• Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie - Wolontariusze!

     • W imieniu opiekunów szkolnego wolontariatu przypominam o comiesięcznej zbiórce korków, która będzie trwała od 25.10 do 29.10. W piątek akcja się kończy i zgromadzone nakrętki odbiorą rodzice Dominiki.

      Ponadto w dniach 25.10 - 27.10 (3 dni!) organizujemy coroczną zbiórkę zniczy na mogiły żołnierskie i opuszczone groby na cmentarzu św. Józefa oraz przy kościele św. Stanisława.

      Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do udziału w akcjach i jak zawsze wierzymy w Wasze wielkie zaangażowanie.

      Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu

      Marzena Kaczor

     • Konsultacje z psychologiem

     • Szanowni Państwo,

      Miło mi poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z Stowarzyszeniem Wspólna Troska i obecnie realizujemy projekt dotyczący przeciwdziałania skutkom wystąpienia COVID-19 oraz pomocy psychologicznej dla nauczycieli, dzieci, rodziców Szkół Podstawowych.

      Informuję, że w każdy wtorek od godziny 16:00 do 17:00 do Państwa dyspozycji w budynku przy ul. Kilińskiego 9 w pokoju pedagoga na I piętrze będzie dostępny psycholog p. Aleksandra Szuplewska.

      Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych nauczycieli, rodziców/opiekunów prawnych i uczniów do udziału w konsultacjach.

      Artur Błażejewski

      Dyrektor Szkoły

     • OGOLNOPOLSKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE EDI PINGWIN

     • Zapraszamy do udziału uczniów klas IV – VIII w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych EDI PINGWIN z języka angielskiego i niemieckiego.

      Termin konkursu – 24 listopada 2021 r.
      Koszt -  10zł

      Chętni uczniowie zapisują się u nauczycieli języków obcych do 28 października.

      Agnieszka Jelonek-Krupińska
      Szkolny koordynator konkursu

     • Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie – Wolontariusze!

     • W imieniu opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza chciałam całej społeczności szkolnej  serdecznie podziękować za udział w akcji „Ciacho dla Franka”. 
          Stało się już tradycją naszej szkoły, że wolontariuszami w ważnej sprawie zostają wszyscy „od małego do dużego”. Nie inaczej było i tym razem. Najpierw 30.09 uczniowie klas I – V masowo kupowali słodkie smakołyki, by wspomóc rodziców chorego Franka, a później 5.10 starsze klasy w budynku przy ul. Kilińskiego również entuzjastycznie włączyły się do akcji. Dzięki powszechnemu zainteresowaniu pomocą zebraliśmy 2652 zł, w tym 1330 zł w budynku przy ul. 1 Maja i 1322 zł w budynku przy ul. Kilińskiego. Całą sumę przekazaliśmy fundacji i pieniądze są już na koncie małego Franka.
          Taki finał akcji nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne zaangażowanie, ofiarność i wspaniałomyślność członków Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz ich rodzin. Uczniowie zrzeszeni w wolontariacie we własnym zakresie upiekli słodkości, przygotowali pyszną lemoniadę i wspaniałe soki, zadbali o całe zaplecze, by czysto, z zachowaniem reżimu sanitarnego i atrakcyjnie przeprowadzić sprzedaż. Nad wszystkim oczywiście czuwali opiekunowie szkolnego wolontariatu. Szczególne podziękowania kieruję do pani Basi Przybył i klasy VD, którzy zainicjowali tę akcję.
          Jak zawsze na uczniów naszej szkoły można liczyć. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach. Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć w galerii.

      Koordynator
      Szkolnego Klubu Wolontariusza
      Marzena Kaczor

     • Zakończenie XIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej i wprowadzenie relikwii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do parafii św. Stanisława

     • „Nie lękajcie się” to hasło, które towarzyszyło nam podczas całego TKCh w Skierniewicach. Cieszy fakt, że młodzież naszej szkoły miała zaszczyt nie tylko otwierać ale też uczestniczyć w końcowych obchodach tych wydarzeń. Kulminacyjnym punktem TKCh było wprowadzenie relikwii naszego wielkiego rodaka, świeżo błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do kościoła św. Stanisława.

      Główna uroczystość odbyła się na skwerku bł. Jerzego Popiełuszki, gdzie Mszy Świętej przewodniczył ks. Infułat Jan Sikorski wychowanek błogosławionego, który na nowo przypomniał i przybliżył nam sylwetkę Kardynała.

      Duchowe uczestnictwo w tych wydarzeniach jest bardzo ważne dla nas i naszej młodzieży, bo pozwala nam patrzeć i naśladować świętość. Z przekonaniem możemy stwierdzić, że bł. Stefan Wyszyński jest wspaniałym patronem na dzisiejsze czasy, z którego możemy brać przykład.

      K. Lange

     • PASJE I SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW


     • BORYS ŁYŻEŃ 
      KLASA V C

      facebook.com/brzytwa60/

      2 października 2021 roku, III Runda Kartingowych Mistrzostw Polski rozgrywana w Bydgoszczy przyniosła spektakularny sukces: Borys Łyżeń, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach,  został Kartingowym Mistrzem Polski w kategorii Mini Max!!!.

      Pasja + marzenia + talent + praca + skromność + odpowiedzialność = SUKCES

      Brawo Borys! Gratulacje!

      Trzymamy kciuki i wierzymy, że w zawodach serii ROTAX MAX CHALLENGEPOLAND, która odbędzie się na torze w Poznaniu zakończy się wielkim sukcesem.
       

     • XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

     • Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

      Wielce Szanowni Państwo,

      Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniach XIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który w dniach 1-17 października br. odbędzie się w Skierniewicach. 
      Za myśl przewodnią Tygodnia obraliśmy, podobnie jak w latach minionych, słowa św. Jana Pawła II  „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”. 
      Głównym wydarzeniem tegorocznego Tygodnia będzie wprowadzenie relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Parafii świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski i Patrona Ładu Moralnego w Rodzinie. Uroczystość rozpocznie się w niedzielę 17 października br. o godz. 13.00 na Skwerze bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Skierniewice, jako miasto prymasowskie, mają bogatą tradycję związaną z posługą Prymasów Polski, a Kardynał Stefan Wyszyński jest Honorowym Obywatelem naszego miasta. Sanktuarium Świętego Stanisława, gdzie będą umieszczone relikwie bł. Kardynała, jest natomiast miejscem szczególnej troski o Rodzinę - Sanktuarium Życia.  
      W kolejnych dniach po wprowadzeniu relikwii do Sanktuarium, nastąpi peregrynacja relikwii po parafiach obu skierniewickich dekanatów. 
      XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej będzie obfitował również w inne bardzo ciekawe wydarzenia. Planujemy m.in. spotkania ewangelizacyjne i modlitewne, m.in. z s. Radosławą Podgórską FSK nt. bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej, premierę filmu pt. „Fatima”, obchody Dnia dziecka utraconego i in. Program Tygodnia dołączamy do niniejszej korespondencji. 
      Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach XIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach. 

      Z wyrazami szacunku –

                   /-/ Paweł Kwaśniak                                                  /-/ Ks. Grzegorz Gołąb

        Prezes Stowarzyszenia Dar Życia                        Proboszcz Parafii św. Stanisława B.M.
                                                                                      Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
                                                                                      XIII TKCh w Skierniewicach
       

     • XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Skierniewicach „Nie lękajcie się”

     •  1 października rozpoczął się XIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Nasza szkoła chętnie włączyła się w jego działania. Uczniowie klas VI, VII i VIII wzięli udział w uroczystym otwarciu Tygodnia w kinie „Polonez” na premierze filmu „Fatima”. Akcja filmu rozgrywa się podczas pierwszej wojny światowej w niewielkim portugalskim miasteczku Fatima. Matka Boża objawia się trójce dzieci. Prawdę o tych wydarzeniach próbują ukryć zarówno niedające w nie wiary rodzice dzieci, jak i urzędnicy państwowi. Film był bardzo dobrze odebrany przez młodzież oraz chętnie omawiany i komentowany.                                                                                          

      K. Lange

     • CIACHO DLA FRANKA

     • Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie - Wolontariusze!

      Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcję pomocy małemu Frankowi, który urodził się z wieloma wadami wymagającymi kosztownych i skomplikowanych operacji. Dwumiesięczny chłopczyk jest już po jednej ratującej życie operacji, a czekają go już w najbliższym czasie kolejne dwie. Ryzykowne i trudne operacje podjęła się wykonać klinika w Niemczech, więc rodzice z nadzieją zbierają pieniądze na te zabiegi. Jednak nie są w stanie sami, w tak krótkim czasie, zgromadzić odpowiednie fundusze. My, jako Szkoła, też możemy pomóc Franusiowi i chcemy to zrobić z radością. Dlatego planujemy akcję "Ciacho dla Franka".

      W czwartek 30.09 w budynku A (ul. 1 Maja 15) i we wtorek 5.10 w budynku B (ul. Kilińskiego 9) członkowie Szkolnego Wolontariatu będą sprzedawać po 2 zł za sztukę własne domowe wypieki, a zebrane w ten sposób pieniądze przekażą rodzicom chłopczyka. Bardzo prosimy, by cała społeczność szkolna włączyła się w tę szlachetną i "słodką" akcję. Do klas 1 - 3 wolontariusze wejdą w czwartek 30.09, by chętnym dzieciom sprzedać ciasteczka, natomiast uczniowie klas IV - V i wszyscy inni chętni tego samego dnia będą mogli w czasie długich przerw zaopatrzyć się w słodkości na przygotowanym stoisku na górnym korytarzu obok sali 23. Podobnie będzie wyglądała akcja we wtorek 5.10 w budynku B.

      Przypominamy też, że w tym tygodniu do piątku (jak co miesiąc) zbieramy korki dla naszej podopiecznej - Dominiki.

      Bardzo prosimy wszystkich o włączenie się w te akcje. Wierzymy, że tak jak zawsze, i tym razem Społeczność naszej "Dwójki" nie zawiedzie!

       

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021

     •  

       

      Szanowni Państwo!

      Do 30 września Główny Urząd Statystyczny przeprowadza w kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.  

      SPISZ SIĘ ON-LINE I OTRZYMAJ UPOMINEK! 

      Zapraszamy do udziału w akcji promującej samospis internetowy. Pierwszych 100 osób, które spiszą się internetowo na stronie https://spis.gov.pl  i powiadomią Urząd Statystyczny w Łodzi o tym fakcie otrzyma UPOMINEK-NIESPODZIANKĘ!

      Gdzie należy wysłać informację o samospisie i co powinna zawierać można przeczytać w regulaminie akcji na stronie: https://lodz.stat.gov.pl/edziennik.

      Liczy się każdy! Wygrywa najszybszy! 

      Obok obowiązującego samospisu internetowego na stronie spis.gov.pl, w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne.  Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej, czy też w urzędach miast lub gmin, w specjalnie utworzonych punktach spisowych.Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.Udział w spisie jest obowiązkowy!

      Nasz udział w spisie jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!

     • Projekt: Lekcje z emocjami

     • Uczniowie kl 5d wezmą udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci w Klasie:

      Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój? 

      Przed nimi podróż pełna naukowych odkryć, eksperymentów i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania!

      Koordynator projektu

      Barbara Przybył

     • KONKURS LIGII OCHRONY PRZYRODY "MÓJ LAS"

     • Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie LOP MÓJ LAS.

      Tematy konkursu i format pracy:

      klasy I - III - Na leśnej polanie (praca plastyczna formatu A3)

      klasy IV - VI - Kropla, strumień, jezioro - leśny mokry świat (album do 10 stron maszynopisu lub 15 stron rękopisu + fotografie, rysunki, szkice)

      klasy VII - VIII - Jakie korzyści czerpiemy z lasu ? (album do 10 stron maszynopisu lub 15 stron rękopisu + fotografie, rysunki, szkice).


      Przyjmowane będą tylko prace indywidualne.

      Prace należy dostarczyć do dnia 22 listopada (poniedziałek).

      W załączniku regulamin konkursu oraz zgoda RODO.  

      Szkolnym opiekunem konkursu jest Pan Wojciech Frączek.

     • Bitwa pod Grunwaldem

     • Wizyta w Muzeum Historycznym to obcowanie ze sztuką i możliwość poznania historii. Mieliśmy możliwość oglądać kopię obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem".

      I my tam byliśmy, obraz podziwialiśmy, selfie zrobiliśmy, opowieści Muzeum Historycznego wysłuchaliśmy. Pięknie za czas wspólnie spędzony podziękowaliśmy.

     • Zrób bezpłatnie zdjęcie do mLegitymacji

     • Zdjęcia do mLegitymacji - bezpłatnie i ze smartfona

      W ciągle cyfryzującym się świecie, papierowe wersje powoli stają się przeżytkiem, odchodzącym do lamusa. Co jest zaskakujące, podobnie działają organy rządowe, wprowadzając coraz to nowsze udogodnienia w sferze dokumentów. W końcu możesz zapomnieć o papierowej legitymacji szkolnej, bo jej elektroniczną wersję będziesz miał zawsze przy sobie, w swoim smartfonie - mLegitymacja.

      W mig przygotuj zdjęcia do swojej nowej mLegitymacji

      Kreator zdjęć do mLegitymacji pozwala Ci bezpłatnie, w ciągu kilku chwil, przygotować serię fotografii do twojej nowej elektronicznej legitymacji. Wystarczy, że wgrasz swoje wcześniejsze zdjęcia lub zrobisz nowe z poziomu aplikacji, a generator przerobi je tak, by dostarczyć Ci idealne fotografie. Kreator zdjęć do mLegitymacji działa na podstawie algorytmów sztucznej inteligencji, która usuwa tło z twoich fotografii, poprawia oświetlenie oraz przycina zdjęcie tak, by zawsze było zgodne z oficjalnymi wytycznymi.

      Musisz pamiętać, by wgrane przez Ciebie zdjęcia były zgodne z kilkoma odgórnie przygotowanymi zasadami. Oto one:

      1. Patrz prosto w obiektyw, nie przechylaj głowy ani nie spoglądaj w dół.
      2. Zdjęcie nie może być tzw. selfie - poproś kogoś, by ci pomógł.
      3. Pamiętaj, by twoje usta były zamknięte a oczy otwarte.
      4. Zadbaj o to, by twoja twarz była jednolicie oświetlona - wykorzystaj ścianę naprzeciwko okna. Cienie na twarzy są niedozwolone.

      Możesz wgrać tyle zdjęć, ile tylko chcesz, a potem wybrać najkorzystniejszą wersję. 

      Jeśli wykonasz powyższe punkty, Generator dostarczy Ci idealnie fotografie dopasowane do oficjalnych wytycznych. 

      A teraz prześlij je do sekretariatu

      Generator do zdjęć do mLegitymacji po zakończonym działaniu pozwoli Ci zapisać fotografie na dysku. To ważne, ponieważ aplikacja na żadnym etapie nie zapisuje Twoich zdjęć. Teraz wystarczy tylko byś przesłał zdjęcia do sekretariatu, a po kilku dniach będziesz mógł cieszyć się swoją nową mLegitymacją. 

      Możesz być spokojny o swoją prywatność, bo aplikacja nie zapisuje Twoich zdjęć. Co więcej, połączenie z serwerem jest szyfrowane z certyfikatami SSL, w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

      Generator do zdjęć do mLegitymacji

      Link do Kreatora znajduje się tutaj: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

      Po wejściu na stronę postępuj według zamieszczonych instrukcji.

     • Konkursy: plastyczny i fotograficzny

     • Szanowni Państwo

      Uprzejmie informujemy, że Pan Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego w związku z ustanowieniem Roku 2021 jako „Europejski Rok Kolei” ogłosił dwa konkursy: Plastyczny oraz Fotograficzny.
      Informacje o konkursach, Formularze zgłoszeniowe i Regulaminy dostępne są pod linkami:

      Konkurs Plastyczny Twoja wymarzona podróż koleją - https://www.lodzkie.pl/rokkolei/twoja-wymarzona-podroz-koleja

      Konkurs Fotograficzny Kolejowe Łódzkie - https://www.lodzkie.pl/rokkolei/kolejowe-lodzkie

      Konkurs Plastyczny Skierowany jest do Uczniów szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego, 
      natomiast w konkursie Fotograficznym udział może wziąć każdy obywatel Rzeczypospolitej Polskiej 
      lub osoba fizyczna przebywająca na terenie Województwa Łódzkiego z zamiarem pobytu stałego, 
      w odpowiedniej kategorii wiekowej od 15 do 18 roku życia lub powyżej 18 roku życia.

      Cele konkursów:

      • promocja kolei jako ekologicznego środka transportu w ramach Europejskiego Roku Kolei 2021; 
      • uchwycenie piękna kolei i otaczającego krajobrazu, przyrody oraz infrastruktury kolejowej; 
      • utrwalanie znaczenia kolei jako jednego z podstawowych środków zrównoważonego transportu; 
      • promowanie kolei jako atrakcyjny i przyjazny środowisku środek transportu; 
      • rozwijanie wrażliwości artystycznej wśród uczestników 

      Zgłoszenia udziału w konkursach i Zdjęcia Konkursowe należy nadsyłać w terminie do 15 października 2021 r. do godziny 12.00.

      Dla zwycięzców każdego z Konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe:
      I miejsce - 800 zł, 
      II miejsce - 600 zł, 
      III miejsce - 400 zł 
      i 5 nagród po 100 zł

      w przypadku konkursu fotograficznego dodatkowo wartościowe nagrody specjalne ufundowane przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

      ZAPRASZAMY!!!

      W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji pod nr telefonu 42 291 97 32.

      Z poważaniem
      Aleksandra Kozłowska
      Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
      Departament Infrastruktury
      Wydział Transportu Szynowego
      al. Piłsudskiego 12, 90-051 Łódź
      tel. +48/ 42 291 97 32 , fax +48/ 42 663 31 52
      aleksandra.kozlowska@lodzkie.pl
      infrastruktura@lodzkie.pl