• WITAJ PRZYGODO!

     • Maj – to miesiąc, kiedy warto ruszyć w Polskę, by poznawać niezwykłe historycznie, kulturowo i przyrodniczo zakątki naszego kraju. Dwa lata pandemii uniemożliwiły nam podróżowanie i integrowanie się na wspólnych wyjazdach.

                  W tym roku szkolnym nadrabiamy te zaległości ze zdwojona siłą. Dlatego też kl. VIB, VIC
      i częściowo VIIB wybrały się dwukrotnie na zwiedzanie ciekawych, „jedynych takich miejsc”
      w polskim krajobrazie.

                  Najpierw – 11.05. - pojechaliśmy do Torunia. Tam poprzez atrakcyjną grę miejską dowiedzieliśmy się o historycznych postaciach i ich związkach z tym miastem, poznaliśmy topografię Starego Miasta i unikatowe zabytki. Dalej ruszyliśmy do byłej pruskiej twierdzy, gdzie
      z pochodniami przeszliśmy ciemnymi lochami aż na szczyt góry, skąd żołnierze bronili murów miasta. Później spróbowaliśmy swoich sił w biegu terenowym, by na koniec wcielić się
      w średniowiecznych cukierników i wypiec tradycyjne toruńskie pierniki.

                  Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni entuzjazmu, wróciliśmy późnym wieczorem
      do Skierniewic.

                  W tydzień później – 20.05. - pojechaliśmy na południe Polski do Zabrza. Ta wycieczka miała zupełnie inny charakter: łączyła edukację kulturalną z doradztwem zawodowym w praktyce.

                  Najpierw byliśmy z wizytą w Teatrze Nowym w Zabrzu na spektaklu „|Zemsta”, który
      w sposób żywy, dowcipny i zrozumiały przybliżył nam treść szkolnej lektury obowiązkowej.
      Po przedstawieniu mieliśmy niezwykłą okazję spotkać się z odtwórcą roli Cześnika – znanym aktorem i dyrektorem tego teatru p. Zbigniewem Stryjem oraz młodym aktorem p. Maciejem Kaczorem, który wcielił się w rolę Wacława Milczka. Obejrzeliśmy z bliska kostiumy teatralne
      i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w towarzystwie „gwiazd” teatru.

                  Dla nas szczególnie wzruszające było spotkanie z p. Mackiem, który pochodzi
      ze Skierniewic i jest absolwentem naszej szkoły! Po skończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu podjął pracę zawodową w zabrzańskim teatrze. Pan Maciej jest dla nas inspiracją w poszukiwaniu wyborów na przyszłość i konsekwentnego dążenia do celu.

                  Nasyceni duchową ucztą odwiedziliśmy pobliską gastronomię, żeby nabrać sił na kolejną
      i niecodzienną dla mieszkańców Mazowsza przygodę – zwiedzanie muzeum węgla kamiennego.            Po podzieleniu się na 4 grupy i założeniu ochronnych kasków stanęliśmy przed ogromnymi drzwiami „Królowej Luizy” – jednej z wielu na Górnym Śląsku kopalni – muzeów. Wędrując ciemnymi korytarzami z górniczymi lampkami na szyi, słuchaliśmy opowieści przewodnika, który przywitał nas tradycyjnym pozdrowieniem Ślązaków: „Szczęść, Boże”. Najciekawsze i najbardziej ekscytujące było wcielenie się w prawdziwego górnika i spróbowanie ciężkiej pracy przy wydobywaniu czarnego złota, jak to było w dawnych czasach. Następnie przeszliśmy krótki kurs pomocy przedmedycznej, przypominając sobie, czego uczyliśmy się w szkole. Na koniec – wielka niespodzianka! Przejażdżka kopalnianą kolejką po labiryncie korytarzy w węglowym królestwie. Czas spędzony w kopalni minął bardzo szybko i żal było wychodzić. Jeszcze tylko zakup pamiątek i cza wracać do domu!

                  Umorusani węglem, ale niezwykle zadowoleni wróciliśmy „wesołym autobusem” 
      do Skierniewic. Całą powrotną drogę śpiewaliśmy, rozmawialiśmy i wspominaliśmy fantastyczną wycieczkę. Ten wyjazd nas bardzo zintegrował i pozwolił odnowić dawne przyjaźnie z realu, które przez długie pandemiczne spotkania online nieco osłabły.

                  Dziękujemy władzom Miasta Skierniewice za dofinansowanie naszej podroży do Zabrza, dzięki czemu mogliśmy w komplecie udać się na wycieczkę i zabrać naszych ukraińskich kolegów.

                  Już planujemy kolejne wyjazdy! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

     • DZIEŃ DZIECKA FUNDACJI POLSAT

     • W niedziele 29 maja w naszym miescie organizowany był Dzień Dziecka z Fundacja Polsat. W wydażeniu wzieła udział również nasza Szkoła. Uczniowie w organizowanej przez UM Skierniewice akcji posprzątali Park Miejski. Następnie wraz z Nadleśnictwem Skierniewice zasadzili swoje drzewko. W wydarzeniu wzieło udział 16 naszych uczniów, ktorzy aktywnie wykorystali pobyt w naszym parku. Na zakończenie były lody i wata cukrowa. Dziekujemy za zaproszenie! Brawa dla naszych uczniów! BRAWO SP2!

     • IV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM SP2

     • W zakończonym Finale Wojewódzkim Tunieju o Puchar Tymbarku Z Podwórka Nha Stadion chłopców w kategorii U10 reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Skierniewicach, zawodnicy trenujacy na codzień w Unii rocznika 2012 (trener Karol Skrzydło), zajęli bardzo dobre IV miejsce w woj. łódzkim!!!!

      Ogólnopolski Turniej Tymbarku był w tym roku XXII edycją zmagań piłkarskich dziewcząt i chłopców z całej Polski! Rozgrywki prowadzone w formie eliminacji w 16 województwach od kilku lat kończy finał na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

      Przygodę z "Tymbarkiem" nasi zawodnicy rozpoczęli wygrywając turniej eliminacyjny w Skierniewicach gdzie okazalismy sie najlepsi w gronie czterech startujacych szkół. Tym samym otrzymaliśmy prawo gry w Turnieju Finałowym w Łodzi!

      W piatek 20 maja na obiektach treningowych Łódzkiego Klubu Sportowego, reprezentacja SP2 wygrała swoją grupę bez straty punktu a następnie uzyskała powytywny wynik w rywalizacji ćwierćfinałowej!!!!

      W piątek pokonaliśmy reprezentacje szkół z:

      Koluszek,

      Moszczenicy,

      Konstantynowa Łódzkiego

      i Łęczycy.

      W efekcie będąc w najlepszej "4" wojewodztwa, SP2 mogło zagrać w wąskim finale "Top 4" na głównym stadionie ŁKS!

      Sobotnie zmagania rozpoczeliśmy meczem półfinałowym z najsilniejszym zespołem Turnieju, późniejszym zwycięsca: MG13 (Marcin Gortat 13 - zespół ŁKS rocznika 2012). Mecz zakończył sie zwycięstwem łodzian i to oni awansowali do finału. W meczu o III miejsce i naszej słabej dyspozycji psychicznej niestety ulegliśmyna SP6 Zduńska Wola.

      Pomimo mało udanej soboty na stadionie ŁKSu zrobiliśmy świetną reklame skierniewickiej piłce, naszemu miastu, Naszej Szkole! W piątkowych zmaganiach wygraliśmy wiecej niż chcieliśmy. Jechaliśmy do Łodzi po walkę i dobre pokazanie się, a wygraliśmy WIELKI FINAŁ NA STADIONIE ŁKS! Spełniliśmy swoje marzenia! Zagraliśmy na pięknym stadionie, na ktorym wielu dorosłych marzy zagrać!! Nam się to udało i nikt nam tej radości już nie odbierze

      DUŻE BRAWA DLA CALEGO ZESPOŁU!!! BYLIŚCIE WSPANIALI!!!

      Skład Naszej reprezentacji:

      Wiktor Pazurek (br, kl. 3c) - Larczyński Franciszek(kl.3c), Nowak Olaf (kl.3c) - Pazurek Nikodem (kl.3c) - Aleksandr Pohorielov (kl.2a), Kacper Kulawiak(kl.3a) - Jagodziński Jan (kl.3c), Skibiński Miłosz (kl.3c), Klimczyk Jakub (kl.3c).

      Trenerem zespołu: Karol Skrzydło.

      Opiekun: Ewa Zdzieszyńska- Tasak.

      Podziękowania dla rodziców naszych uczniów za szybka organizację sobotniego transportu oraz pyszną pizze na zakończenie.

      Podziękowania dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 za ufundowanie naszej drużynie pięknych koszulek - przyniosły szczęście! DZIĘKUJEMY!!

     • Gala wręczenia nagród konkursu „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

     •     27 maja br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Skierniewice  przy ul. Senatorskiej odbyło się coroczne podsumowanie lokalnej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs ten skierowany jest do młodych działaczy wolontariatu w dwóch kategoriach: „Ósemka” dla wolontariuszy ze starszych klas szkoły podstawowej oraz szkół średnich oraz „Ósemeczka” dla uczniów klas młodszych szkół podstawowych.

      Laureatem w kategorii „Ósemeczka” został uczeń naszej szkoły Michał Dziedzic z kl. VD. Był on najmłodszym wyróżnionym wolontariuszem wśród „Wspaniałych”. W czasie gali otrzymał nagrodę z rąk Prezydenta Jarosława Chęcielewskiego.

      Gratulujemy zwycięzcy i życzymy, by nie ustawał w działaniu dla potrzebujących. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

     • Zajęcia otwarte w świetlicy z okazji Dnia Matki

     • W poniedziałek 23 maja 2022 roku odbyły się w naszej świetlicy zajęcia otwarte z okazji Dnia Matki. Mamy naszych uczniów miały okazję obserwować pracę swoich dzieci (indywidualną i zbiorową)  ich umiejętności, zaangażowanie, wysiłek intelektualny i zachowanie podczas zajęć. Spotkanie uatrakcyjniło włączenie się obecnych mam do wspólnej zabawy.

      Dzień otwarty zwieńczył występ artystyczny naszych podopiecznych, po którym zostały wręczone laurki wykonane przez dzieci. Podczas słodkiego poczęstunku mamy mogły podziwiać galerię prac plastycznych pt. „Portret mojej Mamy”.

     • Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 MajaDnia 29 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia  Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy IV a, IV c, V c oraz chór szkolny przygotowali montaż słowno- muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. 

     • X Miejski Konkurs Piosenki Dziecięcej "Słowiki"

     • W środę 11 maja w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się podsumowanie X Miejskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej "Słowiki" pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice.

      Laureaci zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

     • Wyniki Małego Konkursu Recytatorskiego - etap miejski

     • W piątek, 20 maja w budynku CKiS odbyły się eliminacje miejskie 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. W wydarzeniu nie mogło zatem zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy prezentując swój talent recytatorski znaleźli się w gronie zwycięzców!       

      Uczestnicy konkursu mogli zdobywać nagrody w czterech kategoriach. 
      Wśród uczniów naszej szkoły nagrody zdobyli:
      Patrycja Dećko – 3 miejsce w kategorii kl. I-II
      Mateusz Maj - 1 miejsce w kategorii kl. III- IV
      Olga Gontarek - wyróżnienie w kategorii kl. VII - VIII

      Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!
       

     • Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

     • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności. 

       

      LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

     • Spotkanie z ilustratorką Katarzyną Bajerowicz

     • 12 maja 2022 roku odbyło się spotkanie autorskie z ilustratorką Katarzyną Bajerowicz w ramach realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną  im. Władysława Reymonta w Skierniewicach, Filia nr 2, projektu ministerialnego  „O pszczołach klimatycznie”.   

      Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy  II c i III. Celem spotkania była edukacja ekologiczna i uwrażliwienie najmłodszych  na kwestie związane z ochroną przyrody, popularyzowanie idei kwietnych ogrodów miodo- i pyłkodajnych sprzyjających pszczołom i innym owadom zapylającym oraz propagowanie literatury przyrodniczej przez bibliotekę w atrakcyjnej aktywnej formie.

      Każda z grup uczestniczących w wydarzeniu otrzymała do wysiania nasiona kwietnej łąki w ramach akcji „Zaproś pszczoły do ogrodu” będącej częścią projektu.

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Językowo-Plastycznego z okazji Dnia Języków

     • KLASY I
      I miejsce  - Michał Pilich, kl. 1d
      II miejsce – Marcel Meszka, kl. 1d

      KLASY II
      I miejsce – Barbara Michalak, kl. 2c i Patrycja Dećko, kl. 2c 
      II miejsce – Maja Stefańska, kl. 2c i Paweł Dziąg, kl. 2c
      III miejsce – Wojciech Markowicz, kl. 2c i Katarzyna Skoneczna, kl. 2c

      KLASY III
      I miejsce – Natalia Rzeczkowska, kl. 3d
      II miejsce – Małgorzata Majcher, kl. 3b

      KLASY IV
      I miejsce – Alicja Pilich, kl. 4b i Gabriel Tkaczyk, kl. 4e
      II miejsce – Tomasz Sadkowski, kl. 4b i Michalina Staniak, kl. 4b
      III miejsce – Wiktoria Seliga, kl. 4d, Anna Filipczak, kl. 4b i Natalia Białkowska, kl. 4b

      KLASY V
      I miejsce – Katarzyna Markowicz, kl. 5e i Aleksandra Mozga, kl. 5a
      II miejsce – Aleksander Wojnicki, kl. 5e i Brajan Kryczka, kl. 5c
      III miejsce – Klaudia Maciejak, kl. 5e

      KLASY VI
      I miejsce – Wiktor Ruzik, kl. 6b

      KLASY VII
      I miejsce – Jagoda Lesiak, kl. 7c, Agnieszka Przyżycka, kl. 7e i Marcelina Łopatka, kl. 7a
      II miejsce – Justyna Plaskota, kl. 7e i Jagoda Koter, kl. 7e
      III miejsce – Hanna Magdziarz, kl. 7a, Monika Szostek, kl. 7d, Roksana Banasiak, kl. 7e i Lena Krzemińska, kl. 7a

      KLASY VIII 
      I miejsce – Wiktoria Skorłutowska, kl. 8f

     • IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MINI PLAYBACK SHOW”

     • W czwartek 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Skierniewicach odbył się IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „MINI PLAYBACK SHOW”.

      Naszą szkołę reprezentowała Michalina Antos z klasy II c, która, jako Cleo  wyśpiewała i wytańczyła III miejsce. 


      Gratulujemy !

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • Szanowni Państwo,

      Dziękujemy za wzięcie udziału w XIII edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2021/2022. Gratulujemy realizacji i ukończenia programu. Dziękujemy za wypełnienie Testów bezpieczeństwa i Ankiety podsumowującej. Z pewnością będzie to dla nas cenne źródło wiedzy na przyszłość.

      Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas materiały dydaktyczne pozwoliły przeprowadzić wartościowe zajęcia oraz były okazją do integracji uczniów i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy.

      W załącznikach przesyłamy Certyfikat potwierdzający udział Państwa placówki w XIII edycji naszego programu oraz wzór Dyplomu dla dzieci.

      Życzymy sukcesów w dalszej edukacji dotyczącej bezpieczeństwa i już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2022/2023.

      Pozdrawiamy,

      Zespół Programu
      Akademia Bezpiecznego Puchatka

       

     • MIEJSKI KONKURS TECHNICZNY na przestrzenny „Ekologiczny pojazd przyszłości”

     • Zachęcamy uczniów klas IV – VI do udziału w miejskim konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Skierniewicach.

      Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przestrzennego „Ekologicznego Pojazdu Przyszłości” z materiałów recyklingowych (butelki typu PET, puszki aluminiowe, opakowania kartonowe, nakrętki, rolki po papierze itp).

      Maksymalne wymiary pracy 70cm x 70cm x 70cm.

      Prace należy dostarczyć do Pana Wojciecha Frączka do 16 maja 2022 roku.

     • Konkurs "Multi Las Wokół Nas"

     • Nadleśnictwo Skierniewice serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas IV - VIII szkół podstawowych, na terenie działania naszego nadleśnictwa, do udziału w konkursie przyrodniczym pt. "Multi Las Wokół Nas".

      Konkurs, polega na nagraniu i zmontowaniu materiału filmowego (do maksymalnie 3 minut), w dwóch tematach i kategoriach:

      1. „Las wielu funkcji” – kategoria klas IV-VI;
      2. „Drewno – naturalny, odnawialny i ekologiczny surowiec” – kategoria klas VII-VIII.

      Prace należy dostarczyć na zewnętrznym nośniku danych do Pana Wojciecha Frączka do końca maja.

      Regulamin konkursu znaleźć można na stronie internetowej: https://skierniewice.lodz.lasy.gov.pl/