wspaniałego filmu naszej uczennicy. 

     • UCZNIOWIE SP2 W OGÓLNOPOLSKIM FINALE CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH W ŁODZI

     • W sobotę 18 czerwca na stadionie AZS Łódź odbył się XXVIII ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Prawo uczestnictwa w zawodach uzyskało 8 przedstawicieli naszej szkoły, jednak do Łodzi udało się ich sześcioro. W startach eliminacyjnych nasi uczniowi spisali się na miarę swoich możliwości. Niestety, nikomu nie udało się awansować do niedzielnych wąskich finałów. Najbliżej startu i walki o medal był Brajan Kryczka, któremu zabrakło 0,07 setnych sekundy do najlepszej 16 zawodów. Wyniki naszych uczniów: - Zwierzchowski Mateusz (rocznik 2010): Piłeczka palantowa, wynik 40 m., miejsce 19 na 33 startujących (awans do finału uzyskało 12 najlepszych zawodników), - Krzemińska Zofia (rocznik 2012): Bieg na 300 m., czas: 55,27 s., miejsce 35 na 61 startujących (awans do finału uzyskało 12 najlepszych zawodniczek), - Krzemińska Antonika (rocznik 2010): Bieg na 300 m., czas: 49,86 s., miejsce 20 na 60 startujących (awans do finału uzyskało 8 najlepszych zawodniczek), - Seliga Amelia (rocznik 2010): Bieg na 60 m., czas: 9,09 s., miejsce 39 na 62 startujących (awans do finału uzyskało 16najlepszych zawodniczek), - Nowakowska Malina (rocznik 2010): Piłeczka palantowa, wynik 34 m., miejsce: 20 na 39 startujących (awans do finału uzyskało 13 najlepszych zawodniczek), - Kryczka Brajan (rocznik 2010): Bieg na 60 m., czas: 8,85, miejsce 19 na 38 startujących (awans do finału uzyskało 16 najlepszych zawodników). Opiekunami naszych uczniów podczas zawodów w Łodzi byli: p. Jolanta Doruchowska i p. Karol Skrzydło

      WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM GRATULUJEMY SPORTOWEJ RYWALIZACJI I GODNEGO REPREZENTOWANIA NASZEJ SZKOŁY! JESTEŚMY PEWNI, ŻE ZA ROK BĘDZIE JESZCZE LEPIEJ!!

     • SP2 V PIŁKĄ NOŻNĄ W WOJEWÓDZTWIE !!!

     • Chłopcy z klas 7-8 reprezentujący naszą Szkołę wywalczyli v miejsce w województwie łódzkim w piłce nożnej! Aby tego dokonać chłopcy uczestniczyli w 3 turniejach: powiatowym w Skierniewicach, półfinale województwa w Rawie Mazowieckiej oraz wielkim finale w Zgierzu. Pierwszy Turniej (31.05.2022) to rywalizacja powiatowa na naszym boisku orlik przy ul. 1 Maja. Tu pokonaliśmy wszystkich konkurentów z miasta, odpowiednio: SP1, SP4, SP5 i SP9. Wygrywając te zmagania chłopcy wywalczyli awans do półfinału. Półfinał odbył się w Rawie mazowieckiej (3.06.2022) gdzie pokonaliśmy szkoły z: Kutna, Łowicza, Rawy Mazowieckiej i zremisowaliśmy ze szkołą podstawową z Bolimowa. Wygrywając rywalizację w Rawie Mazowieckiej nasza Szkoła awansowała do Finału wojewódzkiego w Zgierzu (10.06.2022). I tu zaczęły się tak zwane „schody”, gdyż 8 z 11 zawodników w terminie zgierskiego Finału wyjechało z klasą na Zieloną Szkołę. Chęć rywalizacji, reprezentowanie Szkoły, walka do końca, nie pozwoliły aam zrezygnować z walki o mistrzostwo. Okazało się, że w naszej SP2 jest więcej piłkarzy, którzy mogą reprezentować szkołę. W dziewięcioosobowym składzie, zmiennicy, spróbowaliśmy swoich sił w Finale. Niestety, poziom umiejętności był dla nas za wysoki. Po dwóch porażkach ze szkołą z Ujazdu i Piotrkowa Trybunalskiego wywalczyliśmy V miejsce w województwie łódzkim!!! Finał wygrała reprezentacja z Ujazdu.. DUŻE BRAWA dla 17 piłkarz naszej Szkoły! V Miejsce w rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego to sukces którego w naszej Szkole na tym poziomie nie było od dekady. Żal straconej szansy, gdyż piłkarsko nasi chłopcy mogli powalczyć o złoty medal. Skład Reprezentacji SP2 w Turniejach w Skierniewicach (powiat) i Rawy Mazowieckiej (półfinał województwa): Chłopcy kl. VII-VIII: Gruchol Kubik Bartek (8e), Kopczynski Borys (8e), Sosnowski Miłosz (8e), Stachecki Jakub (8e), Wypych Jakub (8e), Wójcik Patryk (8e), Jędrzejewski Szymon (8b), Kowalski Oktawian (7f), Czyżewski Michał (8a), Cieślak Jan (8d), Turianysia Yuri (5b), opiekun: p. Karol Skrzydło. Skład Reprezentacji SP2 w Finale wojewódzkim w Zgierzu: Chłopcy kl. VII-VIII: Michał Szczęsny (8d), Jan Cieślak (8a), Igor Sowa (8a), Turianysia Yuri (5b), Maksymilian Rosa (7b), Jakub Matyjek (7e), Igor Mikulski (6b), Dominik Michalski (8e), opiekun: p. Karol Skrzydło

     • Siatkówka plażowa

     • Dnia 30 maja 2022 roku odbyły się zawody z cyklu Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców. Reprezentujący naszą szkołę dziewczęta i chłopcy zajęli I miejsce.

      Gratulacje !!!

     • Przygoda z Tatą

     • Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

      Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

      Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

      Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

      Planowane konkurencje na trasie gry:

      1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim

      2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza

      3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta

      4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli

      5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami

      6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem

      7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód

      8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską

      9. gra w golfa

      10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie

      Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

      Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/
        

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z J. Angielskiego – PANDA

     • Klasy 4
      Mikołaj Dudek, kl. 4e - 4 miejsce w kraju  - laureat
      Sebastian Gierach, kl. 4b – 6 miejsce w kraju – wyróżnienie
      Pola Dudek, kl. 4d i Tomasz Sadkowski, kl. 4b – 7 miejsce w klasie – wyróżnienie
      Jakub Winciorek, kl. 4b – 10 miejsce w kraju – wyróżnienie
       

      Klasy 5
      Alicja Jabłońska, kl. 5a – 4 miejsce w kraju – laureat
      Agata Gmerek, kl. 5a – 5 miejsce w kraju – laureat
      Klaudia Kuśmierczyk, kl. 5e – 8 miejsce w kraju – wyróżnienie
      Wiktoria Wojenka, kl. 5a – 9 miejsce w kraju – wyróżnienie
       

      Klasy 7
      Maciej Ciechański, kl. 7a – 3 miejsce w kraju – laureat
      Maja Dybowska, kl. 7b – 10 miejsce w kraju – wyróżnienie
       

      Klasy 8
      Natalia Gierach, kl. 8c – 3 miejsce w kraju – laureat
      Alicja Pietrzyk, kl. 8a – 4 miejsce w kraju – laureat
      Zuzanna Galek, kl. 8a – 7 miejsce w kraju – wyróżnienie
      Urszula Kraszewska, kl. 8a – 8 miejsce w kraju – wyróżnienie
      Alicja Więcek, kl. 8a i Julianna Pokrop, kl. 8a – 9 miejsce w kraju – wyróżnienie

      Gratulacje dla uczniów, rodziców i nauczycieli języka angielskiego!!!!

      Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym konkursy.

      Agnieszka Jelonek-Krupińska
      (szkolny koordynator konkursu)


       

     • XLI Mały Konkurs Recytatorski

     • W piątek, 27 maja 2022 roku odbył się finał powiatowy XLI Małego Konkursu Recytatorskiego. W wydarzeniu wzięli udział finaliści etapu miejskiego. Uczestnicy konkursu mogli zdobywać nagrody w czterech kategoriach. Wśród uczniów naszej szkoły zaprezentowali swój talent recytatorski i zdobyli nagrody:

      - Patrycja Dećko, kl. II c – I nagroda w kategorii kl. I-II
      - Mateusz Maj -  III nagroda kl. III- IV

      Gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni.
       

     • WYBÓR SZKOŁY... mega wyzwanie

     • Uczniowie klas VIII stanęli przed zadaniem wyboru szkoły średniej. Licznie uczestniczyli w spotkaniach promocyjnych przedstawicieli uczniów i nauczycieli, zapoznając się z bogatą ofertą placówek, m.in. Zespołu Szkół w Bolimowie, Liceum w Puszczy Mariańskiej, skierniewickiego Klasyka czy też Zespołu Szkół nr 4 w Skierniewicach. Uczestniczyli w warsztatach tematycznych, pokazie musztry, zumby, a także spędzili mile czas na świeżym powietrzu. Mogli obcować z symulatorem ruchu kolejowego, a także zobaczyć salę grafiki i samodzielnie wykonać plakat, ulotkę....

      Życzymy Wam powodzenia, wytrwałości w dążeniu do celu.

     • " Mały Książę"- zjawiskowy spektakl w CKiS

     • Uczniowie klas 8b i 8c wybrali się do CKiS na spektakl " Mały Książę" połączony z niesamowitymi wizualizacjami i oryginalną muzyką. Młodzież po obejrzeniu spektaklu chętnie dyskutowała o najważniejszych wartościach w życiu człowieka: miłości, wierności i przyjaźni.

     • XIV MIEJSKI KONKURS HISTORYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnomiejskim konkursie historycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Skierniewicach. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: " Czas wojny i chwały. Dzieje Polski w XVII wieku". Etap międzyszkolny poprzedzony został etapem szkolnym, w którym wzięli udział zainteresowani uczniowie klas VI- VIII. Wysoką lokatę zajął SZYMON JĘDRZEJEWSKI, uczeń klasy 8b, który uzyskał III miejsce, zaś V piąte miejsce wśród przybyłych uczestników zdobył Filip Poszwiński, również uczeń klasy VIII b. Uczniowie zmagali się z trudnym zagadnieniem, obfitym w liczne daty, pojęcia, postaci i wydarzenia. Pracowali z portretem królewskim, mapą, krzyżówką, uzupełniali tekst z łukami, dopasowywali postaci do opisów... .

      GRATULUJEMY!

      Nauczyciele historii