• Narodowe Święto Niepodległości

     • Natalia Gierkach, uczennica kl.VIIIc, reprezentantka Zespołu Wokalnego pod kierunkiem Magdaleny Radek przygotowała patriotyczną pieśń z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

     • Zawod w badmintona

     • Dnia 27 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach powiatowych w badmintona.

      W Igrzyskach Dzieci dziewczęta uzyskały II miejsce, chłopcy uplasowali się na III miejsce.

      W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta zajęły I miejsce, chłopcy uplasowali się na  II miejsce.

      Gratulujemy.

     • Turniej tenisa stołowego

     • Dnia 18 października 2021 roku odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym.

      W Igrzyskach Dzieci Chłopców nasza szkoła uzyskała III miejsce.

      W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – dziewczęta zdobyły I miejsce i chłopcy zajęli I miejsce. 

      Gratulujemy!!!

     • Indywidualne biegi przełajowe

     • Antonina Czerwińska zdobyła II miejsce w Indywidualnych biegach przełajowych (etap powiatowy). Na zawodach wojewódzkich w Uniejowie uzyskała 14 miejsce.

      Mieszko Płotkowiak zdobył II miejsce a Cyprian Pietkiewicz III miejsce w Indywidualnych biegach przełajowych (etap powiatowy).

      Na zawodach wojewódzkich w Uniejowie Mieszko Płotkowiak był na 20 miejscu, natomiast Cyprian Pietkiewicz na 25 miejscu. Gratulujemy!

     • Konkursy religine

     • Takie hasło towarzyszyło naszym uczniom  przez cały październik podczas spotkań na nabożeństwach różańcowych w kościele św. Stanisława.

      Miesiąc październik był szczególnym czasem poświęconym Matce Bożej Różańcowej. W związku z tym organizowaliśmy w szkole konkurs na Najpiękniejszy Różaniec wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów dla uczniów młodszych oraz  konkurs plastyczny na najładniejszą tajemnice różańcową dla uczniów starszych. Zarówno nasze spotkania w kościele, jak i oba konkursy miały na celu  rozbudzić wśród dzieci zamiłowanie do  modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej, rozwijanie talentów u dzieci, budzenie aktywności twórczej, wyobraźni i pomysłowości podczas wykonywania różańca czy pracy plastycznej. Wszystkie prace zostały nagrodzone oceną celująca a udział w kościele nagrodami rzeczowymi. Wszystkim uczestnikom konkursów bardzo serdecznie gratulujemy. 

      Udział w nabożeństwach różańcowych:
      I miejsce – Agata Kicińska kl. IIIa 
      II miejsce – Karol Trębski kl. IIIa
      III miejsce – Łucja Adamiec kl. II

      Konkurs plastyczny:
      I miejsce – Wiktoria Skorłutowska kl. VIIIF
      II miejsce – Wiktoria Ostrowska kl. VIIB, Sylwia Stachecka kl.VIA
      III miejsce – Dominika Majewska VA, Alicja Jabłońska kl. VA
      Wyróżnienia: Karol Kiełczyński kl. VIIID, Sylwia Stachecka kl. VIA, Agnieszka Przyżycka kl. VIIE, Bartosz Więcek kl. VC, Lena Krzemińska kl. VIIA, Weronika Lesiak kl. VIIB, Wojtek Filipczak kl.VIA

      Wszystkim uczestnikom życzymy,  aby konkursy i udział w nabożeństwach różańcowych zaowocowały w naszym codziennym życiu umiłowaniem  modlitwy różańcowej.

      K. Lange
       

     • Kampania kolejowe ABC

     •  21 października w naszej szkole odbyło się spotkanie pt. Kolejowe ABC. Kampania kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowano ona jest do dzieci w wieku szkolnym.

      Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących  bezpieczeństwa w ruchu kolejowym Uczniowie kl 5d i 3 poznali znaki oraz sytuacje zagrożenia na drodze.

      Na koniec dzieci dostały prezenty. Spotkanie to odbyło się w ramach autorskiego programu edukacyjno- informacyjnego „Bezpieczny uczeń”, którego koordynatorem jest p. Barbara Przybyłi p. Magdalena Radek.

      Chcielibyśmy przedstawić fotorelacje z tego wydarzenia

     • Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - głosuj na nas!

     • Dzień dobry,

      z przyjemnością informuję, że Państwa szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie łódzkim jest prowadzony przez "Dziennik Łódzki".

      Jednocześnie nominacje do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymali także pracujący w Państwa szkole nauczyciele:

      Ewa Szyszczyńska, Iwona Tsrtanus, Tomasz Chadamik, Anna Słomkowska-Fal, Małgorzata Kobierska.

       

      Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już w poniedziałek, 25 października o godz. 12:00. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowych pod adresem: www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel

       

      Z poważaniem,

      Patrycja Zychiewicz

      Redakcja "Dziennika Łódzkiego"

     • „Budząca się szkoła” - praca w grupach w kl. 4a na lekcjach j. polskiego

     • Chciałabym zaprezentować sposoby pracy na lekcjach j. polskiego w klasie 4. Istotą jest praca grupowa i kształcenie umiejętności a nie tylko nauka dla oceny. Aby przybliżyć lekturę uczniowie przygotowali lapbooki, które przynieśli do szkoły, każdy miał okazję przedstawić swoje skojarzenia z lekturą „Akademia Pana Kleksa” J. Brzechwy.

      Była to dobra okazja, aby zaprezentować się na forum klasy, przećwiczyć umiejętność wypowiadania się. Ponadto mogli wskazać te elementy, które najpełniej kojarzą mu się z lekturą i przedstawić swoją wizję książki pozostałym uczniom. 

      Elżbieta Łopatka

     • Akcja BohaterON

     • Pani Ela Łopatka sprawia że lekcje języka polskiego są tym, na co uczniowie czekają z ciekawością. Jak sama mówi "Istotą jest praca grupowa i kształcenie umiejętności a nie tylko nauka dla oceny.

      Pierwszą okazją, aby wykorzystać umiejętności, jakie zdobyli uczniowie było zaangażowanie się w akcję BohaterOn. Uczniowie przez kilka lekcji ćwiczyli sposoby pisania listów, formę graficzną. Następnie w grupach napisali listy, które zostaną przesłane POWSTAŃCOM."

     • Sprzątanie cmentarza

     • Pamiętamy o tych, którzy odeszli …         

      Współpracując z Towarzystwem Przyjaciół Skierniewic i Muzeum Historycznym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji uporządkowania najstarszej nekropolii Skierniewic, jaką jest cmentarz przy kościele św. Stanisława, troszcząc się tym samym o nasze wspólne dziedzictwo.

      Znajdują się tam nagrobki obywateli naszego miasta, którzy niejednokrotnie zapisali się w historii, dając przykłady patriotyzmu, ofiarności i służby swojej małej ojczyźnie. Młodzież bardzo aktywnie i z radością przyjęła  inicjatywę i to nie tylko w kontekście wykonania prac porządkowych. Była to też doskonała okazja do głębszej refleksji nad przemijaniem i pamięci o naszych przodkach.        

      Listopad to czas, kiedy nawiedzając groby tych, którzy już odeszli, szczególnie pochylamy się nad tajemnicą życia i śmierci. Uroczystość Wszystkich Świętych w szczególny sposób nastraja nas do wspomnienia tych, którzy przeszli już do wieczności. Patrzymy na nich w perspektywie życia wiecznego. Ci, którzy dostąpili już zbawienia, są dla nas orędownikami przed Bogiem.

      Natomiast 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące o ich zbawienie. "Świętość nie jest luksusem przeznaczonym dla niewielu. Jest zwykłym Twoim i moim obowiązkiem. Ja mam być święta na swój sposób – Ty na swój" - Matka Teresa z Kalkuty                 

      K. Lange

     • Wycieczka kl. 5e i 5d

     • 13 października klasa 5e i kl. 5d wybrały się na wycieczkę do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik oraz do Zamku Królewskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Obowiązek noszenia maseczek

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele

      Ze względu na stale zwiększającą się liczbę stwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 wśród uczniów i pracowników szkoły od dnia 3 listopada w szkole obowiązuje nakaz noszenia maseczek w częściach wspólnych (korytarze szkolne, sanitariaty, sekretariat, świetlica, stołówka, biblioteka, itp.).

      Podejmowane działania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii oraz umożliwienie, jak najdłuższego funkcjonowania zajęć w formie stacjonarnej.

      Artur Błażejewski

      Dyrektor szkoły

       

     • Otrzęsiny uczniów kl. IV

     • Drodzy Rodzice i  Uczniowie kl. IV,

      ze względu na dużą liczbę zachorowań w naszej placówce, dbając o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów oraz pracowników szkoły, odwołuję "Otrzęsiny uczniów kl. IV".

      Uroczystość odbędzie się w innym terminie, o czym Państwa powiadomię.

      Artur Błażejewski

      Dyrektor szkoły