• WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO  DLA UCZNIÓW KLAS IV-V

     • MISTRZ ORTOGRAFII wśród uczniów klas IV:

      Błażej Siatkowski z klasy IV C

      II miejsce: Wiktor Strug z klasy IV B

      III miejsce: Kaja Suszkowska z klasy IV A

       

      MISTRZ ORTOGRAFII wśród uczniów klas V:

      Kornelia Goszkowska z klasy V A

      II miejsce: Julia Kurosadowicz z klasy V B

      III miejsce: Karolina Meszka z klasy V A

       

                                                                                                Serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

       

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i obchodzony jest od 2008 roku. Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym i mimo wielu lat badań nie udało się dotąd znaleźć jego jednoznacznej przyczyny. Osoby z autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.
      Kolor niebieski stał się umownym kolorem autyzmu. Symbolizuje niewinność, nadzieję ale też płeć męską, bo na to zaburzenie cierpi więcej chłopców i mężczyzn.
      W dniu 2 kwietnia, organizacje współpracujące w szerzeniu wiedzy o autyzmie inicjują ogólnoświatową akcję Light it up blue, czyli zaświeć się na niebiesko.
      W ramach tej akcji w piątek 31 marca, ulicami Skierniewic uczniowie Szkół Podstawowych (SP1, SP2 i SP5) wzięli udział w niebieskim marszu. Uczniowie klas 2B i 3D reprezentowali Szkołę Postawą nr 2. Na tę okazję przygotowali transparent, ubrali się na niebiesko, na znak jedności i kształtowania postaw tolerancji dla osób ze spektrum autyzmu.
     • "DWÓJECZKA" KIBICOWAŁA REPREZENTACJI POLSKI KOBIET!

     • W czwartek 6 kwietnia na stadionie miejskim w Łodzi, 21 osób z naszej "Dwójeczki" kibicowało damskiej Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, które pokonały piłkarki z Kostaryki 2:1!

      Na stadionie nasze piłkarki dopingowało prawie 2 tysiące kibiców, w tym MY! Był głośny doping, szaliki, piękne gole oraz oczywiście hymn państwowy, który odśpiewaliśmy z należytą godnością.

      W dniu Międzynarodowego Dnia Sportu do Łodzi wybrały się z nami szkoły z Mokrej Lewej oraz Miedniewic. Dziękujemy za wspólny wyjazd, kibicowanie i wzorowa organizację.

      Opiekunem i organizatorem wyjazdu był pan Karol Skrzydło i Joanna Makowska.

     • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poeci Dzieciom

     • W piątek, 31 marca 2023 r.  uczniowie wszystkich skierniewickich szkół podstawowych wzięli udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poeci Dzieciom, który organizowała nasza szkoła.  W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem Świat wartości wokół nas.

      Do finału przystąpiło 23 dzieci z klas I-III.  Bardzo wysoki poziom recytacji świadczył o doskonałym przygotowaniu uczniów. Dzieci zaprezentowały zarówno znane i lubiane wiersze, jak również wiele nowych, mniej znanych utworów.

      W oczekiwaniu na wyniki młodzi recytatorzy mieli okazję spotkać się z panią Żanetą Karwat - autorką książki "Wierszyki pisane nocą".

      W towarzystwie wiceprezydenta Skierniewic Pana Jarosława Chęcielewskiego dzieci obejrzały również piękne przedstawienie pt. „Leśna audycja” przygotowane przez uczniów klasy 2a i 2e.

      Jury konkursu po długich naradach wyłoniło laureatów.

      Wspaniale wypadli reprezentanci  naszej szkoły.
      W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Blanka Matyjasiak z klasy 2e, natomiast II miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęły: Maja Zemlik z klasy 1b i  Patrycja Dećko z klasy 3c.

      Wszystkim uczestnikom konkursu  gratulujemy udanych występów i życzymy sukcesów przyszłości.

     • SUKCESY PRZYRODNICZE NASZYCH UCZNIÓW

     • Jest Nam niezwykle miło poinformować o sukcesach Naszych Uczniów w 19. edycji Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Klasyczne Liceum Ogólnokształcące im. Ks. St. Konarskiego w Skierniewicach.

      10 marca 2023 roku dwunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas 8 wzięła udział w zmaganiach konkursowych z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii. Już drugi rok z rzędu uczniowie naszej szkoły zdobyli 1 miejsce zarówno w zmaganiach indywidualnych, jak i drużynowych.

      I Laureatem konkursu został Szymon Sidoruk, zaś finalistą - Maciej Pawlik (obydwaj z klasy 8b).

      Wyróżnienia otrzymali: Antonina Magdziarz (8a), Natalia Błaziak (8b) oraz Michał Sobczak (8b).

      Zwycięstwo w zmaganiach drużynowych odniosła drużyna w składzie: Natalia Błaziak, Maciej Pawlik i Szymon Sidoruk (wszyscy z klasy 8b).

      Dziękujemy również pozostałym Uczniom, którzy godnie reprezentowali Naszą Szkołę: Marcie Pawlak (8a), Filipowi Goszkowskiemu (8a), Weronice Lesiak (8b), Jakubowi Kubikowi (8b), Maciejowi Jadczykowi (8d), Sylwii Pacheckiej (8e) oraz Franciszkowi Kacprzykowi (8e).

      Serdecznie gratulujemy Naszym Uczniom, życząc jednocześnie dalszego pogłębiania zamiłowania do nauk przyrodniczych.

      Dziękujemy Klasycznemu LO za wspaniały konkurs oraz niezapomniany pokaz chemii podczas jego podsumowania.      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

     • Aktywna Tablica

     • W ramach projektu Aktywna tablica, którego celem jest rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej, przeprowadzona została lekcja z użyciem ekranu interaktywnego SMART.Zajęcia przeprowadziły: psycholog szkolny Aleksandra Szuplewska i pedagog szkolny Urszula Pokora z udziałem dwóch uczennic z klasy IV E. Tematem lekcji była kultura osobista w szkole. Uczennice miały za zadanie wykonać kilka zadań przy użyciu dotykowego ekranu:-  dopasować stwierdzenia do odpowiednich kolumn, które zachowania w szkole są kulturalne, a które niekulturalne,- rozwiązać quiz, który został stworzony na podstawie obejrzanego filmu,- wykonać na tablicy interaktywnej Mapę myśli Negatywne skutki bycia niekulturalną osobą w szkole i Pozytywne skutki bycia osobą kulturalną w szkole.Zadania interaktywne wykonywane przez uczennice były autorskim pomysłem specjalistów prowadzących  zajęcia. Stworzone zostały specjalnie na potrzebę lekcji. Wprowadzenie ćwiczeń w formie interaktywnej uatrakcyjniło zajęcia i pomogło w zdobyciu nowej wiedzy w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnej.

     • Klasy ósme na targach edukacyjnych

     • W czwartek 16 marca uczniowie ósmych klas mieli możliwość uczestniczyć w XVIII Targach Kariery „Szkoła dla ósmoklasisty”, które odbyły się na  hali sportowej skierniewickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dla uczniów kończących w tym roku naukę w podstawówkach była to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich nie tylko z terenu Skierniewic oraz powiatu.

     • Dzień otwarty 29.03.2023

     • Drodzy Rodzice uczniów klas IV-VIII

      W dniu 29.03.2023 r. (środa) zapraszamy na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami.

      Spotkania odbędą się w budynku przy ul. 1 Maja 15.

      Oczekujemy Państwa w godzinach:

      • 17.00 - 18.00 - spotkania z Rodzicami uczniów kl. IV-V
      • 18.00 - 19.30 - spotkania z Rodzicami uczniów kl. VI-VIII

      Wszyscy nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim, a wychowawcy będą oczekiwać na Państwa w salach lekcyjnych. Przydział sal będzie wywieszony na dolnym i górnym korytarzu w dniu spotkania.

       

     • Szkolny Dzień Talentów 2023

     • Dnia 21 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Talentów. Uzdolnieni uczniowie klas IV- V zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne, instrumentalne i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów . Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi  i dziękujemy za udział. Jesteście wspaniali.

      21 marca 2023r.
      i znowu mamy wiosnę 😊

      Po długiej zimie zawitała  do nas 
      Pani Wiosna
      szczęśliwa i radosna !!!
      Uczniowie naszej szkoły I Dzień Wiosny uczcili organizując 
      Szkolny Dzień Talentów.
      Każdy uczeń miał okazję pochwalić się swoimi zdolnościami, talentami, pasjami.
      Pamiętajmy, że czasami właśnie na tych małych szkolnych scenach rodzą się wielkie gwiazdy.
      Talent wokalny zaprezentowały uczennice:

      - Kinga Lipke VIII C
      - Kotecka Anna VII A
      - Dyszkowska Magdalena VIII E
      - Dyszkowska Natalia VIII E

      W układach tanecznych wystąpiły uczennice klas:  
      Kotecka Anna VII A, Dyszkowska Magdalena VIII E, Dyszkowska Natalia VIII E
      a także uczennice z klasy VI A
      Konferansjerem była uczennica Nina Kubicka z klasy VIII C

      Po występach artystycznych dyrekcja szkoły rozdała dyplomy i stypendia naukowe dla najlepszych uczniów naszej szkoły za I półrocze roku szkolnego 2022/2023

     • Zawody powiatowe - Gry i Zabawy w ramach Igrzysk Dzieci

     • 4 marca 2023 roku uczniowie klas I – IV wzięli udział w zawodach powiatowych  
      Gry i Zabawy w ramach Igrzysk Dzieci organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. 
      Rywalizacja była wyrównana i bardzo zacięta, a konkurencje nie należały do łatwych. Emocje sięgały zenitu i udzielały się wszystkim obecnym w hali. Nasi uczniowie, po bardzo dobrym występie, zajęli drugie miejsce.Tuż po zawodach postanowili, że w przyszłym roku poprawią swój wynik. 

      Gratulacje dla wszystkich naszych młodych sportowców!