• Konkurs plastyczny ph.:„O takiej szkole marzę...”

          • W marcu 2021 roku uczniowie klas I –III naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym o puchar Dyrektora WODN w Skierniewicach pod hasłem „O takiej szkole marzę...”.

            Uczeń klasy II a, Tomasz Stelmach otrzymał nagrodę II stopnia w kategorii klasy I-III.

            Gratulujemy !

          • Wyniki OLIMPUSKA - sesja zimowa 2021


          • 16 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się sesja zimowa olimpiady OLIMPUSEK   - sprawdzian zintegrowany. Uczniowie  rozwiązywali testy wiedzy w formie stacjonarnej.

            Gratulujemy!:
            1. Błażejowi Siatkowskiemu II c – dyplom laureata i nagroda książkowa

            Dyplom laureata:
            1. Kinga Starosta II a 
            2. Kornelia Nowak  II b
            3. Mateusz Maj II a   

            17 lutego 2021 r. – uczniowie z klas I-III przystąpili do olimpiady OLIMPUSEK z języka angielskiego.

            Gratulujemy !
            1. Sebastianowi Gierachowi III b – dyplom laureata.


            Gratulacje dla wszystkich uczestników i ich nauczycieli.
            Do zobaczenia w sesji wiosennej.

            Ewa Szyszczyńska, Barbara Przybył
            (Szkolny koordynator olimpiady)

          • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego OLIMPUS - sesja zimowa

          • W lutym ponad stu uczniów naszej szkoły brało udział w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUS z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego.

            Uczniowie rozwiązywali testy wiedzy w formie stacjonarnej.

            Jest nam niezmiernie miło poinformować iż mamy 7 laureatów olimpiady języka angielskiego.

            Agata Gmerek, klasa 4a – 7 miejsce w kraju
            Wojciech Machnicki, klasa 4c – 9 miejsce w kraju
            Maciej Ciechański, klasa 6a – 7 miejsce w kraju
            Zuzanna Galek, klasa 7a – 7 miejsce w kraju
            Bruno Wojciechowski, klasa 7b i Tomasz Jachimowski, klasa 7d – 9 miejsce w kraju
            Nikodem Klepaczka, klasa 8b – 7 miejsce w kraju

            Wielkie gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli. 

            Do zobaczenia na kolejnym ogólnopolskim konkursie Panda.

            Agnieszka Jelonek-Krupińska
            (Szkolny koordynator olimpiady)

          • Konkurs "U NAS CZYSTY LAS"

          • 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

            Zachęcamy Naszych Uczniów do włączenia się w akcję WFOŚiGW w Łodzi "U NAS CZYSTY LAS". 

            Wybierzcie się na spacer, przynieście dowolną ilość śmieci. Po powrocie do domu wyrzućcie je do śmieci domowych, pamiętając o prawidłowej segregacji. Wykonajcie max 3 zdjęcia📸 
            1. zdjęcie: zdjęcie śmieci w lesie i ich lokalizacja przed sprzątaniem
            2. zdjęcie po zabraniu śmieci po sprzątaniu

            Dodajcie, jeśli macie ochotę 
            3. zdjęcie przedmiotu, który powstał ze śmieci przyniesionych z lasu i wykorzystanych do budowy to zadanie dla chętnych.


            Zdjęcia prześlijcie na adres mailowy fraczekw@gmail.com do 21 kwietnia (włącznie).

            Finałem akcji jest umieszczenie zdjęć na oficjalnym facebooku organizatora WFOŚiGW.

            Uczestnicy akcji zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.


             

          • Życzenia Wielkanocne

          • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy
            całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach,
            składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości,
            odpoczynku przy rodzinnym stole, mnóstwa wiosennego optymizmu
            oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

            Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
            Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka
            - niech ten wyjątkowy radosny czas dodaje otuchy
            i pozwala przezwyciężyć wszystkie trudności.

            Wielkanocną niespodziankę wykonali zdolni i kreatywni: Aleksandra Szymańska z kl.6e, Julia Cegiełka, Julia Łukasiewicz i Julianna Pokrop z kl.7a, Karol Kiełczyński z 7d, Alan Borowiec z 7d, Oliwier Jabłoński z 7a, Miłosz Więcek z 7a, Mieszko Płotkowiak z 7a, Michał Szczęsny z 7d, Franciszek Gosik 7d a w pracy wspierała Elżbieta Łopatka - ich polonistka.  

             

            Zapraszamy do obejrzenia życzeń przygotowanych przez uczniów naszej szkoły:

            - Franciszek Gosik z kl.7d: https://www.youtube.com/watch?v=rKMfBRes7xE

            - Julia, Julia i Juliana z kl. 7a: https://youtu.be/anwAJ_S7oTw

            - Mieszko Płotkowiak, kl. 7a: https://youtu.be/sMhDcRwZEW4

            - Michał Szczęsny, kl. 7d: https://youtu.be/F7gch4iILiE

            - Miłosz Więcek, kl. 7a: https://youtu.be/xgHO33yQYbQ

            - Oliwier Jabłoński, kl. 7a: https://youtu.be/doWYu3DCJBY

             

          • Wyniki Konkursu pt. „Najładniejsza Kartka Wielkanocna”

          • Na przełomie lutego i marca  ogłosiliśmy w klasach I-III  konkurs na „Najładniejszą kartkę wielkanocną z życzeniami”, ale wykonanymi w klasach na lekcji religii.

            Swoje prace zgłosiło 80 uczniów.

            W klasach I wyróżniliśmy następujące prace:
            I miejsce – Natalia Różycka  kl. I b
            II miejsce –   Zosia Walczak kl. I c
            III miejsce – Piotr Kozioł kl. I a

            w klasach II:
            I miejsce – Joanna Godlewska kl. II a 
            II miejsce – Malina Puchalska   kl. II c
            III miejsce – Wiktor Kaźmierczak kl. II b

            w klasach III:
            I miejsce – Anna Filipczak kl. III g
            II miejsce – Aleksander Majka  kl. III e
            III miejsce – Filip Król kl. III b ex Natalka Baszyńska kl. III e

            Wyróżnienie: Mikołaj Dudek kl. III e

                                         
              Katecheci:

            Urszula Pawlak i Tomasz Chadamik
             

          • Miejski Konkurs Na Przestrzenną Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej

          •  

            Zachęcamy uczniów klas IV - VI do wykonania piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
            Praca musi spełniać następujące wymagania formalne:
            - mieć formę przestrzenną, (technika pracy jest jednak dowolna),
            - ukazywać tzw. nową piramidę, która uwzględnia aktywność fizyczną,
            - być wykonana indywidualnie,
            - do pracy należy dołączyć kartkę z informacją o autorze pracy, o klasie i szkole do której uczęszcza oraz nauczycielu, który koordynuje pracę ucznia.

            W etapie szkolnym zostaną wybrane trzy najciekawsze prace i przekazane do organizatora konkursu, którym jest SP nr 1 w Skierniewicach. 

            Prace należy dostarczyć do budynku szkoły przy ul. 1 Maja 15 do 9 kwietnia. 


            Zespół Przedmiotów Przyrodniczych


             

          • Wyniki Konkursu "Mój las"

          • XXXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS 
            ZG LOP „MÓJ LAS” 2020/2021

            Komisja w składzie:
            1. Przewodnicząca Komisji - p. Kuch Iwona
            2. Członek Komisji -  p. Kowalczyk Beata 
            3. Członek Komisji -  p. Galach Agnieszka
            4.  Członek Komisji -  p. Mostowska Krystyna
            5. Członek Komisji -  p. Leśniewicz Iwona 

            Kategoria I
            Temat: Jestem opiekunem lasu
            (kl. I–III)

            Wyróżnienia: 
            1. Dećko, SP Nr 2 Skierniewice opiekun p. Genowefa Pogorzelska 
            2. Katarzyna Skoneczna, SP Nr 2 Skierniewice, opiekun p. Pogorzelska Genowefa
            3. Agata Kicińska, SP Nr 2 Skierniewice opiekun p. Salomon Edyta

            Kategoria II
            Temat: Piętra lasu i ich mieszkańcy
            (kl. IV–VI)

            II. miejsce: 
            1. Antoni Kowalski, SP Nr 2 w Skierniewicach, opiekun p. Wojciech Frączek

            III miejsce:
            1. Patryk Zbudniewek, SP Nr 2 w Skierniewicach, opiekun p. Wojciech Frączek

            Wyróżnienia: 
            1.  Bartosz Więcek, SP Nr 2 w Skierniewicach, opiekun p. Maja Pawłowska
            2. Klaudia Kuśmierczyk, SP Nr 2 w Skierniewicach, opiekun p. Wojciech Frączek
            3. Wiktor Ruzik, SP Nr 2 w Skierniewicach, opiekun p. Maja Pawłowska
            4. Wojciech Filipczak, SP Nr 2 w Skierniewicach, opiekun p. Wojciech Frączek
            5. Róża Rosłon, SP Nr 2 w Skierniewicach, opiekun p. Wojciech Frączek
            6. Bartosz Włodarczyk, SP Nr 2 w Skierniewicach, opiekun p. Wojciech Frączek
            7. Ina Kosonóg, SP Nr 2 w Skierniewicach, opiekun p. Wojciech Frączek
            8. Dominika Majewska, SP nr 2 w Skierniewicach, opiekun p. Wojciech Frączek

          • Zdalne nauczanie do 9 kwietnia

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

            Od poniedziałku 22 marca uczniowie kl. I-III ponownie rozpoczną naukę w systemie zdalnym.

            Uczniowie klas IV-VIII nadal kontynuują naukę w tym systemie.

            W związku z tym drobnym modyfikacjom, zwłaszcza dla klas I-III, ulegnie plan zajęć. Bardzo proszę o zapoznanie się z planem lekcji w dzienniku elektronicznym Librus.

            Biblioteka szkolna będzie funkcjonować zarówno w jednym, jak i w drugim budynku w godzinach 8.00 - 14.00.

            W tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła organizuje opiekę świetlicową. Warunkiem jest pisemny wniosek rodziców. Świetlica szkolna będzie funkcjonować w godz. od 7.00 do 17.00.

            W szkole nadal mogą odbywać się konsultacje indywidualne lub w małych grupach dla uczniów klas VIII oraz konkursy przedmiotowe.

            W przypadkach szczególnych i potrzebach indywidualnych prosimy o kontakt z dyrekcją szkoły.

            Życząc zdrowia
            pozdrawiam serdecznie
            Artur Błażejewski
            Dyrektor szkoły

             

            Więcej informacji:

            https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach

          • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego PANDA

          • Zapraszamy uczniów klas 4–8 do wzięcia udziału w konkursie języka angielskiego, który odbędzie się stacjonarnie w szkole 21 kwietnia 2021r.

            Koszt udziału – 10 zł. 

            Zapisy u nauczycieli języka angielskiego do dnia 25 marca 2021r.

            Agnieszka Jelonek-Krupińska
            Szkolny koordynator konkursu

          • Wyniki konkursu "Zimowe krajobrazy"

          • Dziękujemy bardzo za tyle pięknych zdjęć. Mieliśmy ogromny kłopot w wyborze tych najlepszych.      

            A oto zwycięzcy:

            Klasy I
            I miejsce - Marcel Iwańczyk i Irena Bagdesaryan z klasy 1c
            II miejsce - Alan Bartosiewicz z klasy 1c i Aleksandra Wujcik z klasy 1d
            III miejsce – Michalina Antos z klasy 1 c

            Klasy II
            I miejsce – Joanna Godlewska z klasy 2a, Oliwia Dobrosz-Thiesen z klasy 2a i Tomasz Stelmach z klasy 2a
            II miejsce – Zofia Ceroń z klasy 2a, Łucja Adamiec z klasy 2d i Amelia Wójcik z klasy 2b
            III miejsce – Miłosz Skibiński z klasy 2c, Michał Zwoliński z klasy 2b, Eryk Owczarek z klasy 2d

            Klasy III
            I miejsce – Anna Filipczak z klasy 3b, Bartłomiej Strożek z klasy 3a i Zofia Godlewska z klasy 3a
            II miejsce – Maja Ressel z klasy 3d i Michał Rakowski z klasy 3d
            III miejsce – Maciej Lewandowski z klasy 3a i Tomasz Sadkowski z klasy 3b

            Klasy IV
            I miejsce – Agnieszka Sadkowska z klasy 4e, Dariusz Majka z klasy 4b, Maciej Kiełczyński z klasy 4d, Magdalena Foks z klasy 4e, Mateusz Zwierzchowski z klasy 4c i Tobiasz Borowiec z klasy 4c
            II miejsce – Aleksandra Wacławek z klasy 4c, Aleks Wojnicki z klasy 4e, Dawid Trojanowski z klasy 4d, Lena Piętara z klasy 4a, Lena Żmudzka z klasy 4a i Wiktoria Mikołajczyk z klasy 4c
            III miejsce – Izabela Sidoruk z klasy 4a, Kacper Brzeziński z klasy 4b, Alicja Jabłońska z klasy 4a, Brajan Kryczka z klasy 4c, Julia Dębska z klasy 4b, Maja Lewandowska z klasy 4a, Monika Leśniowska z klasy 4c i Antoni Kowalski z klasy 4b

            Klasy V
            I miejsce – Nadia Klucznik z klasy 5a, Oliwier Socha z klasy 5c i Sylwia Stachecka z klasy 5a
            II miejsce – Wiktoria Ruzik z klasy 5b, Ksawery Głuszek z klasy 5b i Blanka Michalska z klasy 5a
            III miejsce – Wojciech Filipczak z klasy 5a i Wiktoria Jędrzejewska z klasy 5a

            Klasy VI
            I miejsce – Maja Ciesielska z klasy 6b, Antonina Czerwińska z klasy 6d, Hanna Magdziarz z klasy 6a, Lena Wójtowicz z klasy 6a, Marta Staniak z klasy 6b i Weronika Lesiak z klasy 6b
            II miejsce – Aleksandra Olejnik z klasy 6a, Łucja Popłońska z klasy 6b, Maria Godlewska z klasy 6a, Szymon Sidoruk z klasy 6b
            III miejsce – Alicja Domasat z klasy 6a, Oskar Kaźmierczak z klasy 6c, Jakub Kubiak z klasy 6c, Karina Majka z klasy 6f, Maja Dybowska z klasy 6b, Marta Jabłońska z klasy 6e i Mateusz Lewandowski z klasy 6a

            Klasy VII
            I miejsce – Małgorzata Foks z klasy 7b, Jacek Kuś z klasy 7d, Magdalena Dziąg z klasy 7a, Karol Kiełczyński z klasy 7d i Barbara Kwasiborska z klasy 7c
            II miejsce – Julia Cegiełka z klasy 7a i Michał Szczęsny z klasy 7d
            III miejsce – Olga Gontarek z klasy 7a, Alicja Pietrzyk z klasy 7a, Jakub Stachecki z klasy 7e, Julia Wójcik z klasy 7d, Oliwier Jabłoński z klasy 7a i Wiktoria Skorłutowska z klasy 7f

            Klasy VIII
            I miejsce – Oskar Wasilewski z klasy 8b i Wiktor Gołębiewski z klasy 8b
            II miejsce – Piotr Iwanicki z klasy z klasy 8c i Filip Podkański z klasy 8b
            III miejsce – Nikola Marat z klasy 8b i Maria Krupińska z klasy 8b

            Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia przysłanych zdjęć w poniższym filmie:

            https://liblink.pl/SlQQmBdTeK

            Opiekunowie
            Samorządu Uczniowskiego
             
             

             

          • DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE – WOLONTARIUSZE SP2!

          • W dniach 11 – 18 marca 2021 r. odbędzie się w naszej szkole zbiórka żywności długoterminowej na paczki świąteczne dla podopiecznych jadłodajni w Skierniewicach.  

            Pojemniki na żywność będą wystawione w budynku „A” przy ul. 1 Maja 15 oraz w budynku „B” przy ul. Kilińskiego 9. Najbardziej potrzebne są:

            • konserwy mięsne i rybne,
            • pasztety w puszkach,
            • wędliny pakowane hermetycznie,
            • dżemy,
            • gotowe dania w słoikach (np. pulpety w sosie),
            • a także olej, herbata, makaron, kasza, ryż itp. 

            Wdzięczni będziemy również za słodycze, które chcielibyśmy przekazać do Ośrodka dla Dzieci Niepełnosprawnych im. JP II. 

            Drodzy Wolontariusze, jak zwykle liczymy na Wasze dobre serca i hojność, które już nie raz okazywaliście potrzebującym z jadłodajni i  podopiecznym Ośrodka. 

            Przynosząc dary, pamiętajcie o kartkach z nazwiskiem i klasą oraz o zrobieniu zdjęć i przesłaniu ich na maila:  marzenakaczor67@wp.pl

            Przypominamy tez o zbiórce korków dla Dominiki, przynoście je razem z darami.

            Opiekunowie 
            Szkolnego Koła Wolontariatu

             

          • Konkurs na najlepszy SPOT REKLAMUJĄCY język rosyjski

          • 1. CELE  KONKURSU:
            -  zachęcanie uczniów do poszerzania wiadomości i umiejętności z języka 
               rosyjskiego
            -  kształtowanie postaw tolerancji wobec innych kultur
            -  rozbudzanie zainteresowań językiem rosyjskim
            -  zachęcanie uczniów do pozytywnej rywalizacji

            2.  ZASADY  UCZESTNICTWA 
            -  w konkursie mogą brać udział uczniowie uczący się języka rosyjskiego 
            -  wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować do organizatorów konkursu  - nauczycieli języka rosyjskiego

            3. HARMONOGRAM  KONKURSU
            -  nadsyłanie prac do 30 kwietnia 2021r. na adresy mailowe:
            v.kutkowska@interia.pl
            magdalena-waclawek@wp.pl

            -  roztrzygnięcie konkursu  - 10 maja 2021r.

            4. ZAKRES  TEMATYCZNY
            a) Uczniowie biorący udział w konkursie nadsyłają  swe prezentacje multimedialne, filmiki reklamujące język  rosyjski. Każda prezentacja nie może być dłuższa niż 6 minut.
            Uczniowie biorący udział w konkursie mogą pracować w grupach (2-3 osobowych).
            b) Tematyka spotów reklamujących język rosyjski może obejmować swym zasięgiem wiele dziedzin życia – symbole Rosji, kultura, alfabet, geografia, historia, rozrywka itp.

            5. KRYTERIA  OCENY
            a) Prezentacja będzie oceniana przez komisję konkursową ( w składzie – nauczyciele języka rosyjskiego).
            b) Przy ocenianiu spotu komisja będzie brała pod uwagę wartość merytoryczną prezentacji oraz wrażenia artystyczne.

            6. NAGRODY  I  WYRÓŻNIENIA
            a) Dla laureata konkursu (I-III) miejsce przewidziano dyplomy, nagrody oraz cząstkową ocenę celującą z języka rosyjskiego.
            b) Spoty będą udostępnione na stronie szkoły.

            0rganizatorzy:
            Violetta Kutkowska
            Magdalena Radek