• Laureat i Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii

     • Jest Nam niezwykle miło poinformować o ogromnym sukcesie Naszych Uczniów w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Biologii. Szymon Sidoruk (uczeń klasy 8b) został Laureatem, zaś Izabela Sidoruk (z klasy 6a) Finalistką konkursu, w którym biorą udział najlepsi młodzi biolodzy z województwa łódzkiego.

      Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Łodzi. Tegoroczne wyniki konkursu są pięknym przykładem współpracy rodzeństwa młodych biologów w pogłębianiu ich zainteresowań naukowych.

      Z ogromną dumą przekazujemy gratulacje Szymonowi i Izie, zdając sobie sprawę, że ten sukces wymagał niezwykle wytężonej pracy i poświęcenia.

      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

     • 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

     •      Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi Uczniowie Naszej Szkoły wykonali ekologiczne zakładki do książek.

      Prace Uczniów były bardzo kreatywne i różnorodne, a do ich wykonania Uczniowie wykorzystali tekturę, drewno, sznurki i tkaniny. Na wielu zakładkach znalazły się hasła zachęcające do zaangażowania na rzecz ochrony środowiska.

      Dziękujemy Wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w szkolnej akcji przyrodniczej!

      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

     • XI edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej „Słowiki”

     • W czwartek (23 marca) w kinoteatrze Polonez w Skierniewicach odbyła się XI edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej „Słowiki” .

      Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
      Kaja Przybył z klasy I d, Michalina Antos z klasy IIIc, Nela Koprowicz z klasy IIIb, Hanna Sobolewska- Cleere z klasy Vd, Anna Kotecka z klasy VIIa oraz Kinga Lipke z klasy VIIIc. 


      W kategorii klas III- IV ,

      III miejsce zajęła Nela Koprowicz. 


      W kategorii klas VII-VIII,

      II miejsce zajęła Kinga Lipke,

      wyróżniono również Annę Kotecką.


                                                                                      Wszystkim laureatom i uczestnikom  gratulujemy !

     • Zapraszamy na Dzień Otwarty

     • Wszystkich Rodziców, którzy chcą dokonać wyboru szkoły podstawowej dla swoich pociech zapraszamy wraz z dziećmi 21 kwietnia w godz. od 16.30 do 19.30 do zapoznania się z ofertą Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach.

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS IV-V

     • I MIEJSCE wśród uczniów klas IV: Patrycja Stępniak  z kl. IV B

      II miejsce: Błażej Siatkowski z kl. IV C

      III miejsce: Mateusz Maj z kl. IV A

       

      I MIEJSCE wśród uczniów klas V: Antonina Markowska z kl. V C

      II miejsce: Lena Kaźmierczuk z kl. V 

      III miejsce: Maja Nachaj z klasy V C
                                                                          

                                                                                           Gratulujemy Zwycięzcom !!!

       

     • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO  DLA UCZNIÓW KLAS IV-V

     • MISTRZ ORTOGRAFII wśród uczniów klas IV:

      Błażej Siatkowski z klasy IV C

      II miejsce: Wiktor Strug z klasy IV B

      III miejsce: Kaja Suszkowska z klasy IV A

       

      MISTRZ ORTOGRAFII wśród uczniów klas V:

      Kornelia Goszkowska z klasy V A

      II miejsce: Julia Kurosadowicz z klasy V B

      III miejsce: Karolina Meszka z klasy V A

       

                                                                                                Serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

       

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i obchodzony jest od 2008 roku. Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym i mimo wielu lat badań nie udało się dotąd znaleźć jego jednoznacznej przyczyny. Osoby z autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.
      Kolor niebieski stał się umownym kolorem autyzmu. Symbolizuje niewinność, nadzieję ale też płeć męską, bo na to zaburzenie cierpi więcej chłopców i mężczyzn.
      W dniu 2 kwietnia, organizacje współpracujące w szerzeniu wiedzy o autyzmie inicjują ogólnoświatową akcję Light it up blue, czyli zaświeć się na niebiesko.
      W ramach tej akcji w piątek 31 marca, ulicami Skierniewic uczniowie Szkół Podstawowych (SP1, SP2 i SP5) wzięli udział w niebieskim marszu. Uczniowie klas 2B i 3D reprezentowali Szkołę Postawą nr 2. Na tę okazję przygotowali transparent, ubrali się na niebiesko, na znak jedności i kształtowania postaw tolerancji dla osób ze spektrum autyzmu.
     • "DWÓJECZKA" KIBICOWAŁA REPREZENTACJI POLSKI KOBIET!

     • W czwartek 6 kwietnia na stadionie miejskim w Łodzi, 21 osób z naszej "Dwójeczki" kibicowało damskiej Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, które pokonały piłkarki z Kostaryki 2:1!

      Na stadionie nasze piłkarki dopingowało prawie 2 tysiące kibiców, w tym MY! Był głośny doping, szaliki, piękne gole oraz oczywiście hymn państwowy, który odśpiewaliśmy z należytą godnością.

      W dniu Międzynarodowego Dnia Sportu do Łodzi wybrały się z nami szkoły z Mokrej Lewej oraz Miedniewic. Dziękujemy za wspólny wyjazd, kibicowanie i wzorowa organizację.

      Opiekunem i organizatorem wyjazdu był pan Karol Skrzydło i Joanna Makowska.

     • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poeci Dzieciom

     • W piątek, 31 marca 2023 r.  uczniowie wszystkich skierniewickich szkół podstawowych wzięli udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poeci Dzieciom, który organizowała nasza szkoła.  W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem Świat wartości wokół nas.

      Do finału przystąpiło 23 dzieci z klas I-III.  Bardzo wysoki poziom recytacji świadczył o doskonałym przygotowaniu uczniów. Dzieci zaprezentowały zarówno znane i lubiane wiersze, jak również wiele nowych, mniej znanych utworów.

      W oczekiwaniu na wyniki młodzi recytatorzy mieli okazję spotkać się z panią Żanetą Karwat - autorką książki "Wierszyki pisane nocą".

      W towarzystwie wiceprezydenta Skierniewic Pana Jarosława Chęcielewskiego dzieci obejrzały również piękne przedstawienie pt. „Leśna audycja” przygotowane przez uczniów klasy 2a i 2e.

      Jury konkursu po długich naradach wyłoniło laureatów.

      Wspaniale wypadli reprezentanci  naszej szkoły.
      W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Blanka Matyjasiak z klasy 2e, natomiast II miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęły: Maja Zemlik z klasy 1b i  Patrycja Dećko z klasy 3c.

      Wszystkim uczestnikom konkursu  gratulujemy udanych występów i życzymy sukcesów przyszłości.

     • SUKCESY PRZYRODNICZE NASZYCH UCZNIÓW

     • Jest Nam niezwykle miło poinformować o sukcesach Naszych Uczniów w 19. edycji Konkursu Przyrodniczego organizowanego przez Klasyczne Liceum Ogólnokształcące im. Ks. St. Konarskiego w Skierniewicach.

      10 marca 2023 roku dwunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas 8 wzięła udział w zmaganiach konkursowych z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii. Już drugi rok z rzędu uczniowie naszej szkoły zdobyli 1 miejsce zarówno w zmaganiach indywidualnych, jak i drużynowych.

      I Laureatem konkursu został Szymon Sidoruk, zaś finalistą - Maciej Pawlik (obydwaj z klasy 8b).

      Wyróżnienia otrzymali: Antonina Magdziarz (8a), Natalia Błaziak (8b) oraz Michał Sobczak (8b).

      Zwycięstwo w zmaganiach drużynowych odniosła drużyna w składzie: Natalia Błaziak, Maciej Pawlik i Szymon Sidoruk (wszyscy z klasy 8b).

      Dziękujemy również pozostałym Uczniom, którzy godnie reprezentowali Naszą Szkołę: Marcie Pawlak (8a), Filipowi Goszkowskiemu (8a), Weronice Lesiak (8b), Jakubowi Kubikowi (8b), Maciejowi Jadczykowi (8d), Sylwii Pacheckiej (8e) oraz Franciszkowi Kacprzykowi (8e).

      Serdecznie gratulujemy Naszym Uczniom, życząc jednocześnie dalszego pogłębiania zamiłowania do nauk przyrodniczych.

      Dziękujemy Klasycznemu LO za wspaniały konkurs oraz niezapomniany pokaz chemii podczas jego podsumowania.      Zespół Przedmiotów Przyrodniczych

     • Aktywna Tablica

     • W ramach projektu Aktywna tablica, którego celem jest rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej, przeprowadzona została lekcja z użyciem ekranu interaktywnego SMART.Zajęcia przeprowadziły: psycholog szkolny Aleksandra Szuplewska i pedagog szkolny Urszula Pokora z udziałem dwóch uczennic z klasy IV E. Tematem lekcji była kultura osobista w szkole. Uczennice miały za zadanie wykonać kilka zadań przy użyciu dotykowego ekranu:-  dopasować stwierdzenia do odpowiednich kolumn, które zachowania w szkole są kulturalne, a które niekulturalne,- rozwiązać quiz, który został stworzony na podstawie obejrzanego filmu,- wykonać na tablicy interaktywnej Mapę myśli Negatywne skutki bycia niekulturalną osobą w szkole i Pozytywne skutki bycia osobą kulturalną w szkole.Zadania interaktywne wykonywane przez uczennice były autorskim pomysłem specjalistów prowadzących  zajęcia. Stworzone zostały specjalnie na potrzebę lekcji. Wprowadzenie ćwiczeń w formie interaktywnej uatrakcyjniło zajęcia i pomogło w zdobyciu nowej wiedzy w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnej.

     • Klasy ósme na targach edukacyjnych

     • W czwartek 16 marca uczniowie ósmych klas mieli możliwość uczestniczyć w XVIII Targach Kariery „Szkoła dla ósmoklasisty”, które odbyły się na  hali sportowej skierniewickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dla uczniów kończących w tym roku naukę w podstawówkach była to okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich nie tylko z terenu Skierniewic oraz powiatu.